loading...
loading...
« Strona główna

2022.06.12 - NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Jezus traktuje naszą wiarę jako proces, na który składa się wiele małych etapów rozłożonych w czasie. On wie, że nie wszystko jesteśmy w stanie przyjąć od razu, że nie wszystko jesteśmy w stanie od razu zrozumieć. Jest najlepszym pedagogiem, który małymi krokami, przez zagadnienia łatwiejsze, doprowadza swoich uczniów do tego, co największe. Miałbym wam jeszcze dużo do powiedzenia, lecz teraz nie jesteście w stanie tego udźwignąć – mówi Jezus do nas, swoich uczniów. A mówi to przecież u progu wydarzeń, które będą musiały zachwiać naszą wiarą, które przekroczą wszelkie nasze wyobrażenie – u progu swojej męczeńskiej śmierci. On wie, że musimy dojrzeć do zrozumienia krzyża, do zrozumienia tajemnicy cierpienia. Jesteśmy niemowlętami, które strawią tylko najprostszy pokarm, które muszą nauczyć się swoich pierwszych kroków. Jednocześnie jednak jesteśmy w szkole Jezusa Chrystusa, który przeprowadzi nas przez najtrudniejszą lekcję – lekcję Golgoty – aż do poznania świętego oblicza Boga Ojca w niebie.

WSPOMNIENIE O PIERWSZYM WŁADYSŁAWOWSKIM WIKARIUSZU

Ks. Ludwik Angryk urodził się 12 września 1912 r. w Bratuszewie (parafia Brzozie Lubawskie). Uczęszczał do gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim i Brodnicy. Maturę zdał w 1933 r., po której odbył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święceń diakonatu udzielił mu 26 marca 1939 r., biskup Stanisław Wojciech Okoniewski. Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 1939 r. z rąk biskupa Konstantego Dominika. Mszę prymicyjną odprawił 6 czerwca w Brzoziu Lubawskim. Pierwszą i jedyną jego placówką duszpasterską było Hallerowo. 11 września 1939 r. wraz z proboszczem Wojciechem Pronobisem ze Swarzewa i proboszczem Edmundem Fittkau z Pucka został aresztowany i wywieziony do Wejherowa. Po tygodniu zwolniony i ponownie aresztowany 6 listopada 1939 r., przetrzymywany w więzieniu w Wejherowie, skąd wywieziony został na miejsce straceń w Piaśnicy i bestialsko zamordowany.

Stowarzyszenia Rozwoju Szotlandu dzisiaj w czasie Mszy św. o g. 9.30 została odsłonięta pamiątkowa tablica jego pamięci.

 

FILM O PARFAFII

Bogata historia naszej parafii  stała się inspiracją do powstania pełnometrażowego filmu o naszej parafii.  Realizacji tego filmowego projektu podjął się  pan Paweł Neugebauer. Film nosi tytuł „Władysławowo w Bogu płynące”. Oficjalną premierę zaplanowano  w dniu 16 czerwca o godzinie 19.30 w auli domu parafialnego św. Jana Pawła II. Wszystkich naszych parafian zapraszamy na pokaz.

KAPLICA POGRZEBOWA

19 czerwca o godzinie 10.15 (po Mszy o  g. 9.30) odbędzie się poświęcenie kaplicy pogrzebowej. Kaplice jeśli nic nie stanie na przeszkodzie poświęci  Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda.

Poświęcenia dokona w ramach krótkiego nabożeństwa za zmarłych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

 

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Przez cały czerwiec zapraszamy na  nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa o godz. 17.30.

W oktawie Bożego Ciała po mszy św. o godz.18.00.

Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁĄ

W czwartek 16 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o g. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 (tj. ok. 11.30)  wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszego miasta. Kolejna Msza św. bezpośrednio po zakończeniu procesji oraz o godz. 18.00.

Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Zapraszamy dzieci komunijne w ich liturgicznych strojach. chłopców zwłaszcza tych którzy w tym roku przystąpili do I Komunii św. prosimy o przyniesienie małych dzwoneczków. Dzwoneczki oraz elementy dekoracyjne  można nabyć w kiosku parafialnym.

Próba dla dziewczynek przed sypaniem kwiatków w środę (15.06) o godz. 17.30.

Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w przygotowaniu ołtarzy do mieszkańców poszczególnych ulic oraz poszczególnych grup: ołtarz I – ul. Sportowa i Żywy Różaniec, ołtarz II – ul. Obrońców Helu, ul. Morska oraz Młodzież, ołtarz III –ul. Merkleina i  Rybacy, ołtarz IV – Rodzice dzieci komunijnych.

Zwracamy się z prośbą o udekorowanie domów w całej parafii w symbole religijne.

Przypominamy też, że uczestnictwo w samej procesji nie czyni zadość obowiązkowi uczestnictwa w tym dniu  we Mszy św.

Zwracamy się z prośbą, aby poprosić swoich gości by na czas przejścia procesji samochody przeparkować na inne ulice

 

„OKTAWA BOŻEGO CIAŁA”

Od piątku 17.06 do czwartku 23 maja trwa „oktawa” Bożego Ciała. W te dni odprawiamy procesję eucharystyczną połączoną z nabożeństwem po Mszy św. o godz. 18.00.

W niedzielę 18 czerwca procesja po Mszy św. o godz. 9.30.

Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów

 

ROCZNICE ŚMIERCI KS. ALOJZEGO PIŁATA I KS. KAZIMIERZA KOTLARZA

16 czerwca (czwartek) obchodzimy 53 rocz. śmierci ks. Alojzego Piłata oraz 3 rocz. śmierci ks. Kazimierza Kotlarza proboszczów parafii we Władysławowie. Zapraszamy na Msze św. w ich intencjach o godz. 9.30 oraz na różaniec na cmentarzu na godz. 19.00.

 

DYSPENSA (piątek – 17 i 24 czerwca)

Mając na uwadze dobro duchowe wiernych Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających w tym dniu na terenie Archidiecezji Gdańskiej.

 

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Nabożeństwo Fatimskie ma charakter ekspiacyjny i obejmują głównie wspólne odmawianie różańca. Jest to odpowiedź na dwa wezwania Maryi: do modlitwy oraz do czynienia pokuty za grzeszników.

Najbliższe nabożeństwo rozpocznie się w niedzielę  12 czerwca

godz. 17.15 - I część różańca

godz. 21.00 -  Nieszpory Maryjne i procesja                                              światła.

poniedziałek 13 czerwca

godz.   9.30 - II część różańca,

godz.   15.00 - Koronka do                           Bożego Miłosierdzia i III część różańca,

godz. 17.15 - IV część różańca i                   

                      nabożeństwo             czerwcowe

godz. 18.00 - Msza święta i Procesja

 

MSZA ŚWIĘTA NA ZAKOŃCZENIE PRACY

Zakończenie pracy formacyjnej dla LSO,  scholii „Dzieci Maryi” oraz  innych grup dziecięcych w środę15 czerwca o godz. 18.00

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w naukach przedmałżeńskich. Spotkania od poniedziałku do piątku w dniach 20-25 czerwca o g. 19.00. W naukach uczestniczą oboje narzeczeni.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
  • Przy Caritas działa pracownia warsztatowa św. O. Pio. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
  • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku:
  • g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom, g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM - najbliższa katecheza chrzcielna w piątek  24 czerwcao godz. 19.00 w salce na plebanii

 

KAPLICA JPII - Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do godz. 18.00; godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA - czynne od wtorku do soboty od 15.00 do 18.00; w niedzielę od 9.30 do 15.00.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA - W piątek o godz. 18.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY - w każdą środę o godz. o godz. 17.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

WYPOMINKI ROCZNE - Wypominki odczytujemy w niedziele o godz. 9.00

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH

Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: †Emilia Radtke, ur. 1941, ul. Stolarska;

†Agnieszka Bizewska, zam. Leszno, pogrzeb: poniedziałek g. 11.00

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Władysławowo, 12.06.2022                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:00 (Roraty),  6:30, 7:00, 9:00; 18:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14:00, 18:00,

 

 

Inicjatywy