loading...
loading...
« Strona główna

2021.12.05 - II NIEDZIELA ADWENTU

Jest czas Adwentu, czas oczekiwania. Wykorzystajmy go dobrze, aby przygotować drogę Panu. Wyjdźmy na pustynię, aby się wyciszyć i modlić, i usłyszeć głos Boga. To trudne w codziennym życiu, ale spróbujmy znaleźć chwilę dla Pana. Pomódlmy się, przeczytajmy fragment Ewangelii i zastanówmy się nad naszym życiem, nabierzmy dystansu wobec problemów. Ustawmy na nowo naszą hierarchię wartości: Bóg i miłość, bliźni… Stańmy w prawdzie i zacznijmy pracować nad sobą. Niech pomoże nam w tym postawa Jana, człowieka wielkiej pokory, który wie, że najważniejszy jest Pan.

REKOLEKCJE - ODDANIE33

W naszej parafii trwają rekolekcje ODDANIE33. W przyszłą niedzielę zostaną z tyłu kościoła na stoliku wyłożone akty oddania. Wszystkich którzy będą go składali w dniu 8 grudnia proszę o zabranie egzemplarza do domu, przepisanie, złożenie podpisu i przyniesienie na uroczystą Mszę Świętą o godz. 17.00.

 

POŚWIĘCENIE OŁTARZA I FIGURY MATKI BOŻEJ

W tym roku przypada 60 rocznica konsekracji naszego kościoła. Nasze uroczystości jubileuszowe będziemy obchodzić 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

o godzinie 17.00.  Tego dnia będzie także miała miejsce konsekracja ołtarza mszalnego, poświęcenie odnowionego prezbiterium oraz poświęcenie figury Matki Bożej. Figura którą umieściliśmy w bocznej kaplicy nosi tytuł „Wniebowzięcia Królowej Wychodźstwa i Polskiego Morza”. Tytuł ten odwołuje się do miejsca w którym  się znajdujemy (Morze Bałtyckie) oraz do pierwszego tytułu kościoła który został jej nadany po rozbudowie (Wniebowzięcia Królowej Wychodźstwa Polskiego). Ceremonie będziemy przeżywać pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Tadeusz Wojdy naszego nowego ordynariusza.

 

DZIEŃ WSPIERANIA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO NA WSCHODZIE

Dzisiaj w ramach obchodzonego dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na wschodzie, przed świątyniami w Polsce zbierane są ofiary na ten cel.

 

RORATY

Msze święte roratnie, w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.00.

Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00.

 

UROCZ.  NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

Tego dnia wspominamy objawienia z 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech kiedy to Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia,  w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

Zapraszamy na modlitwę do kościoła  8 grudnia (środa) o godz. 12.00

SPOTKANIE I SPOWIEDŹ DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA

 • Konferencja i spowiedź dla młodzieży klasy VIII szkoły podstawowej we wtorek 21 grudnia o godz. 18.00. (proszę o zabranie   indeksów)
 • Konferencja i spowiedź dla młodzieży kl. pierwszych szkół średnich we wtorek 21 grudnia o godz. 19.00 (proszę o zabranie indeksów)

 

SPOWIEDŹ DLA DZIECI  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 • Nabożeństwo i spowiedź dla dzieci  z klas IV i V szkoły podstawowej w poniedziałek 20 grudnia w godz. od 16.00 do 17.00.
 • Nabożeństwo i spowiedź dla uczniów z klas VI i VII szkoły podstawowej we wtorek 21 grudnia w godz. od 16.00 do 17.00

 

CZUWANIE PRZED NAJŚW. SAKRAMENTEM

Jako formę przygotowania się na święta Bożego pragniemy zaproponować czuwania przed Najświętszym Sakramentem. Czuwanie odbędzie się w piątek 10 grudnia od godz. 17.30, do godz. 24.00. Czuwanie odbywać się będzie w kościele.

 

OPŁATKI

Zgodnie z tradycją przedświąteczną p. Marek nasz organista roznosi opłatki. Roznoszenie opłatków rozpoczęły także Siostry Misjonarki w godz. 18:00 – 20:00. W opłatek można zaopatrzyć się w kiosku parafialnym.

 

WIARA I ŚWIATŁO - Msza Św. dla wspólnoty w niedzielę 12 grudnia o godz. 15.00

 

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem miłości, pokoju i nadziei, i już  tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Głęboką wymowę (otwartości na drugiego człowieka i obecności samego Boga) ma odpalenie od tego światła świecy, którą w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy rozprowadza Caritas. Do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju zostanie wniesione 22 grudnia w czasie rorat o godz. 17.00. Światło Betlejemskie będzie można zabierać do domów w wigilię do godz. 16.00.

 

ŻYWA SZOPKA

Mamy nadzieję, że mimo pandemii uda się stworzyć żywą szopkę. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w jej tworzenie. Potrzebujemy osób, które przebiorą się za Maryję, Józefa i trzech króli w dniach: 25-26 grudnia w godz. 8.30 - 19.00. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do ks. Roberta. Stroje dla „aktorów” będą przygotowane.

 

KOLĘDOWANIE PRZY SZOPCE

Wszystkich którzy lubią grać i śpiewać kolędy zapraszamy do kolędowania przy szopce. Zapraszamy wszelkie zespoły, wszelkie grupy muzyczne do uwielbiania nowonarodzonego śpiewem. Wszystkich którzy w dniach 25-26 grudnia chcieli by sami, z zespołem, rodzinnie zagrać przy szopce o kontakt z ks. Bogumiłem, aby ustalić dzień i godzinę.

 

MODLITWA O POKÓJ

25 grudnia o godz.15.00 spotkamy się przy Żywej Szopce, aby naszą obecnością i modlitwą  zamanifestować pragnienie pokoju w naszych domach w naszym mieście, ojczyźnie i na całym świecie.

WYJAZD NA ZIMOWISKO

Zbieramy zapisy na zimowisko do Czorsztyna dla dzieci i młodzieży w dniach od 20-26 lutego 2022. Pierwszeństwo mają dzieci i młodzież z grup parafialnych. Informacje u ks. Bogumiła.

 

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

Spotkanie świąteczne w „Pomorzance” w tym roku się nie odbędzie w formie tzw.  „bezdotykowej paczki” które można odbierać 15 grudnia w godzinach miedzy 12.00 a 13.00 w Pomorzance.

 

KARTKI ŚWIĄTECZNE LSO

Liturgiczna Służba Ołtarza będzie rozprowadza cegiełki w formie ręcznie wykonanych kartek świątecznych. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

 • BIURO CARITAS czynne od poniedziałku do piątku od godz. 9.00.00 do 13.00.
 • PRACOWNIA MIŁOSIERDZIA „Św. O. Pio” nie czynna do 12 grudnia
 • JADŁODAJNIA z przyczyn od nas nie zależnych nie czynna do 12 grudnia
 • TUTKI MIŁOSIERDZIA można zwracać do siedziby Caritas od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 do 13.00
 • ŚWIECE CARITAS, których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, dostępne są w kiosku parafialnym.
 • KIERMASZ ŚWIĄTECZNYCH wyrobów wykonanych przez podopiecznych Pracowni św. o. Pio przeniesiony został na 12 grudnia (jeśli     pozwolą na to obostrzenia). wyroby można nabywać w kiosku parafialnym. Na kiermaszu będzie też można nabyć świece Caritas. 
 • W miniony piątek i sobotę odbyła się ZBIÓRKA TAK, POMAGAM. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiarowane dary. Dzięki nim         będziemy mogli obdarować osoby potrzebujące. Wszystkich darczyńców obejmujemy codzienną modlitwą. 

 

FILMU HISTORYCZNO – DOKUMENTALNY O NASEJ PARAFII

Rozpoczęły się pierwsze zdjęcia do filmu historyczno-dokumentalnego o naszej parafii która w tym roku obchodzi 60 lecie konsekracji kościoła. Film ma być niezwykle cenną pamiątkę której celem jest zachowanie od zapomnienia dla następnych pokoleń pięknej historii naszej parafii. Zachęcamy do współtworzenia tego dzieła filmowego dzieląc się materiałami jeśli ktoś takie posiada (zdjęcia, filmy, pamiątki).

Zachęcam wszystkich którzy posiadają jakieś wspomnienia o charakterze historycznym o kontakt z ks. proboszczem.  Czekamy na wsparcie.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

 • 19 grudnia o godz. 15.00 - Msza św. połączona z obrzędem poświęcenia i przekazania przez rodziców dzieciom medalików. (łańcuszki i medaliki indywidualnie zakupują rodzice);

SZCZEPIBUS

Szczepibus to mobilny punkt szczepień który dociera do miejsc, w których odsetek osób zaszczepionych jest niski.  W sobotę 11 grudnia 7 listopada w godzinach o 10.00 do 14.00 mobilny punkt szczepień zatrzyma się przy naszym Domu Parafialnym.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: †  Andrzej Twork, 1960r., ul.   Łąkowa; † Anna Grzegorczyk, 1933r., ul. Abrahama  

† Leon Pieper, 1942r., ul. Necla.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

KAPLICA JPII - Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do godz. 16.50

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM - Katecheza 10 grudnia o godz. 19.00 w salce na plebanii.

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA - czynne od wtorku do soboty od 15.00 do 18.00; w niedzielę od 9.30 do 15.00.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA – w piątki o godz. 17.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY - w środę o godz. o godz. 16.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

PORADNICTWO RODZINNE - Z poradnictwem proszę się kontaktować telefonicznie lub  umawiając się na termin w biurze parafialnym.

 

WYPOMINKI ROCZNE - Wypominki odczytujemy w niedziele o godz. 9.00

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH

Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

 

BIURO PARAFIALNE: poniedziałek, środa, piątek: godz. 9:30-11:00; 16.00-17.00

 

SPOWIEDŹ - podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną w dni powszednie.

 

MSZE W NASZYM KOŚCIELE

Msze św. niedziele i święta: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00. 

dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 17.00

 

NUMER KONTA PARAFII: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tygodnia,  życzę owocnego przeżywania Adwentu, by przyjście Pana w ludzkim Ciele przyniosło prawdziwą radość.

 

Władysławowo, 05.12.2021                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00, 17:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14.00, 18:00

 

 

Inicjatywy