loading...
loading...
« Strona główna

2021.04.04 - NIEDZIELA WIELKANOCNA

Pan Zmartwychwstał ! Prawdziwie Zmartwychwstał ! To zawołanie, które dzisiaj rozbrzmiewa przynosi nam prawdziwą nadzieję.

W świecie zachwianych wartości, trudnej pandemicznej codzienności Chrystus Zmartwychwstały przynosi nam nową nadzieję.  Otwiera przed nami nowe horyzonty. Wskazuje nam wieczność jako Dom Ojca.  Odkrywa przed nami sens naszego życia. Nie musimy lękać się jutra, bo Chrystus Zmartwychwstał. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składam najserdeczniejsze życzenia obfitych łask. Niech niewyczerpana dla nas miłość Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa, która wszystko przezwycięża jednoczy nas we wspólnym wychwalaniu Zwycięskiego Króla. Niech nasze niespokojne serca znajdą przy Nim swoje odpocznienie. Niech Pokój i Łaska Zmartwychwstałego spoczną na wszelkim trudzie i dziele podjętym w Jego Imię. Te życzenia kieruję do całej Wspólnoty Wniebowzięcia NMP: do moich współpracowników, do wszystkich parafian, do wszystkich związanych emocjonalnie z naszym kościołem, do gości oraz do wszystkich członków grup i wspólnot.

 

Do składanych życzeń pragnę dołączyć podziękowania, zwłaszcza tym wszystkim, którzy ofiarując swój czas, swoją pracę i umiejętności ubogacili nasze przeżywanie tych ostatnich dni. Moje podziękowania kieruję najpierw do moich współpracowników księży którym przede wszystkim dziękuję za posługę w konfesjonale,  głoszone Słowo Boże i sprawowane liturgie. Dziękuje klerykom i bratu zakonnemu którzy wspierali nas zwłaszcza w przygotowaniach liturgii. Składam podziękowania całej Służbie Liturgicznej Ołtarza. Dziękuję wszystkim którzy zadbali o piękno śpiewu w czasie liturgii Wielkiego Tygodnia zwłaszcza panu Markowi naszemu organiście i wspólnocie Jemu Chwała. Dziękuję radnym parafii. Dziękuję wszystkim wspólnotom organizującym czuwania. Dziękuję naszemu panu Janowi, s. Małgorzacie  oraz wszystkim którzy tworzyli tegoroczne  wielkotygodniowe dekoracje. Dziękuję wszystkim którzy na różne sposoby tworzyli nasze liturgie. Dziękuję wszystkim, którzy poświecili swój czas i siły, aby te Święta w naszym kościele były dobrze przygotowane. Członkom Caritas, właścicielom „Pomorzanki” wolontariuszom oraz siostrze Monice dziękuję za troskę w te dni o biednych, by i oni mogli obficiej świętować. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie dla was nagrodą.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Msze św.: 6.00, 7.00, 8.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 18.00.

Rano nie ma procesji rezurekcyjnej oraz mszy św. o g. 9.00.

Tym którzy z lęku przed pandemią i niemożliwością ze względu na ograniczenia uczestniczenia w mszach świętych, komunia święta będzie udzielana przed kościołem zarówno w Wielkanoc jak i w poniedziałek wielkanocny o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. Proszę o zachowanie dystansu społecznego.

 

20.00 - Różaniec za zmarłych na cmentarzu. 

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze św.:6.30, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 18.00. 

 

NOWENNA PRZED ŚWIĘTEM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 

Niedziela i Poniedziałek Wielkanocne – po Mszy św. o godz. 10.00 Od wtorku po Wielkanocy do soboty po Mszy św. wieczornej.  

 

DYSPENSA

W piątek 09 kwietnia ze względu na oktawę wielkanocną nie obowiązuje post piątkowy.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

W kwietniu nie ma spotkania w kościele w ramach zmian tajemnic. Proszę odmawiać według ustalonego grafiku, a w różach gdzie zmiana jest losowa odmawiamy te same tajemnice co w marcu.

Intencje na kwiecień:

powszechna:
Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.

parafialna:

  • O zdrowie dla chorych i siłę dla ich bliskich.
  • W intencji lekarzy, personelu medycznego i wszystkich służb, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa, aby Pan     wspierał ich działania i błogosławił im w odpowiedzialnej służbie bliźniemu.
  • Za dzieci które w tym roku przystępują od I spowiedzi i I komunii św.
  • Za młodzież która trwa w wyczekiwaniu na sakrament bierzmowania.
  • W intencjach zbliżającego się sezonu wakacyjnego.

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu u proboszcza.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Pracownia Miłosierdzia „Ojca Pio”  i jadłodajnia czynne od 6 kwietnia.
  • W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Caritas.

 

Dziękujemy...

...wszystkim parafianom za złożone ofiary w skarbonkach miłosierdzia, tak liczny udział w zbiórce żywności i akcji Tutka Miłosierdzia. To dzięki Waszej hojności mogliśmy wesprzeć rodziny będące w trudnej sytuacji materialnej, wiele osób starszych i samotnych, a także bezdomnych.

 

I KOMUNIA ŚW

W najbliższym czasie zaplanowano :

18 kwiecień o godz. 16.00 - Msza św. połączona z obrzędem posłania dzieci na ewangelizację. Na Mszę świętą zapraszamy także dzieci które już w minionych tygodniach były u I Komunii.

 

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA

Najbliższa obowiązkowa katecheza online dla młodzieży kl. I szkoły średniej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania 13 kwietnia o godz. 18.00.

W marcu będzie miała miejsce Msza święta w ramach przygotowania do bierzmowania 11 i 25 kwietnia  o godz. 16.00.

 

PRACE PRZY NASZYM KOŚCIELE

Mimo pandemii chcemy jeszcze przed wakacjami rozpocząć przebudowę kaplicy pogrzebowej. Ofiary można składać na konto parafii, wrzucać w kopertach do skrzynki z tyłu kościoła, składać na tacę, bądź bezpośrednio przekazywać Proboszczowi. Ofiary można przekazywać na konto parafii:

38 83480003 0000 0000 5467 0001

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom minionego tygodnia. Dzięki waszemu wsparciu pozyskaliśmy kolejne ofiary na przebudowę.

 

ZMARLI

Do wieczności odeszli: †Teresa Dąbrowska, ur. 1947, ul. Abrahama;

†Teresa Nowosad, ur. 1945, ul. 1000-lecia PP, pogrzeb, środa (07.03.) g.13.00

            Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA

czynne od wtorku do soboty od 16.00 do 18.00; w niedzielę od 9.30 do 15.00.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

W kwietniu nie ma katechez.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W piątki o godz. 18.45.

Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

w każdą środę o godz. o godz. 17.45

Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

PORADNICTWO RODZINNE

Z poradnictwem proszę się kontaktować telefonicznie lub  umawiając się na termin w biurze parafialnym.

 

WYPOMINKI

Roczne wypominki w czasie pandemii odczytujemy w każdy  wtorek o g. 17.30.

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH

Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

 

BIURO PARAFIALNE

poniedziałek, środa, piątek

godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

 

Władysławowo, 04.04.2021                                                                                                                  Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00,  18:00
Niedziela i święta TYMCZASOWO- CZAS EPIDEMI!!

godz. 6:30, 8:00, 9:00, 10:00, 11.00, 12:00, 13:00, 14.00, 15:00, 18:00

 

Inicjatywy