loading...
loading...
« Strona główna

Modlitwa wielbienia

Dla wielu katolików modlitwa uwielbienia pozostaje wciąż nieodkryta. Najpopularniejszą i często jedyną – lub prawie jedyną – praktykowaną formą rozmowy z Panem Bogiem pozostaje modlitwa prośby – od święta przeplatana dziękczynieniem.

Katechizm przypomina nam, że „uwielbienie jest tą formą modlitwy, w której człowiek najbardziej bezpośrednio uznaje, iż Bóg jest Bogiem. Wysławia Go dla Niego samego, oddaje Mu chwałę nie ze względu na to, co On czyni, ale dlatego że ON JEST” . Innymi słowy, uwielbienie jest najbardziej bezinteresowną formą modlitwy.

Uwielbiać, to znaczy tyle samo, co ubóstwiać, mieć na pierwszym miejscu, mieć w wyobraźni, uczuciach, sercu itd. Uwielbiać to znaczy uznawać wartość, przedkładać ponad inne wartości, kochać nade wszystko. Ile uwielbiasz Boga, na tyle jest warte twoje chrześcijaństwo. Wielbić Boga, to oznacza uznawać, że jest godzien uwielbienia, to znaczy oddawać Mu cześć jako Bogu.

Motywy uwielbienia Boga:

  • Uwielbiać Go za to, że Jest
  • Uwielbiać Go za to, jaki jest
  • Uwielbiać Go za działanie w stworzeniach
  • Uwielbiać Go za dzieło odkupienia

Zapraszamy na  wieczory wielbienia które mają miejsce w naszym kościele w I piątki miesiąca  i rozpoczynają się Mszą św. o godz. 1800.

Po Mszy św. Modlitwa animowana śpiewem przez diakonię muzyczną.

 

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:00 (Roraty),  6:30, 7:00, 9:00; 18:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14:00, 18:00,

 

 

Inicjatywy