loading...
loading...
« Strona główna

INTENCJE MSZALNE

intencje od 03.04.2021  do 30.04.2021

INTENCJE MSZALNE - KWIECIEŃ

WIELKA SOBOTA   03.04.2021

16.00

†† Eugenia i Gerard

†† Anna i Józef Oberzig

18.00

†† Ryszard Marczak, Krzysztof, †† z obojga stron

†† Helena i  Ignacy Górnik

20.00

† Barbara Kos/od ucz. pogrzebu/

†† Margot i Paweł, Aniela, Jan  i brat Czesław

22.00

Za zmarłych Radnych Parafialnych

†† Zofia, Edmund Radtke, Krystyna, Franciszek i Ryszard Riss

NIEDZIELA WIELKANOCNA 04.04.2021

6.00

†† Hildegarda (r. śm.), Augustyn Koziróg

† Leon Roeske (19 r. śm.)

†† Marianna, Aleksander, Eugeniusz, Jan Serafińscy, Michał, Franciszka, Mieczysław Bolda, Marek Mruk, Gertruda

†† Irena, Brunon Drzeżdżon, Magdalena, Stefan Janiuk

†† Alfons Milewczyk, rodzice: Helena, Józef Pluta, Maria i Leon Milewczyk

†† Edmund Maszota, Janina, Franciszek, Tadeusz Hajduk

†† Aleksandra i Andrzej (r. śm.)

7.00

 

8.00

Za parafian

10.00

†† Jan Miotk i Marek Konkel

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Bł Boże i opiekę MN z okazji 87 r. urodzin

†Hubert Dettlaff (gr. 1)

†† Antoni i Helena Dampc

† Waldemar Szczygieł (ur.)

11.00

†† Irena i Zygmunt Zasada

†† Rodzice, bracia i bratowe z rodziny Derc

† Jan Reszke i †† z rodziny

12.00

†† Helena, Leon Budzisz, Maria, Helena

†† Edward Mach (ur.), rodzice

13.00

†† Aniela i Jan Bolda

12.45

Chrzest: Franciszek Zuziak, Lila Marta Ligęza

13.45

Chrzest: Stefania Nadolska

14.00

†† Wanda i Józef Wrosz, †† z rodziny

†† Wanda Garstka, Stefan i Elżbieta Czapp

15.00

† Ryszard Krzych

18.00

†† Teresa (ur.) i Tadeusz Dettlaff

PONIEDZIAŁEK 05.04.2021

6.30

† Franciszek Bolda (ur.), †† rodzice z rodzin: Bolda, Myślisz

†† Tekla, Bożena, Czesław, Józefa, Rozalia, Franciszek

† Teresa Hirsz (ur.)

8.00

† Stanisław Szyrowski

† Franciszek Kuchnowski

9.00

Dziękczynna za otrzymane łaski i bł. Boże dla ks. Mateusza w dniu urodzin

†† Anna, Stanisław Ogoniak, Mirosław Krzebietke, Jadwiga, Czesław Lisowscy, Edward, Stanisława, Jan Myślisz

10.00

†Hubert Dettlaff (gr. 2)

† Zbigniew Płocke

11.00

†† Aniela, Bernard, Leon, Gertruda, Józef, Jan, Mieczysław

† Anna Schmidt (ur.)

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i opiekę MB dla Janiny z okazji urodzin

12.00

† Mateusz Stańczyk, †† dziadkowie z obojga stron

†† Anna i Juliusz Cilke i †† rodziny Cilke

13.00

†† Agnieszka, Tadeusz i Mirosław Chmielewscy

14.00

†† z rodziny: Kansy i Hincke

† Kazimierz Pieper (r. śm.)

15.00

†† Aniela (r. śm.) i Zygfryd Krukowscy

18.00

† Aleksandra Kobus (ur.)

†† Rodzice: Waltrauda i Zygfryd, Teresa i Marek

WTOREK   06.04.2021

6.30

†† Alfons, Tekla, Urszula Bartosik, Zygmunt i Jerzy

7.00

†† Józef (r. śm.), Wanda, Zygmunt, Wanda Andrearczyk, †† z rodziny: Kortas i Zielke

†† Kazimiera (r. śm.), Wacław, Maria, Henryk, †† z rodzin: Skrzek i Bluma

18.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł. dla Katarzyny i Zbigniewa w 30 r. ślubu

†Hubert Dettlaff (gr. 3)

†† Anna, Bogdan Mostowiak

† Eliza Kirszling (1 r. śm.)

†† Maria i Augustyn Pliński

ŚRODA  07.04.2021

6.30

†† Zbigniew, Irena, Franciszek Bystram

7.00

†† Eugenia Gintas, Jerzy, Danuta Klimas

† Waltrauda Konkel

†† Józef (r. śm.), Helena, †† z rodziny Kupskich

18.00

† Franciszek Necel

†Hubert Dettlaff (gr. 4)

†† Willi Pieper, Stefania

18.00

ZBIOROWA DO MB

NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

†† Agnieszka, Antoni Trocki, Łucja i Hieronim Chwedoruk

†† Robert Motycki (5 r. śm.), Elżbieta Bloch (8 r. śm.), Hania Hidey

† Adam, †† z rodziny: Skoczke, Skowrońskich, Migowskich i Ochota

†† Gustaw, Zofia, Janusz Frank

† Małgorzata Ścigała (ur.)

† Wanda Baranowska (int od Sąsiadów)

† Franciszek Zjawiony

† Jan Schmandt (ur.)

† Hildegarda Belger

† Barbara Kos

†Henryk Nowosad

† Brunon Jeszke

†† Brunon i Rozalia Hincke

† Tadeusz Basmann

CZWARTEK 08.04.2021

6.30

†† Andrzej i Natalia Labudda

7.00

†† Gertruda (r. śm.), Józef Kloske, bracia: Zygfryd i Józef

†† Anna Neubaur (ur.), Łucja Rompa

18.00

†† Agnieszka, Ludwik, Bożena Setzke

†† Anna (r. śm.) i Klemens Kwidzińscy

†Hubert Dettlaff (gr. 5)

† Henryk Gierszewski (1 r. śm.)

†† Stefan i Maria Koczkodaj, rodzice z obojga stron

PIĄTEK  09.04.2021

6.30

†† rodzice z oboga stron: Agnieszka, Konrad, Paulina, Leon, rodzeństwo: Elżbieta, Józef, Kazimierz, Teresa, Leon

† Leon Skotzke (ur.)

7.00

† Tadeusz Guz

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą  o Boże bł. i opiekę MN dla Urszuli  w 80 r. urodzin

†† Rodzice: Agnieszka, Jan, ciocia Agnieszka

14.00

Ślub: Mierzejewski/ Jaźwińska

18.00

†† Jan i Augustyn Styn

†Hubert Dettlaff (gr. 6)

† Irena Wróblewska (r. śm.)

SOBOTA 10.04.2021

6.30

† Paweł, †† rodzice i bracia

7.00

†† Ksawery (r. śm.) i Wanda Kortas, dusze czyśćcowe

†† Jadwiga, Józef, Jan Budzisz

13.00

I Komunia: Ogoniak Amelia

14.00

I Komunia: Wiśniewska Roksana, Kula Nataniel, Brytan Zuzanna, Bąbski Karol, Jeka Natalia, Dettlaff Seweryn

15.00

Chrzest: Wojciech Czesław Borski

18.00

†† Józef i Pelagia Głowienko, Józefa i Klemens Kotowscy

†Hubert Dettlaff (gr. 7)

†† Anna i Jan Bolda, Zenon Seredyn

† Władysława Depczyńska i †† z rodziny Marczak

† Janina Krzyżon

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 11.04.2021

6.30

† Jadwiga Budzisz (r. śm.)

8.00

†† Maria i Ksawery Styn, Maria Kuchnowska

†† Wanda i Ksawery Bolda, Jadwiga i Wacław Dettlaff

9.00

†† Anna (10 r. śm.) i Kazimierz Patok

†† Maria, Józef, Stefan Miller

†† Antoni Necel oraz zmarli rodzice i rodzeństwo

10.00

Dziękczynna za otrzymane łaski oraz o Dary Ducha Świętego  i Boże Miłosierdzie dla Marii i jej dzieci

†Hubert Dettlaff (gr. 8)

11.00

† Eugeniusz Dzięgelewski

†† Maria i Szczepan Gulczyńscy

† Roman Milewczyk

O zdrowie dla Ryszarda

12.00

†† Urszula, Walenty, Dariusz Biegalscy

† Stanisław Klawikowski (r. śm.)

13.00

†† Maria i Karol Struk

12:45

Chrzest po Mszy św.: Cezary Władysław Frank

14.00

† Renata Necel

† Maria Struk (10 r. śm.)

15.00

Za parafian

18.00

†† Rodzice: Bolesława i Józef Ferra oraz zmarli bracia i siostra

PONIEDZIAŁEK 12.04.2021

6.30

†† Maria i Józef Białkowscy

7.00

W pewnej intencji

† Czesław Faliński, Maria i Paweł Koziróg

18.00

† Bronisław Schmidt

†Hubert Dettlaff (gr. 9)

†† Helena i Leon oraz Leon i Stanisław

† Alojzy Totzke

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą  o Boże bł. i opiekę MN dla Wioletty i Pawła w 7 r. ślubu

WTOREK 13.04.2021

6.30

†† Helena Szymańska, Julianna i Antoni Białkowscy

7.00

†† Anna, Franciszek, Hubert, Brunon Białk

† Aniela Koniecka (od uczestników pogrzebu)

18.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą  o Boże bł. i opiekę MN dla Elżbiety i Zbigniewa w 30 r. ślubu

†Hubert Dettlaff (gr. 10)

†† Brunon (ur.), Elżbieta i Jerzy Proena

†† Marek (ur.) i Piotr Zmarzły

† Henryk Hopa

† Andrzej Grycko (ur.)

ŚRODA 14.04.2021

6.30

†† Klemens (r. śm.) i Maria

7.00

†† Stanisława (ur.) i Jan Myslisz

†† Anna (r. śm.) i Leon Koziróg

18.00

† Regina Kownacka (od uczestników pogrzebu)

† Kazimierz Trędowski

† Alfons Płotke (r. śm.)

†Hubert Dettlaff (gr.11 )

18.00

ZBIOROWA DO MB

NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

†† Feliks Buja, Genowefa Lubczańska, Wanda Rogalska i dusze w czyśćcu

†† Rodzice: Anna i Benedykt Selke oraz Ludwika i Benedykt

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dar zdrowia i Boże błog. w rodzinie

† Barbara Kos

† Brunon Jeszke

† Tadeusz Basmann

CZWARTEK 15.04.2021

6.30

† Marek Mruk (8 r. śm.)

7.00

† Edward Biernacki

†† Elżbieta (ur.), Józef, Kazimierz Bolda, Stanisława Myślisz

18.00

†† Rozalia i Walenty

† Zbigniew Jeka

†Hubert Dettlaff (gr. 12)

†† Zygmunt, Tomasz Szmandt

† Mieczysław Jarzyna

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o potrzebne dary, Boże błog. i opiekę MB dla Łucji i Leszka w rocznicę ślubu

PIĄTEK  16.04.2021

6.30

† Leon Klebba (r. śm.)

†† Gertruda Szornak (r. śm.) oraz rodzice, teściowie i rodzeństwo z obojga stron

7.00

†† Mieczysław i Maria Saja

18.00

†† Bronisława (r. śm.), Teofil Kosmala, Joanna i Andrzej Budzisz, Stefania i Jan Poniatowscy

†† Mieczysław Kryczka, Waldemar

†Hubert Dettlaff (gr. 13)

†† Marta Szreder, Bronisława, Leon, Brunon, Roman, Romuald

† Waldemar Serafiński (10 r. śm.)

SOBOTA 17.04.2021

6.30

† Ludwik Setzke

7.00

† Danuta Szymańska (7 r. śm.)

13.00

Chrzest: Maja Anna Górka

15.00

Ślub: Szczepaniak/Piętke

18.00

† Adela Abraham

†† Anna (56 r .śm.), Bolesław, Ryszard, Franciszka i Daniel Przygoda

†Hubert Dettlaff (gr.14 )

† Tadeusz (r. śm.)

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą  o Boże bł. i opiekę MN dla Sylwii i Tomasza w 20 r. ślubu

NIEDZIELA 18.04.2021

6.30

†† Eryka i Józef Skrzypkowscy

8.00

†† Franciszek i Małgorzata Kortas

†† Maria Zieman, Paweł, Mieczysław oraz siostry i szwagrowie

†† Jerzy (7 r. śm.) i rodzice z obojga stron

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą  o Boże bł. i opiekę MN dla Małgorzaty i Mieczysława w 34 r. ślubu oraz o Boże błog. dla ich dzieci

9.00

†† Adam, Ryszard, Antoni Elwart

†† rodzeństwo Parchem

† Jan Netzel (od uczestników pogrzebu)

10.00

† Janina Renusz

†Hubert Dettlaff (gr.15 )

† Andrzej Siwa (2 r. śm.)

11.00

† Irena Pańko

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą  o Boże bł. i opiekę MN dla Adeli i Jana Oberzig w 45 r. ślubu (od dzieci i wnuków)

12.00

†† Eulalia i Zdzisław Wojciechowscy

† Krystyna Grysztar-Busz

13.00

 W intencji rodzin skupionych we wspólnocie Domowego Kościoła aby Zmartwychwstały Pan był dla nich wzorem poświęcenia w posłudze bliźnim.

14.00

†† Damian Morawski (r. śm.), Cecylia, Stanisław, Zenon Koss, Tadeusz Pudłowski (od Agnieszki)

15.00

Za parafian

18.00

† Zbigniew Rząd (ur.)

PONIEDZIAŁEK 19.04.2021

6.30

†† Maria i Michał Krzyżon

7.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o potrzebne dary, Boże błog. i opiekę MB dla Bożeny i Edwarda w 40 rocznicę ślubu

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o potrzebne dary, Boże błog. i opiekę MB dla Iwony z okazji 50 r. urodzin

18.00

†† Józef, Aniela oraz zmarli z rodziny Maschota

†† Marta i Józef Dettlaff

†Hubert Dettlaff (gr.16 )

†† Brygida Zielińska, Cecylia, Ksawery Kohna

†† Andrzej, Grzegorz. Andrzej. Marta, Józef Mosta, dusze w czyśćcu

WTOREK  20.04.2021

6.30

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą  o zdrowie, Boże bł. i opiekę MN dla Marii i Józefa w 36 r. ślubu

7.00

†† Elżbieta (r. śm.), Bolesław, Wojciech Kuchnowscy

†† Zaginieni z kutra WŁA 127

18.00

† Kazimierz Proena (4 r. śm.)

†† Czesław (im.) i Regina Kownaccy

†Hubert Dettlaff (gr.17 )

† Edmund Głowienka (r. śm.)

†† Zygmunt Szcepankowski oraz zmarłe rodzeństwo

ŚRODA  21.04.2021

6.30

†† Mariusz Pobłocki (r. śm.) i zmarli z rodziny Pobłockich i Wesel

7.00

†† Józef, Krystyna i dusze w czyśćcu

† Ludwik Babczyk (r. śm.)

18.00

†† dziadkowie z obojga stron i zmarli z rodziny

† Anna Potrykus (r. śm.)

†Hubert Dettlaff (gr.18 )

†† Andrzej i zmarli z rodziny Wilczewskich i Buczowskich

18.00

ZBIOROWA DO MB

NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

†† Feliks Buja i zmarli z rodziny

†† Agnieszka Idkowiak (30 r. śm.) oraz Tadeusz

†Henryk Nowosad

† Brunon Jeszke

† Tadeusz Basmann

CZWARTEK 22.04.2021

6.30

† Hubert Dettlaff (ur.)

7.00

†† Kazimierz Radtke (8 r. śm.) oraz zmarli z rodziny Lekner i Radtke

18.00

† Irena Marszałek (2 r. śm.)

† Janina Borchmann (17 r. śm.)

†Hubert Dettlaff (gr.19)

† Jadwiga Lisakowska (7 r. śm.)

† Małgorzata Koss (4 r. śm)

† Urszula Ceszke (7 r. śm.)

PIĄTEK  23.04.2021

6.30

†† Teodor i Stefania

7.00

† Wojciech Baran (im.)

18.00

O łaskę zdrowia i wiary dla ojców z III Róży p.w. św. Wojciecha

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog. dla Marcina z okazji 40 r. urodzin

†† Tekla i Wiktor Rutha, Hildegarda i Wacław Szornak

† Wojciech Ceynowa (im.)

† Irena Bystram (r. śm.)

†Hubert Dettlaff (gr.20 )

†† Wojciech Frank (im.), Agnieszka (r. śm.) i zmarli z rodziny Frank

†† Jerzy Grabowski, ojciec chrzestny i zmarli z rodziny (od córki Beaty i Piotra)

SOBOTA   24.04.2021

6.30

† Remigiusz

7.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą  o Boże bł. i opiekę MN dla Anny i Henryka w 44 r. ślubu oraz o potrzebne łaski i dary dla ich dzieci i wnuków

11.00

I Komunia: Budzisz Antoni, Cieplińska Aleksandra, Karolewski Igor, Karsznia Hubert, Kielsz Krzysztof, Labudda Matylda, Ławniczak Lena, Melcer Laura, Miłosz Laura, Necel Ariel 

12.00

I Komunia: Lisakowska Aleksandra, Chmielewska Antonina

18.00

O zdanie matury i dobry wybór drogi życiowej dla Zuzanny

† Maria (ur.)

†Hubert Dettlaff (gr.21 )

† Łukasz Dettlaff (12 r. śm.)

†† Jerzy Konkel oraz zmarli rodzice i rodzeństwo

NIEDZIELA 25.04.2021

6.30

†† dusze w czyśćcu cierpiące

8.00

† Maria Kuchnowska (r. śm.)

†† Cecylia, Władysław, Roman Labuda

† Władysław Bolda (int od sąsiadów z ul. Świerkowej)

9.00

† Zofia Formella

†† Waldemar, Piotr, Józef Bystram, †† rodzice z obojga stron

10.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą  o Boże bł. i opiekę MN dla Marii i Floriana  w 40 r. ślubu

†Hubert Dettlaff (gr. 22)

Dziękczynno-błagalna w 50 r. ur. Małorzaty

10.30

Ślub: Mientke/Załęcka

 11.00

I Komunia: Gostomczyk Jan, Gostomczyk Magdalena, Mientke Marcelina, Bolda Aleksandra, Renusz Przemysław

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą  o Boże bł. i opiekę MN dla Aleksandry i Wiesława w 25 r. ślubu

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą  o Boże bł. i opiekę MN dla Bożeny i Antoniego w 40 r. ślubu

†† Augustyn (8r. śm.) i Krystyna Elwart

† Henryk Grabe i †† z rodziny

12.30

† Maria Ogoniak

†† Wojciech, Jadwiga, Jacek Felkner

†† Krystyna i Franciszek Glembin, Edmund Ruliński

13.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą  o Boże bł. i opiekę MN dla Marii i Zdzisława w 45 r. ślubu oraz o Boże bł. dla syna i jego rodziny

14.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł., zdrowie i opiekę MN dla Bernadety i Jerzego w 34 r. ślubu

15.00

za parafian

18.00

†† Helena i Walter Tarnowscy, Stanisław Gawaczycki

PONIEDZIAŁEK 26.04.2021

6.30

†† Paweł, Hildegarda, Wiktor Konkel

7.00

†† Józef (r. śm.) i Rozalia Kozerog, dusze czyśćcowe

18.00

† Bernard Białkowski (37 r. śm.)

†Hubert Dettlaff (gr. 23)

W int. matek i ich rodzin z XIX Róży p.w. MB Dobrej Rady oraz †† matki: Honorata, Teresa. Irena, Bronisława, Anna, Krystyna i Władysława

† Alojzy Totzke

† Tadeusz Drzeżdżon (2 r. śm.)

†† z rodziny Patok i Kirszling

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą  o Boże bł. i opiekę MN dla Gabrieli i Marka w 41 r. ślubu

† Rafał Sawkun (poza parafią)

WTOREK   27.04.2021

6.30

†† Tomasz i Henryk Przyradcy

7.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą  o Boże bł. i opiekę MN

18.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą  o Boże bł. i opiekę MN dla Karoliny i Dawida w 3 r. ślubu

††Jan I Zofia Konel

† Brunon Domnik (r. śm.)

†† Eugeniusz Wujke, †† rodzice z obojga stron i Jadwiga

†Hubert Dettlaff (gr. 24)

†† Jadwiga i Henryk Białkowscy, Klara i Jan Szmyt

ŚRODA  28.04.2021

6.30

† Urszula Potrykus

7.00

†† Kazimierz Łyszkiewicz (27 r. śm.), rodzice z oboga stron

7.00

† Franciszek Mach

18.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą  o Boże bł. i opiekę MN dla Barbary i Sylwestra Golla w r. ślubu

† Józef Szustak (r. śm.)

†Hubert Dettlaff (gr. 25)

†† Anna, Romuald Downarowicz

18.00

ZBIOROWA DO MB

NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł. i opiekę MB dla Scholastyki i Eugeniusza w 44 r. ślubu

†† Weronika i Leonard (r. śm.)

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą  o Boże bł. i opiekę MN dla w Stefani i Mieczysława Nikrandt  64 r. ślubu

†† Ewa, Franciszek (r. śm.) Góra, Maria, Stefan, Dariusz Drążek

†Henryk Nowosad

† Anita Kaczyńska (1 r. śm.)

CZWARTEK 29.04.2021

6.30

† Henryk Selin (int. od uczest. pogrzebu)

7.00

†† Leon, Ewa, Bernard, Anna

18.00

† Lech Dettlaff

Dziękczynna za dar życia i powołania s. Rozalii

† Helena Baran (ur.)

† Wanda Renusch

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą  o Boże bł. i opiekę MN dla Bernadety i Eugeniusza w 36 r. ślubu z prośbą do MB Swarzewskiej o opiekę nad rodziną

†Hubert Dettlaff (gr.26 )

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą  o Boże bł. i opiekę MN dla Magdaleny i Daniela w 4 r. ślubu

PIĄTEK  30.04.2021

6.30

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł. i opiekę MN dla Marii i Czesława w 50 r. ślubu

7.00

O Boże bł. w r. ślubu Grażyny i Piotra o raz o Boże bł. dla ich dzieci i wnuków

18.00

† Władysław Bonk, †† rodzice z oboga stron

†† Regina Kolonowska (r. śm.), Benedykty

†† Florian, Klemens, Władysław, Magdalena, Janina Ceynowa

†† Bronisława Hincke (ur.), Józef i Joanna

†Hubert Dettlaff (gr.27 )

† Mieczysław Jarzyna (int. od Krzysztofa i Aleksandry Zbrońskich z Bielska Białej)

 

>>>

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00,  18:00
Niedziela i święta TYMCZASOWO- CZAS EPIDEMI!!

godz. 6:30, 8:00, 9:00, 10:00, 11.00, 12:00, 13:00, 14.00, 15:00, 18:00

 

Inicjatywy