loading...
loading...
« Strona główna

2022.04.24 - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Ewangelia na niedzielę Miłosierdzia Bożego pokazuje nam, jak wielka jest w człowieku potrzeba przekroczenia granicy intymności w relacji z Bogiem. Czymże innym bowiem jest pragnienie niewiernego Tomasza, by włożyć swoje palce w miejsce gwoździ. To wielkie pragnienie bliskości, ta wielka tęsknota za dotykaniem Boga sprawia, że Tomasz odważa się wypowiedzieć słowa, które dla wyznawców innych bogów byłyby bluźnierstwem. W żadnej innej religii człowiek nie może liczyć (w najmniejszym nawet stopniu) na taką bliskość z Bogiem. Tymczasem Tomasz, być może wcale nie niewierny, a z pewnością niezwykle odważny, stawia niezwykły warunek: Nie uwierzę, jeśli nie ujrzę na Jego rękach śladów po gwoździach, nie włożę swego palca w miejsce gwoździ i nie umieszczę swojej ręki w Jego boku. Jest w tym pewna bezczelność, brawura, lecz przede wszystkim gigantyczna wiara, tęsknota i gorąca miłość.

ZBIÓRKA NA RZECZ CARITAS ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ

Dzisiejsze święto przypomina nam jak wielkiej łaski doznajemy od Boga, który obdarza nas swoim miłosierdziem. Za ten dar powinniśmy być wdzięczni, ale także powinniśmy odpowiedzieć na niego w działaniu. Naszym sposobem na profesjonalną pomoc poprzez dzieła miłosierdzia jest diecezjalna Caritas, która posiada status orga­nizacji pożytku publicznego. Główny mottem Caritas było i jest „być głosem ubogich” w dzisiejszym świecie. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia jest przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Caritas naszej archidiecezji, która od lat prowadzi liczne dzieła miłosierdzia.

 

ODPUST PARAFIALNY

Tegoroczny odpust parafialny ku św. Wojciech przeżywać będziemy we wspomnienie liturgiczne naszego patrona tj. we wtorek 26 kwietnia. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. połączoną z procesją eucharystyczną na godz. 18.00. Prosimy o przygotowanie pocztów sztandarowych.

 

ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Pan Jezus wyznaczył dzień święta Miłosierdzia Bożego i z tym świętem łączy wielkie łask i obietnic. W Dzienniczku pokornej służebnicy Bożej, świętej Siostry Faustyny Kowalskiej wyjaśnia, że Święto Miłosierdzia Bożego ma być obchodzone na całym świecie w pierwszą niedziele po Wielkanocy i, że kto w tym dniu przystąpi do spowiedzi świętej i komunii dostąpi darowania wszystkich grzechów nawet tych najcięższych. To święto można porównać do chrztu świętego, jego moc oczyszczenia jest tak podobna jak chrzest. Warto, więc korzystać z tej ofiarowanej łaski, jaką daruje nam sam Bóg.

 

AKT ODDANIA SIĘ MIŁOSIERDZIU BOŻEMU

O najmiłosierniejszy Jezu, Twoja dobroć jest nieskończona, a skarby łask nieprzebrane. Ufam bezgranicznie Twojemu miłosierdziu, które jest ponad wszystkie dzieła Twoje. Oddaję się Tobie całkowicie i bez zastrzeżeń, ażeby w ten sposób móc żyć i dążyć do chrześcijańskiej doskonałości. Pragnę szerzyć Twoje miłosierdzie poprzez spełnianie dzieł miłosierdzia, tak wobec duszy, jak i ciała, zwłaszcza starając się o nawrócenie grzeszników, niosąc pociechę potrzebującym pomocy, chorym i strapionym. Strzeż mnie więc, o Jezu, jako własności swojej i chwały swojej. Jakkolwiek czasami drżę ze strachu, uświadamiając sobie słabość moją, to jednocześnie mam bezgraniczną ufność w Twoje miłosierdzie. Oby wszyscy ludzie poznali zawczasu nieskończoną głębię Twego miłosierdzia, zaufali Mu i wysławiali Je na wieki. Amen.

 

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Zachęcamy wszystkich gorąco do odprawiania Godziny Miłosierdzia o godz. 15:00, oraz do odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego. Jest to jak przekazał Pan Jezus w Dzienniczku św. Faustynie godzina wielkiego Miłosierdzia dla świata i zapewnia nas, że żadna dusza nie zginie, a gdy chociaż jeden raz odmówi koronkę to nawet najcięższy grzesznik dostąpi wielkiego Miłosierdzia w godzinie śmierci.

 

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL

PIEŚNI O MORZU

Na Ziemi Pomorskiej w najbliższych dniach odbywa się XXV Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu. W ramach festiwalu w dniu 24 kwietnia  o godzinie 12.00 w naszym kościele wystąpi: Młodzieżowy Chór Bel Canto z Rybnika.  (czas prezentacji do 30 min)

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

02 maja o  godz. 18.30  - Msza św.  dla dzieci idących do I Komunii św. 7 maja o godz. 12.00

04 maja o  godz. 18.30  - Msza św.  dla dzieci idących do I Komunii św. 8 maja o godz. 11.00

05 maja o  godz. 18.30  - Msza św.  dla dzieci idących do I Komunii św. 8 maja o godz. 12.30

06 maja o godz. 16.30Spowiedź dla dzieci idących do I Komunii św. 7 maja o godz. 12.00

07 maja o godz. 10.00Spowiedź dla dzieci idących do I Komunii św. 8 maja o godz. 12.30

07 maja o godz. 11.00Spowiedź dla dzieci idących do I Komunii św. 8 maja o godz. 11.00

 

PIELGRZYMKA DO SWARZEWA

Wszystkich mieszkańców Władysławowa zapraszamy na wspólną Pieszą Parafialną Pielgrzymkę  do Swarzewa, pod hasłem "Wracajmy do źródła…" Pielgrzymka będzie miała miejsce 14 maja . Z placu przy kościele wyruszymy o godz. 10.00.

 

ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.

Msza św. rocznicowa dla dzieci z kl. IV szkoły podstawowej które w minionym roku przystąpiły po raz pierwszy do komunii św. odbędzie się 15 maja o godz. 12.30. Spowiedź dla dzieci i ich najbliższych w piątek 13 maja o g. 17.00

 

ŻYWY RÓŻANIEC

1 maja o g. 14.00 msza święte w intencjach zmarłych członków  Żywago Różańca. Po Mszy św. różaniec i zmiana tajemnic.

                         Intencje na maj:

            Intencja powszechna: Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę           wiary oraz poświęcenie się służbie

            Intencja parafialna :

  • Módlmy się o zakończenie wojny na Ukrainie
  • Módlmy się w intencjach zbliżającego się sezonu wakacyjnego.

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Nabożeństwa majowe – we wszystkie dni maja  o godz. 17.30;

dla dzieci – wtorki i czwartki  o godz. 16.45;

Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii Loretańskiej w domach.

 

APELE MARYJNE

Zachęcamy aby w maju spotykać się przy krzyżach i figurach na odmawianiu litanii i na apelach Maryjnych o godz. 21.00. W niedzielę 01.05 ksiądz odwiedzi modlących się przy ul. Obr. Helu. Prosimy o informacje gdzie w tym roku będą państwo spotykać się na modlitwie.

 

COS DLA UKRAINY

Centralny Ośrodek Sportu zaprasza w środę 27 kwietnia o g. 16.30 na pływalnię „AQUARIUS” we Władysławowie na wydarzenie sportowe „Pływamy dla Ukrainy” Podczas zawodów za Caritas, będzie zbierał środki na rzecz  sportowców z Ukrainy przebywających na terenie Ośrodka. Wstęp wolny. Zapraszamy

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
  • Przy Caritas działa pracownia warsztatowa św. O. Pio. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
  • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku:
  • g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszła:

Kazimiera Selke, ur. 1948, zam. Ceynowy

Władysław Kortas, ur. 1936, zam. Wyzwolenia  /pogrzeb – poniedziałek  g. 10.00/

Wieczny odpoczynek…

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Najbliższe katecheza: 22 kwietnia o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

KAPLICA JPII

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do godz. 18.00

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA

czynne od wtorku do soboty od 15.00 do 18.00; w niedzielę od 9.30 do 15.00.

 

BIURO PARAFIALNE

poniedziałek, środa, piątek - godz. 9:30-11:00; 16.00-17.00

 

Wszystkim Parafianom, Gościom,  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę św. Wojciecha – Naszego Patrona

Władysławowo, 24.04.2022                                                                                         Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

 

 

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00, 18:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14.00, 18:00

 

 

Inicjatywy