loading...
loading...
« Strona główna

2021.06.20 - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus spokojnie śpi, a uczniowie okazują się ludźmi małej wiary. „Czemu się boicie? Wciąż jeszcze nie wierzycie?”. Czy nie jest to również pytanie skierowane do nas? Ile razy w trudnych sytuacjach, kiedy odczuwamy kruchość naszej ludzkiej kondycji, brakuje nam wiary w to, że Bóg jest z nami. Jezus ucisza szalejącą burzę i silny wiatr. Jednak tak naprawdę ucisza w nas wszelki chaos, nasze wewnętrzne burze. Jezus pokonuje żywioły naszych grzechów. Obecność Jezusa daje nam pewność życia. Niesie wyciszenie i ukojenie.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Zapraszamy na  nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa we wszystkie dni o godz. 17.30.

Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

KLERYCY WSD GDAŃSK

W dzisiejszą niedziele gościmy kleryków z Gdańskiego Seminarium.

Klerycy dzielą się z nami przeżywaniem przez siebie radości z powołania. Ofiary z niedzieli są przeznaczone na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium w Gdańsku.

 

ZNIESIENIE DYSPENSY OD UCZESTNICTWA W NIEDZIELNEJ MSZY ŚWIĘTEJ

Biskupi zgromadzeni na 389 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej, podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostały zniesione z dniem 20 czerwca br. we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

 

W NIEDZIELĘ 27 CZERWCA ODPRAWIAMY DODATKOWO MSZĘ ŚW. O GODZ. 21.00 DLA TYCH KTÓRZY JUŻ PODJĘLI TRUD POSŁUGI TURYSTOM.

 

POSŁUGA W NASZYM KOŚCIELE

  • Uczestnicy nabożeństw mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
  • Przystępując do komunii prosimy, aby najpierw podchodzili przyjmujący komunię na rękę. Po   zakończeniu   udzielania  komunii w    tej   formie,   jest   udzielana          komunia w tradycyjnej formie bezpośrednio do ust. Proszę o zachowywanie bezpiecznej odległości. Przyjmującym na rękę przypominamy o spożywaniu komunii w obecności księdza.
  • Konferencja Episkopatu oraz sanepid zalecają aby w kościele nie nalewać wody do kropielnic oraz nie błogosławić wody do dużych pojemników. W związku z wieloma zapytaniami znaleźliśmy chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie zakupując wodę butelkowaną, fabrycznie zamkniętą. Woda została pobłogosławiona.

Nad dotychczasowymi kropielnicami zostały zamontowane bezdotykowe dozowniki. W ten sposób można korzystać z wody święconej przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w naukach przedmałżeńskich. Spotkania od poniedziałku do piątku w dniach 21-25 czerwca o g. 19.00.

 

MSZA NA ZAKOŃCZENIE ROKU

W piątek 25 czerwca zapraszamy dzieci,  młodzież, ich rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8.00 z okazji zakończenia roku szkolnego. Zachęcam do skorzystania tego dnia z sakramentu pokuty.

 

MSZA ŚWIĘTA W INTENCJACH RYBAKÓW.

29 czerwca przypada uroczystość świętych Piotra i Pawła patronów rybaków.  W naszym kościele odprawimy uroczystą Mszę św. w intencjach wszystkich związanych z morzem 27 czerwca o godz. 14.00. Dobremu Bogu będziemy polecać wszystkie rybackie rodziny. Będziemy także modlić się w intencjach tych, którzy na morzu zginęli. Mszę świętą rozpoczniemy modlitwą przy figurze św. Piotra patrona rybaków którą przed rokiem umieściliśmy na ścianie starej części kościoła przy wejściu do zakrystii. Wszystkich rybaków proszę o zgromadzenie się w tym miejscu o g. 14.00. Ze smutkiem pragniemy poinformować, iż także w tym roku nie z naszej winy nie udało się zorganizować Mszy św. w porcie.

 

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00
  • Przy Caritas działa Pracownia Miłosierdzia św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.

 

LETNIE KONCERTY ORGANOWE I CHRZEŚCIAJŃSKIE KINO NA FALI

W związku z wieloma zapytaniami pragniemy poinformować, iż obydwie inicjatywy w tym roku się odbędą.

 

ZMARLI

Do wieczności z naszej parafii odeszli:

† Paweł Makulik, ur. 1940, ul. Hallera

†Gertruda Konkol, ur. 1951, ul.1000-lecia PP

†Augustyn Pieper, ur. 1937, ul.1000-lecia PP

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu w zakrystii

 

BIULETYN PARFIALNY DOSTĘPNY TAKŻE W FORMIE ELEKTRONICZNEJ

Wszystkich zainteresowanych subskrypcją biuletynu w formie elektronicznej prosimy o zostawienie swojego adresu na stronie naszej parafii. Biuletyn co tydzień będzie przychodził na email.

 

PRACE PRZY NASZYM KOŚCIELE

Jeszcze przed wakacjami chcemy rozpocząć przebudowę kaplicy pogrzebowej. Ofiary można składać na konto parafii, wrzucać w kopertach do skrzynki z tyłu kościoła, składać na tacę. Numer  konta: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA - czynne od wtorku do soboty od 16.00 do 18.00; w niedzielę od 9.30 do 15.00.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM - w maju nie ma katechez.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W piątki o godz. 18.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

W każdą środę o godz. o godz. 17.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

PORADNICTWO RODZINNE - z poradnictwem proszę się kontaktować telefonicznie lub  umawiając się na termin w biurze parafialnym.

 

WYPOMINKI - roczne wypominki od 6 czerwca odczytujemy w niedziele o godz. 9.00

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH

Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

 

BIURO PARAFIALNE - poniedziałek, środa, piątek. godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00

 

SPOWIEDŹ - podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

 

MSZE W NASZYM KOŚCIELE

Msze św. niedzielne i świąteczne aż do odwołania odprawiamy w następujących godzinach: 6.30, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 i 18.00.  dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 18.00

 

ZMARLI

Do wieczności z naszej parafii odeszli:

†Maria Dettlaff, ur. 1936, ul. Ogrodowa

†Jadwiga Korzeniewska, ur. 1958, ul. Łąkowa

†Łucja Wittbrodt, ur. 1937, ul. 1000-lecia PP

                        Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

 

Wszystkim Parafianom, Gościom,  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest pełne dobroci i miłości.

 

Władysławowo, 20.06.2021                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00, 18:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14.00, 18:00

 

 

Inicjatywy