loading...
loading...
« Strona główna

2021.10.17 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Uczniowie Jakub i Jan są wierni, swoją przyszłość wiążą ze swoim Mistrzem. Mają zapał, są ambitni, pragną władzy. To nic złego. Tyle tylko, że myślą w kategoriach czysto ludzkich. Jezus zaprasza nas, abyśmy Mu towarzyszyli i potrzebuje zapału ludzi, ale w dziele odkupienia. Uczniowie, których powołał Jezus, nie są doskonali. My też jesteśmy słabi. Ale gdy powierzymy Mu swoje życie, On nas umocni. Zmieni kierunek naszej energii – staniemy się ludźmi gotowymi do poświęceń, do ofiar, ludźmi pragnącymi mieć udział w Jego zmartwychwstaniu.

POŚWIĘCENIE OŁTARZA I FIGURY MATKI BOŻEJ

W tym roku przypada 60 rocznica konsekracji naszego kościoła. Nasze uroczystości jubileuszowe będziemy obchodzić 8 grudnia o godzinie 17.00.  Tego dnia będzie także miała miejsce konsekracja Ołtarza mszalnego, poświęcenie odnowionego prezbiterium oraz poświęcenie figury Matki Bożej. Figura którą umieścimy w bocznej kaplicy nosić będzie tytuł „Wniebowzięcia Królowej Wychodźstwa i Polskiego Morza”. Tytuł ten odwołuje się do miejsca w którym się znajdujemy (Morze Bałtyckie) oraz do pierwszego tytułu kościoła który został jej nadany po rozbudowie (Wniebowzięcia Królowej Wychodźstwa Polskiego. Ceremonie będziemy przeżywać pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Tadeusz Wojdy naszego nowego ordynariusza. W najbliższym czasie podamy plan duchowego przygotowania do tego wydarzenia.

 

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich w dni powszednie o godz. 17.30

Dla dzieci  we wtorek i czwartek o godz. 17.00;

Dla młodzieży w  środę o godz. 19.00.

Tych wszystkich, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, prosimy i zachęcamy do tego, aby w tym miesiącu wspólnie odmawiali różaniec w domach lub łącząc się online.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGIEGO

14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Ubogiego z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich parafian do wzięcia udziału w zbiórce rękawiczek, zarówno nowych jak i używanych ale w dobrym stanie, oraz kosmetyków (żele pod prysznic, szampony, mydła, dezodoranty, a także maszynki jednorazowe). Zebrane dary przekażemy osobom potrzebującym oraz bezdomnym z naszej parafii. Dary można składać do kosza stojącego w tyle kościoła bądź dostarczyć bezpośrednio do siedziby Caritas, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 do 13.00.

 

KAPLICA W DOMU PARAFIALNYM

W domu parafialnym jest kaplica w której na stałe przechowywany jest Najświętszy Sakrament. Kaplica została erygowana przez Księdza Arcybiskupa pod wezwaniem św. Jana Pawła II.

W kaplicy codziennie o godz. 15.00 jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz trwa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do wieczornej Mszy świętej. Wszystkich parafian zapraszamy i zachęcamy do korzystania z tego miejsca modlitwy.

 

MSZA ŚW. W KAPLICY ŚW. JANA PAWŁA II

Wszystkich którzy w tygodniu przychodzą na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy św. Jana Pawła II zapraszamy  na Mszę św. odpustową do kaplicy św. Jana Pawła II w piątek 22 października na godz. 18.00. Jest to dzień odpustu w naszej kaplicy. Msza św. będzie sprawowana w waszych intencjach.

 

INTENCJE DO RÓŻAŃCA

18.10 - Za mieszkańców Szotlandu

19.10 - Za mieszkańców Cetniewa

20.10 - Za kapłanów pochodzących z naszej parafii

21.10 - Za mieszkańców Hallerowa

22.10 - Za mieszkańców osiedla Żwirowego

23.10 - Za mieszkańców Śródmieścia

24.10 - Za wszystkich rybaków i ich rodziny

 

POSŁUGA LEKTORA

Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich parafian aby zaangażować się w posługę lektora w naszej parafii.

Posługę lektora polegała by na czytaniu Słowa Bożego w czasie Mszy św. i nabożeństw. Zachęcam do podjęcia się tego zadania. Wszystkich chętnych proszę o zgłaszanie się w zakrystii, lub bezpośrednio do ks. Proboszcza.

 

PRZYGOTOWANIA DO I KOMUNII ŚW.

  • 17 październik o godz. 15.00 - Msza św. połączona z obrzędem poświęcenia i przekazania dzieciom różańców.  
  • 7 listopad o godz. 11.45 - Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkanie w auli Domu parafialnego.

 

KANDYDACI BIERZMOWANIA

W tym roku dodatkowe spotkania dla młodzieży klas I szkół średnich zaplanowano na wtorki o godz. 19.00. Termin najbliższego  spotkania 12 październik.

 

INDEKSY DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

Kandydaci do bierzmowania z klas VIII odbierają indeksy u swojego katechety we Władysławowie. Uczniowie uczący się poza Władysławowem indeks odbierają u ks. Bogumiła.

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI

  • Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, śpiewające, grające do tworzenia scholi "Dzieci Maryi" w sobotę do domu parafialnego od godz.10:30           do 12:00.
  • Podwórkowe Koło Różańcowe dla dzieci, we wtorki od godz. 16:00 do 17:00.
  • Spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbywają się we czwartki o g. 16.00

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Zbiórka dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza odbywa się w każdą sobotę o godz. 9.00.

 

PRACE PRZY KAPLICY POGRZEBOWEJ

Trwa przebudowa kaplicy pogrzebowej. W najbliższym tygodniu rozpoczną się pracę przy dachu. Ofiary można składać na konto parafii, wrzucać w kopertach na tacę. Konto parafii: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

SEMINARIUM ODNOWY WIARY

Zapraszamy na seminarium odnowy wiary. Seminarium adresowane jest do młodzieży które pragnie doświadczyć osobistego spotkania z Bogiem. Dla jednych będzie to pierwsze doświadczenie miłującej obecności Boga, który mimo iż pozostaje niewidzialny dla oczu, objawia się w inny, wybrany przez siebie sposób.

Dla innych będzie to okazja do nawiązania relacji z Bogiem, którego już kiedyś spotkali, ale nie podjęli zaproszenia do bliskości z Nim, choć zachowali wspomnienie wzruszającego, ale odległego wydarzenia.

Dla niektórych jest to szansa do odnowienia relacji z Bogiem, którą zaniedbali tak, że stała się tylko nudnym przyzwyczajeniem do pewnych form kultu pozbawionych radości, miłości, nadziei, poczucia sensu, rozmachu i bogactwa.

Dla tych, którzy przez grzech utracili więź z Bogiem, to nowa szansa, by rzucić się w Jego wielkie, otwarte ramiona i przylgnąć do miłującego nas serca, by znowu doświadczyć uzdrawiającej i wyzwalającej mocy Jego miłosierdzia.

Dla wszystkich, którzy trwają w bliskości i miłości Boga, to okazja do świętowania, radowania się i odkrywania, jak nieskończenie dobry i zachwycający jest nasz Bóg! Święty i niepojęty w swojej hojności ma z pewnością także i dla nich niespodzianki. W ramach seminarium spotykamy się raz dwa razy w miesiącu najczęściej w  piątek o godz. 18.30. Rozpoczynamy  w piątek 22 października o godz. 18.30 w domu św. Jana Pawła II. Spotkanie trwa do godz. 20.00.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Biuro Caritas czynne od poniedziałku do piątku od 9 do 13 od godz. 9.00.00 do 13.00.
  • PRACOWNIA MIŁOSIERDZIA „Św. O. Pio” czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 09.00 do 13.00 (wejście od ul. Świerkowej). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do naszej wspólnoty. Jeśli tylko dysponujesz wolnym czasem, może Jesteś sam, może borykasz się z jakimś problemem i potrzeba Ci wspólnoty a może po prostu lubisz aktywnie spędzać czas  - dołącz do nas! Czekamy na CIEBIE niezależnie od wieku!

 

WYPOMINKI

Jest to szczególna forma modlitwy błagalnej za zmarłych, polegająca na wyczytywaniu ich imion. Wierni na kartkach wypisują swoich zmarłych i przynoszą je do swoich wspólnot parafialnych. Wypisane kartki z imionami zmarłych prosimy składać do dużej skarbony przy wyjściu z kościoła. Proszę pamiętać o rozróżnieniu na wypominki listopadowe i roczne. (W przyszłą niedzielę zostaną wyłożone kartki na wypominki listopadowe. Kartki na wypominki roczne zostaną wyłożone w listopadzie). Wypominki listopadowe w naszej parafii odczytujemy przez cały miesiąc listopad w dni powszednie o godz. 16.30. Roczne wypominki odczytujemy w każdą niedzielę o godz. 9.00.

Za zmarłych modlimy się modlitwą różańcową. Prosimy o czytelne wypisywanie imion

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Zbiórka dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza odbywa się w każdą sobotę o godz. 9.00.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Gabriela Szymańska, † Elżbieta Bulczak -  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej

 

Władysławowo, 17.10.2021                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00, 17:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14.00, 18:00

 

 

Inicjatywy