loading...
loading...
« Strona główna

2021.04.11 - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Kazanie espresso - Chrystus jest naszym pokojem
Jezus przynosi dar pokoju. Więcej, to On sam jest pokojem. Jego pokój jest głębszy, inny od tego, który daje świat, bo Chrystus przyszedł nas zbawić, przeszedł przez krzyż, śmierć i piekło. Pokój Jezusa jest doskonały, bo jego źródłem są Jego rany. Ten pokój napełnia nas także w sakramencie pokuty, kiedy doświadczamy przebaczającej miłości Boga. Pokoju i miłosierdzia doświadcza Tomasz Apostoł, kiedy jest zaproszony do tego, aby włożyć ręce w rany Jezusa, niejako wejść w nie całym swoim życiem. „Unieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce, podnieś też swoją rękę i włóż w mój bok. I przestań być niedowiarkiem, a bądź wierzącym”. Uwierzmy i oddajmy się w pokorze Bogu, abyśmy i my zostali napełnieni Jego pokojem.

ZBIÓRKA NA RZECZ CARITAS ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ

Dzisiejsze święto przypomina nam jak wielkiej łaski doznajemy od Boga, który obdarza nas swoim miłosierdziem. Za ten dar powinniśmy być wdzięczni, ale także powinniśmy odpowiedzieć na niego w działaniu. Naszym sposobem na profesjonalną pomoc poprzez dzieła miłosierdzia jest diecezjalna Caritas, która posiada status orga­nizacji pożytku publicznego. Główny mottem Caritas było i jest „być głosem ubogich” w dzisiejszym świecie. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia jest przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Caritas naszej archidiecezji, która od lat prowadzi liczne dzieła miłosierdzia.

 

ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Pan Jezus wyznaczył dzień święta Miłosierdzia Bożego i z tym świętem łączy wielkie łask i obietnic. W Dzienniczku pokornej służebnicy Bożej, świętej Siostry Faustyny Kowalskiej wyjaśnia, że Święto Miłosierdzia Bożego ma być obchodzone na całym świecie w pierwszą niedziele po Wielkanocy i, że kto w tym dniu przystąpi do spowiedzi świętej i komunii dostąpi darowania wszystkich grzechów nawet tych najcięższych. To święto można porównać do chrztu świętego, jego moc oczyszczenia jest tak podobna jak chrzest. Warto, więc korzystać z tej ofiarowanej łaski, jaką daruje nam sam Bóg.

 

AKT ODDANIA SIĘ MIŁOSIERDZIU BOŻEMU

O najmiłosierniejszy Jezu, Twoja dobroć jest nieskończona, a skarby łask nieprzebrane. Ufam bezgranicznie Twojemu miłosierdziu, które jest ponad wszystkie dzieła Twoje. Oddaję się Tobie całkowicie i bez zastrzeżeń, ażeby w ten sposób móc żyć i dążyć do chrześcijańskiej doskonałości. Pragnę szerzyć Twoje miłosierdzie poprzez spełnianie dzieł miłosierdzia, tak wobec duszy, jak i ciała, zwłaszcza starając się o nawrócenie grzeszników, niosąc pociechę potrzebującym pomocy, chorym i strapionym. Strzeż mnie więc, o Jezu, jako własności swojej i chwały swojej. Jakkolwiek czasami drżę ze strachu, uświadamiając sobie słabość moją, to jednocześnie mam bezgraniczną ufność w Twoje miłosierdzie. Oby wszyscy ludzie poznali zawczasu nieskończoną głębię Twego miłosierdzia, zaufali Mu i wysławiali Je na wieki. Amen.

 

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Zachęcamy wszystkich gorąco do odprawiania Godziny Miłosierdzia o godz. 15:00, oraz do odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego. Jest to jak przekazał Pan Jezus w Dzienniczku św. Faustynie godzina wielkiego Miłosierdzia dla świata i zapewnia nas, że żadna dusza nie zginie, a gdy chociaż jeden raz odmówi koronkę to nawet najcięższy grzesznik dostąpi wielkiego Miłosierdzia w godzinie śmierci.

 

PROŚBY I PODZIĘKOWANIA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Prośby i podziękowania do całorocznej nowenny do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny można składać do skarbony w kaplicy przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

ODPUST PARAFIALNY

Tegoroczny odpust parafialny ku św. Wojciech przeżywać będziemy we wspomnienie liturgiczne naszego patrona tj. we czwartek 23.04. Uroczystą Mszę św. odpustową odprawimy o g. 18.00

 

I KOMUNIA ŚW

W najbliższym czasie zaplanowano :

18 kwiecień o godz. 16.00 - Msza św. połączona z obrzędem posłania dzieci na ewangelizację. Na Mszę świętą zapraszamy także dzieci które już w minionych tygodniach były u I Komunii.

Rozpoczęły się uroczystości I Komunii świętych w małych grupach. Prawie wszyscy rodzice zadeklarowali nowe terminy. Dziękuję za otwartość i bezproblemowość w tym trudnym pandemicznym czasie. Całej wspólnocie polecam modlitwie dzieci które w tym roku przystępują do I spowiedzi i I Komunii św.

 

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA

Najbliższa obowiązkowa katecheza online dla młodzieży kl. I szkoły średniej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania 13 kwietnia o godz. 18.00.

W marcu będzie miała miejsce Msza święta w ramach przygotowania do bierzmowania 25 kwietnia  o godz. 16.00. Jest mi bardzo przykro, ale cały czas czekamy na wyznaczenie terminu  bierzmowania w naszej parafii.

 

PROŚBA

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu u proboszcza.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Pracownia Miłosierdzia „Ojca Pio”  i jadłodajnia czynne od 6 kwietnia.
  • Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas i  Pracowni Miłosierdzia "św. o. Pio" z serca dziękują wszystkim Parafianom za otwarte serca, modlitwy i wszelkie ofiary. W ramach wdzięczności pragniemy ofiarować Wam wizerunek Jezusa Miłosiernego z życzeniami. 
  • W najbliższy czwartek 15.04.o godz.19.00 w Kościele odbędzie się Msza Św. na, którą zapraszamy wszystkich Wolontariuszy Caritas oraz osoby chętne do włączenia się w to dzieło. 
  • Podopieczni Pracowni Miłosierdzia "św. o. Pio" wykonali własnoręcznie kartki okolicznościowe m.in. na Pierwszą Komunię Św., które można nabyć w kiosku parafialnym.

 

PRACE PRZY NASZYM KOŚCIELE

Mimo pandemii chcemy jeszcze przed wakacjami rozpocząć przebudowę kaplicy pogrzebowej. Ofiary można składać na konto parafii, wrzucać w kopertach do skrzynki z tyłu kościoła, składać na tacę, bądź bezpośrednio przekazywać Proboszczowi. Ofiary można przekazywać na konto parafii:

38 83480003 0000 0000 5467 0001

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom minionego tygodnia. Dzięki waszemu wsparciu pozyskaliśmy kolejne ofiary na przebudowę.

ZMARLI

Do wieczności z naszej parafii odeszli: †Janusz Zielke, ur. 1957, Puck/   † Klara Skwiercz, ur. 1942, Abrahama - pogrzeb, wtorek (13.03.) g.14.00

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA

czynne od wtorku do soboty od 16.00 do 18.00; w niedzielę od 9.30 do 15.00.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

W kwietniu nie ma katechez.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W piątki o godz. 18.45.

Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

w każdą środę o godz. o godz. 17.45

Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

PORADNICTWO RODZINNE

Z poradnictwem proszę się kontaktować telefonicznie lub  umawiając się na termin w biurze parafialnym.

 

WYPOMINKI

Roczne wypominki w czasie pandemii odczytujemy w każdy  wtorek o g. 17.30.

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH

Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

 

BIURO PARAFIALNE

poniedziałek, środa, piątek

godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom, oraz Jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych płynących od Miłosiernego Jezusa Chrystusa

 

Władysławowo, 11.04.2021                                                                                                                  Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00,  18:00
Niedziela i święta:

godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14.00, 18:00

 

Inicjatywy