loading...
loading...
« Strona główna

2021.10.24 - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Wiara uzdrawia, daje światło, przejrzenie. Warto o tym pamiętać, bo bardzo często w życiu jesteśmy jak ten niewidomy pod Jerychem. W chwilach trudnych, gdy szukamy Boga, wołamy do Niego. Chcemy, by nas usłyszał i pomógł nam. Ale świat i inni ludzie próbują zagłuszyć i nas, i Boga. Nie chcą, by nasz głos dotarł do Niego, aby On mógł odpowiedzieć. Zagłuszają kolorowymi reklamami, a nawet ateistycznymi billboardami, zakłamując rzeczywistość. Tymczasem „żebym przejrzał” dosłownie po grecku oznacza: „żebym spojrzał w górę”. Te słowa powinny być naszą codzienną modlitwą, abyśmy podnieśli wzrok, spojrzeli w górę i widzieli Jezusa w naszym życiu.

SYNOD BISKUPÓW

W sobotę 23 października w oliwskiej katedrze, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy został zainicjowany proces synodalny w naszej diecezji. Konsultacje synodalne w parafiach i grupach mają potrwać do końca lutego i na początku marca rozpocznie się Diecezjalne Zebranie Presynodalne. Czekamy na wytyczne odnośnie synodu w parafiach. Wszystkich chcących brać udział w tym wydarzeniu prosimy o zgłaszanie swojej woli.

 

POŚWIĘCENIE OŁTARZA I FIGURY MATKI BOŻEJ

8 grudnia o godzinie 17.00 będzie miała miejsce konsekracja ołtarza mszalnego, poświęcenie odnowionego prezbiterium oraz poświęcenie figury Matki Bożej Wniebowzięcia Królowej Wychodźstwa i Polskiego Morza. Ceremonie będziemy przeżywać pod przewodnictwem Ks. Abpa Tadeusz Wojdy.

 

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich w dni powszednie o godz. 17.30;

Dla dzieci – we wtorek i czwartek o godz. 17.00; dla młodzieży w  środę o godz. 19.00.

 

REKOLEKCJE - ODDANIE33

Duchowość całkowitego oddania się Matce Bożej to sprawdzona i pewna droga duchowa, która otrzymała pełne błogosławieństwo Kościoła. Droga oparta na Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Tą drogą szedł nasz ukochany papież św. Jan Paweł II. Słowa Jezusa: „OTO MATKA TWOJA” to słowa dla każdej i każdego z nas! Chcemy odkryć niesamowitą bliskość, miłość i czułość Jezusa i Maryi. To doświadczenie potrafi przemienić całe życie.

W naszej parafii rozpoczniemy te rekolekcje w piątek 5 listopada o godzin8ie 17.00. Każdego dnia – przez 33 dni w kościele parafialnym będą one prowadzone zawsze na Mszy św. o godz. 17.00. Kto nie będzie mógł być danego dnia w kościele może się łączyć z nami za pomocą transmisji. W kiosku będzie można nabyć książkę z rozważaniami rekolekcyjnymi. Rozważania będą również dostępne w internecie. Szczegóły zostaną podane w niedziele 31 października. Uroczysty akt oddania będzie miał miejsce 8 grudnia w czasie uroczystej Mszy św. o godzinie 17.00.

 

ŚWIATOWA NIEDZIELA  MISYJNA

Dzisiaj przeżywany niedziele misyjną. Jest to dzień kiedy mamy sobie uświadomić pilną potrzebę uczestniczenia w dziele ewangelizacji świata. Misje wzywają nas nie tylko do tego, abyśmy żyli w pełni wiarą, lecz także do dzielenia się nią z tymi, którzy znajdują się poza wspólnotą Kościoła.
Jesteśmy wezwani, aby przemieniać świat miłością Chrystusa, żyjąc wiarą w rodzinie, sąsiedztwie, miejscu pracy, w szkole i w społeczeństwie. Swoją wiarę . przejawiamy przez odpowiednie życiowe wybory, a także przez sposób naszego odnoszenia się do innych ludzi. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na misje kościoła.

INTENCJE DO RÓŻAŃCA

25.10 - W intencjach wspólnoty „Jemu Chwała” i Domowego Kościoła

26.10 - Za siostry posługujące w naszej parafii            oraz te które pochodzą z naszego miasta

27.10 - W intencji dzieci z naszej            parafii

28.10 - Za księży pracujących w naszej parafii            oraz tych z których posługi korzystaliśmy

29.10 - Za tych którzy nie wrócili z morza

30.10 - Za zmarłych z naszych rodzin

31.10 - Za zmarłych z naszej parafii

 

WIECZÓR ZE ŚWIĘTYMI

Wieczór wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych musi wprowadzać́ nas w modlitwę̨ i zadumę̨, a nie w świat zabawy tak jak próbuje się̨ to robić́. W naszym kościele w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych wieczór modlitwy i refleksji przy relikwiach świętych i błogosławionych jest przeciwwagą dla Halloween. Poprzez nasze spotkanie, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, chcemy uświadomić́, że organizowane tego wieczoru imprezy i bale Halloween nie mają nic wspólnego ani z naszą kulturą, ani tym bardziej z chrześcijańskim przezywaniem tej uroczystości. Początek nabożeństwa w niedzielę po mszy świętej o godz. 18.00.

 

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH  (01.11)

Uroczystość Wszystkich Świętych ma w swoim założeniu rozpalić w nas tęsknotę za innym życiem. Ma uczyć szukania świętości zarówno u tych, którzy już zakończyli swoje ziemskie życie, jak i w tych, którzy żyją obok nas i w nas samych. Tego dnia Msze św. jak w niedzielę.

Po Mszy św. o g. 12.30 z kościoła wyruszy procesja na cmentarz, gdzie odbędą się modlitwy w intencjach naszych zmarłych.

Po procesji około g. 14.00 na cmentarzu zostanie odprawiona  Msza św. żałobna.

W kościele nie ma Mszy św. o g. 14.00. Każdy katolik tego dnia ma obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej.

 

LAMPKI NA GROBY

Dzisiaj po każdej Mszy świętej młodzież z naszej parafii rozprowadza znicze na groby naszych bliskich. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby Duszpasterstwa Młodzieży. Wszystkich kupujących znicze młodzież zaprasza na nabożeństwo w intencjach ich zmarłych 2 listopada o godz. 16.00.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 7 listopad o godz. 11.45 - Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św.
  • 21 listopada o godz. 15.00 - Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa.

 

KANDYDACI BIERZMOWANIA

W tym roku dodatkowe spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas I szkół średnich odbywają się we wtorki o godz. 19.00.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Biuro Caritas czynne od poniedziałku do piątku od godz. 9.00.00 do 13.00.
  • PRACOWNIA MIŁOSIERDZIA „Św. O. Pio” czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 09.00 do 13.00 (wejście od ul. Świerkowej).
  • 14 listopada obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGIEGO z tej okazji zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce rękawiczek, zarówno nowych jak i używanych ale w dobrym stanie, oraz kosmetyków (żele pod prysznic, szampony, mydła, dezodoranty, a także maszynki jednorazowe). Zebrane dary przekażemy osobom potrzebującym oraz bezdomnym z naszej parafii. Dary można składać do kosza stojącego w tyle kościoła bądź dostarczyć bezpośrednio do siedziby Caritas, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 13.00

ROWEROWY RAJD PIAŚNICKI

6 listopada odbędzie się Rowerowy Rajd dla upamiętnienia zamordowanych w Piaśnicy polskich duchownych posługujących na Ziemi Puckiej, którzy zostali rozstrzelani w październiku i listopadzie 1939r. Większość z nich w dniu 11 listopada 1939. czyli w rocznicę odzyskania przez Polskę upragnionej Niepodległości. Na trasie przybliżymy sylwetki zamordowanych duchownych, ponieważ wiele osób ma o nich słabą wiedzę.

Zamordowani kapłani Ziemi Puckiej to: ks. Ludwik Angryk (Władysławowo), ks. Anastazy Kręcki (Strzelno), ks. Władysław Wielewski (Łebcz), ks. Bolesław Witkowski (Mechowa),  ks. Edmund Fittkau (Puck), ks. Alojzy Kaszubowski (Kosakowo), ks. Bronisław Labuda (Puck), ks. Wojciech Pronobis (Swarzewo), ks. Ksawery Szynalewski (Kuźnica), ks. Augustyn Warczak (Mechowa), ks. Heliodor Zieliński (Żarnowiec)

Ruszamy 6 listopada o godz. 9:00 z przed kościoła we Władysławowie. W tym roku w sposób szczególny chcemy wspominać ks. Ludwika Angryka który pełnił posługę kapłańską w Hallerowie.

Można dołączyć na każdym etapie trasy. Tego dnia z przed kościoła we Władysławowie o godz. 10.00 odjedzie autokar do Lasów Piaśnickich dla wszystkich którzy chcą wziąć udział w tym wydarzeniu. Zachęcam do indywidualnych wyjazdów.

 

WYPOMINKI

Jest to szczególna forma modlitwy błagalnej za zmarłych, polegająca na wyczytywaniu ich imion. Wierni na kartkach wypisują swoich zmarłych i przynoszą je do swoich wspólnot parafialnych. Wypisane kartki z imionami zmarłych prosimy składać do dużej skarbony przy wyjściu z kościoła. Proszę pamiętać o rozróżnieniu na wypominki listopadowe i roczne. (W przyszłą niedzielę zostaną wyłożone kartki na wypominki listopadowe. Kartki na wypominki roczne zostaną wyłożone w listopadzie). Wypominki listopadowe w naszej parafii odczytujemy przez cały miesiąc listopad w dni powszednie o godz. 16.30. Roczne wypominki odczytujemy w każdą niedzielę o godz. 9.00.

Za zmarłych modlimy się modlitwą różańcową. Prosimy o czytelne wypisywanie imion.

 

PRACE PRZY KAPLICY POGRZEBOWEJ

Trwa przebudowa kaplicy pogrzebowej. Trwają prace przy budowie dachu. Ofiary można składać na konto parafii, wrzucać w kopertach na tacę. Konto parafii: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Jan Zawal, 1940, ul. Fl. Ceynowy (pogrzeb 26.10. wtorek godz. 11.00)

Jan Skowronek, 1944, ul. Żytnia

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA

czynne od wtorku do soboty od 15.00 do 18.00; w niedzielę od 9.30 do 15.00.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Katecheza 12 i 26 listopada o godz. 19.00 w salce na plebanii.

 

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej

 

Władysławowo, 24.10.2021                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00, 17:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14.00, 18:00

 

 

Inicjatywy