loading...
loading...
« Strona główna

2022.05.29 - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Ewangeliczna opowieść o wniebowstąpieniu kończy się niezwykłym stwierdzeniem: Przebywali ciągle w świątyni i wielbili Boga. Widać wyraźnie, że dla apostołów odejście Jezusa Chrystusa do nieba nie tylko nie stanowiło zerwania z Nim kontaktu, lecz jeszcze pogłębiło go. Uznali, że jest on wciąż możliwy, jeśli oddadzą się modlitwie. Ten, do którego dotąd zwracali się bezpośrednio, patrząc Mu w oczy, słuchając Jego głosu, Ten sam był dla nich równie dostępny i bliski, gdy podejmowali modlitwę w świątyni. Możemy uczyć się od apostołów tej pewności, że kontakt z Bogiem jest teraz jeszcze głębszy niż wtedy, gdy niewielka i wyjątkowa garstka ludzi mogła towarzyszyć Mu w Jego ziemskiej wędrówce. Wniebowstąpienie nie zmieniło nic w relacji między Bogiem a człowiekiem. Choć chcielibyśmy mieć Boga na wyciągnięcie ręki, to jednak wierzymy mocno, że w duchu możemy przenieść się z naszych ziemskich świątyń do niebiańskiego Jeruzalem, w którym na nas czeka. To stać się może tylko w Kościele, tylko przez posługę Kościoła, tylko w duchu Kościoła.

CZUWANIE PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO W NASZYM KOŚCIELE

Zbliża się dzień Zesłaniem Ducha Świętego. W rytmie roku liturgicznego jest to jedna z największych uroczystości. Przyjście Ducha Świętego napełnia Kościół nową mocą, daje siły do działania, pogłębienia wiary i rozwoju. Taką bowiem rolę w Bożym planie zbawienia odgrywa Zesłanie Ducha Świętego.

Dlatego wspólnota „Jemu Chwała” serdecznie zaprasza wszystkich którzy pragną doświadczyć mocy Ducha Świętego na czuwanie modlitewne, które rozpoczniemy w piątek 3 czerwca o godz. 20.00. W tym roku wyjątkowo spotkanie dzień przed Wigilią.

 

OTWARCIE KAPLICY

Dziś oficjalnie otwarta została Kaplica Pogrzebowa przy naszym kościele, która powstała dzięki ofiarodawcom naszej parafii. Dziękuję za wszelką pomoc firmom które pomagały w projekcie.

Poświęcenia kaplicy nastąpi po całkowitym zakończeniu inwestycji w połowie czerwca.

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE i CZERWCOWE

Nabożeństwa – we wszystkie dni o godz. 17.30;

Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii do NSPJ w domach.

 

WSPOMNIENIE O PIERWSZYM WŁADYSŁAWOWSKIM WIKARIUSZU

Ks. Ludwik Angryk urodził się 12 września 1912 r. w Bratuszewie (parafia Brzozie Lubawskie). Uczęszczał do gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim i Brodnicy. Maturę zdał w 1933 r., po której odbył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święceń diakonatu udzielił mu 26 marca 1939 r., biskup Stanisław Wojciech Okoniewski. Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 1939 r. z rąk biskupa Konstantego Dominika. Mszę prymicyjną odprawił 6 czerwca w Brzoziu Lubawskim. Pierwszą i jedyną jego placówką duszpasterską było Hallerowo. 11 września 1939 r. wraz z proboszczem Wojciechem Pronobisem ze Swarzewa i proboszczem Edmundem Fittkau z Pucka został aresztowany i wywieziony do Wejherowa. Po tygodniu zwolniony i ponownie aresztowany 6 listopada 1939 r., przetrzymywany w więzieniu w Wejherowie, skąd wywieziony został na miejsce straceń w Piaśnicy i bestialsko zamordowany. W chwili śmierci 11 listopada miał zaledwie 27 lat, a kapłanem był przez 5 miesięcy.

Staraniem  Stowarzyszenia Rozwoju Szotlandu 12 czerwca w czasie Mszy św. o g. 9.30 zostanie w naszym kościele odsłonięta pamiątkowa tablica jego pamięci. Tablica zostanie umieszczona obok tablic ks. Kazimierza Merklejna i ks. proboszcza Alojzego Piłata.

APELE MARYJNE

Zachęcamy aby w maju spotykać się przy krzyżach i figurach na odmawianiu litanii i na apelach Maryjnych o godz. 21.00. W tym tygodniu księża odwiedzą modlących się: 29.05 (niedziela) - ul Rybacka;  30.05 (poniedziałek) - ul. Nadmorska;  31.05 (wtorek) - ul. Cetniewska

 

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

Msza św. o godz. 9.30 dla osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Naj. Krwi PJ po południu  o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina święta.

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

O godz. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ.

 

STRAŻ HONOROWA NSPJ

Spotkanie formacyjne  we czwartek ( 02.06.) o g. 16.00 w salce na plebanii. Po nim o g. 17.00  Godzina święta w kościele.

 

ODWIEDZINY CHORYCH

W najbliższy piątek ks. Andrzej i Ks. Robert i Ks. Bogumił odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

Zapraszamy na Różaniec i Mszę Św. Wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi

Różaniec o godz. 9.00

Msza św. o godz. 9.30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minutowa rozważanie nad jedną z tajemnic różańca świętego.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

W niedzielę 3 czerwca o godz. 15.00 zmiana tajemnic. W czasie spotkania odmówimy wspólnie Koronkę do BM oraz różaniec.

                         Intencje na czerwiec:

Intencja powszechna: Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały   bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

Intencja parafialna : Módlmy się o zakończenie wojny na Ukrainie oraz módlmy się w intencjach zbliżającego się sezonu wakacyjnego.

 

LETNI WYJAZD DZIECI

W dniach od 26.06 do 02.07 parafia organizuje letni wyjazd dla dzieci pod nazwa „Poznajemy Polskę – warsztaty wyjazdowe” dofinansowane przez Burmistrza Władysławowa w ramach realizacji zadania publicznego. W programie wyjazdu: warsztaty, piesze wycieczki szlakiem
 na „Trzy Korony”, Wąwozem Homole. Zwiedzimy Stary Sącz i Krynice spacerując tarasem widokowym w koronach drzew. Odwiedzimy kopalnię soli w Wieliczce,  w której pod ziemią będziemy nocować. Będziemy także uczestniczyć w wykładzie
o bezpieczeństwie nad wodą w krakowskim  „Agwaparku”. Ilość miejsc ograniczona
(45 os.). Dodatkowe informacje i zapisy u ks. Bogumiła. Tel. kont. 514055959.

 

DZIEŃ DZIECKA NA CETNIEWIE

Zarząd Osiedla Cetniewo zaprasza dzieci z okazji Dnia Dziecka na piknik osiedlowy który odbędzie się  4 czerwca  w godzinach od 14.00 do 18.00 na placu zabaw przy ul. Jachtowej.

 

WYJAZD NA LEDNICĘ

W dniu 4 czerwca 2022 na polach lednickich odbywa się XXVI czuwanie młodzieży Lednica 2000. Nasz parafia organizuje wyjazd na to spotkanie. Koszt wyjazdu ok 130 zł. Ilość miejsc ograniczona. Młodzież niepełnoletnia musi przedstawić pisemną zgodę rodziców. Zapisy z wpłatą całości kwoty u ks. Bogumiła. Wyjazd z parkingu kościelnego zaplanowany jest na godz. 4.00

 

PIELGRZYMKA DO WEJHEROWA

Pragniemy zaprosić do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium w Wejherowie, która odbędzie się 11-12 czerwca. Wyjście z przed kościoła o godz. 5.00, drogą nad zatoką idziemy do Swarzewa, a następny przystanek przy kościele świętej Faustyny w Pucku. Powrót z Wejherowa tradycyjnie autobusem o godz. 14.00. Wyjazd w niedzielę do Wejherowa z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Powrót pieszy z Wejherowa wieczorem. W tym roku na szlak pielgrzymi z pątnikami wyrusz ks. Robert.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w naukach przedmałżeńskich. Spotkania od poniedziałku do piątku w dniach 20-25 czerwca o g. 19.00. Na nauki zapisujemy się w podczas pierwszego spotkania. W naukach uczestniczą oboje narzeczeni.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
  • Przy Caritas działa pracownia warsztatowa św. O. Pio. Czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
  • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku:
  • g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom
  • g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odszedł: † Witold Dąbrowski, ur. 1937, ul. Ceynowy; † Ewa Flejszar, ur. 1955, ul. Geodetów;

† Kazimiera Koss, ur. 1935, ul. Gdańska  /pogrzeb, wtorek g. 11.00/    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Najbliższa katecheza chrzcielna w piątek 10 i  24 czerwca o godz. 19.00 w salce na plebanii.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odszedł: †Helena Wrosz, ur. 1943, Cetniewska; †Robert Ellwart, ur. 1940, Stoczniowców

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

Wszystkim Parafianom, Gościom,  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest pełne dobroci i miłości.

 

Władysławowo, 29.05.2022                                                                                   Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:00 (Roraty),  6:30, 7:00, 9:00; 18:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14:00, 18:00,

 

 

Inicjatywy