loading...
loading...
« Strona główna

2021.05.09 - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Kazanie espresso - Dar przyjaźni
Nam się wydaje, że to my wybieramy w życiu Jezusa, ale tak naprawdę to Bóg pierwszy nas wybrał, bo On ma władzę, i zachęcił nas, abyśmy z kolei my mogli Go wybrać w pełnej wolności. Wybrał nas i wyznaczył, abyśmy przynosili owoc. I tak się stanie, nawet jeśli tych owoców jeszcze nie widzimy, bo Jego słowo jest prawdą. Więcej, Jezus nazywa nas swoimi przyjaciółmi. Czy potrafimy przyjąć ten dar i odpowiedzieć na niego? On przez swoją miłość przekazał nam wszystko, całą głębię Bożej miłości, i chce, byśmy w niej żyli. „Trwajcie w mojej miłości” – to jest fundament naszego życia z Chrystusem.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Wczoraj i dziś w małych grupach aż 74 dzieci pierwszy raz przystąpiło do Komunii Świętej. Jako wspólnota parafialna, czujmy się zobowiązani do modlitwy za dzieci i ich rodziców. Wszystkich dzieci komunijnych w tym roku jest 109.

 

ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.

Msza św. rocznicowa dla dzieci z kl. IV szkoły podstawowej które w zeszłym roku w różnych terminach przystępowały do I Komunii św. odbędzie się 6 czerwca o godz. 12.30; Spowiedź dla tych dzieci w piątek, 4 czerwca o godz. 16.30.

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Nabożeństwa majowe – we wszystkie dni maja  o godz. 17.30; dla dzieci – wtorki i czwartki  o godz. 16.45;

Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii Loretańskiej w domach.

Ze względu na pandemię w tym roku księża nie będą brali udziału w apelach przy krzyżach i figurach.

 

MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE

Od niedzieli 6 czerwca wracamy do stałego niedzielnego rozkładu Mszy świętych.

 

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Rozpoczynamy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Nabożeństwo Fatimskie ma charakter ekspiacyjny i obejmują głównie wspólne odmawianie różańca. Jest to odpowiedź na dwa wezwania Maryi: do modlitwy oraz do czynienia pokuty za grzeszników. Najbliższe nabożeństwo rozpocznie się w środę 12 maja.

godz. 17.15 - I część różańca

godz. 21.00 -  Nieszpory Maryjne i procesja.

w czwartek 13 maja

godz.   9.00 - II część różańca,

godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i III część różańca,

godz. 17.15 - IV część różańca i nabożeństwo majowe  i procesja światła. Procesja po Mszy świętej.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w naukach przedmałżeńskich. Spotkania od poniedziałku do piątku w dniach 21-25 czerwca o g. 19.00.

I KOMUNIA ŚW

Trwają uroczystości I Komunii świętych w małych grupach. Wszyscy rodzice zadeklarowali nowe terminy. Wszystkie dzieci przystępujące do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii św. i ich rodziny polecam modlitwie całej wspólnoty parafialnej.

Terminy spowiedzi dla dzieci:

    1. Komunia 15 maj - g. 12.00 - spowiedź 15 maj - g. 11.45

  2. Komunia 30 maj - g. 12.00 - spowiedź 29 maj - g. 11.45

Prośba do Parafian

Zwracam się z serdeczną prośbą do parafian, aby w  dniu 30 maja wybrać inną godzinę  Mszy św. aniżeli godz. 12.00 gdyż o tej godzinie w kościele odbywać się będzie Pierwsza Komunia. Wskazania zmuszają nas do tego abyśmy do kościoła wpuścili tylko tych którzy zamówili intencje oraz najbliższą rodzinę dzieci komunijnych.

 

CZUWANIE PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO W NASZYM KOŚCIELE

Zbliża się dzień Zesłaniem Ducha Świętego. W rytmie roku liturgicznego jest to jedna z największych uroczystości. Przyjście Ducha Świętego napełnia Kościół nową mocą, daje siły do działania, pogłębienia wiary i rozwoju. Taką bowiem rolę w Bożym planie zbawienia odgrywa Zesłanie Ducha Świętego.

Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, i tych którzy pragną doświadczyć mocy Ducha Świętego na czuwanie modlitewne, które rozpoczniemy wieczorem 22 maja.

 

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA

Katecheza online dla młodzieży kl. I szkoły średniej w ramach przygotowania do bierzmowania 18 maja o godz. 18.00.

Msze święte w ramach przygotowania do bierzmowania 9 i 23 maja  o godz. 16.00. Bierzmowanie planowane jest jeszcze przed wakacjami po złagodzeniu obostrzeń sanitarnych.

 

ŚWIĘCENIA PREZBITERATU

25 maja JE ks. bp  Szymon Stułkowski w Archikatedrze Poznańskiej udzieli święceń diakonom Towarzystwa Chrystusowego. Każdy neoprezbiter odprawi 15 zbiorowych Mszy św. w intencjach, które można przesłać na adres zamieszczony na folderach wyłożonych na stoliku pod chórem, bądź do 23 maja złożyć w zakrystii lub biurze parafialnym.

 

PRACE PRZY NASZYM KOŚCIELE

W maju chcemy jeszcze przed wakacjami rozpocząć przebudowę kaplicy pogrzebowej. Ofiary można składać na konto parafii, wrzucać w kopertach do skrzynki z tyłu kościoła, składać na tacę. Numer  konta:

38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu w zakrystii.

 

WIARA I ŚWIATŁO

Msza Św. dla Wspólnoty w niedzielę 16 maja o godz. 16.00.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
  • Przy Caritas działa Pracownia Miłosierdzia św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA

czynne od wtorku do soboty od 16.00 do 18.00; w niedzielę od 9.30 do 15.00.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

W kwietniu nie ma katechez.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W piątki o godz. 18.45.  Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

w każdą środę o godz. o godz. 17.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

PORADNICTWO RODZINNE

Z poradnictwem proszę się kontaktować telefonicznie lub  umawiając się na termin w biurze parafialnym.

 

WYPOMINKI

Roczne wypominki w czasie pandemii odczytujemy w każdy  wtorek o g. 17.30.

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH

Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

 

BIURO PARAFIALNE

poniedziałek, środa, piątek; godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Maryi, której w tym miesiącu w sposób szczególny cześć oddajemy.

 

 

Władysławowo, 09.05.2021                                                                                                                  Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00,  18:00
Niedziela i święta:

godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14.00, 18:00

 

Inicjatywy