loading...
loading...
« Strona główna

2021.03.14 - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Kazanie espresso - Droga do światła

Wielki Post jest czasem, w którym uświadamiamy sobie, że Bóg nas miłuje, że daje nam najcenniejszy dar – swojego Syna, abyśmy mieli życie. Bóg pragnie, abyśmy mocno wierzyli w tę prawdę, żeby nikt z nas zginął. Biedny jest człowiek, który nie wierzy i odrzuca miłość Boga lub krąży po bezdrożach, bo w jego życiu panują ciemności, gubi się. Tymczasem wiara rozświetla nasze drogi, daje szczęście, prawdziwą radość. Wielki Post jest właśnie taką drogą do światła. I my możemy nią podążać, jeśli staniemy w prawdzie o naszym życiu przed Bogiem i odsłonimy przed Nim nasze serce tak jak Nikodem. Bóg nas kocha, więc pomoże nam swoją obecnością, da światło i życie.

NIEDZIELA LAETARE

Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą radości - Laetare

(od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście).
Laetare, Ierusalem: et conventum facite, omnes qui diligitis eam:
gaudete cum laetitia, qui in tristitia fuistis:  ut exsultetis, et satiemini ab uberibus consolationis vestrae.

(Raduj się, Jerozolimo, zbierzcie się wszyscy, którzy ją kochacie.

Cieszcie się, wy, którzy byliście smutni, weselcie się i nasycajcie u źródła waszej pociechy.)

Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to "niedziela róż", ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec św. poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii różowy kolor szat. W dniu dzisiejszym wolno było ozdobić ołtarz kwiatami i używać instrumentów muzycznych podczas liturgii.

 

Księża posługujący w naszej parafii oprócz księdza Jana który został dwukrotnie zaszczepiony zostali poddani izolacji i kwarantannie.

Dzięki życzliwości ks. Tomasza doktoranta KUL oraz Ojcom Oblatom z Poznania nasza parafia przez najbliższe dni funkcjonować będzie normalnie. BARDZO DZIĘKUJĘ KSIĘŻOM ZA POMOC.

Wszelkie sprawy biurowe proszę załatwiać telefonicznie z księdzem proboszczem tel. 507 025 872. Księża czują się dobrze.

 

TEGOROCZNE REKOLEKCJE

Tegoroczne rekolekcje parafialne rozpoczniemy 28 marca. Rekolekcje wygłosi  ks.    Grzegorz    Kurzaj    ze   zgromadzenia

Księży Sercanów, ceniony kaznodzieja i rekolekcjonista. 

 

REKOLEKCJE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Rekolekcje dla dzieci klas 0-VI,  22-24 marca (poniedziałek-środa)

W naukach dla dzieci które chodzą do szkoły jak i tych które zostają w domu można uczestniczyć o godz. 9:30 na kanale TVP3 oraz w intrenecie.

 

Rekolekcje wielkopostne dla klas VII i VIII oraz dla młodzieży szkół ponadpodstawowych 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 12:30, TVP3 oraz w intrenecie.

DROGA KRZYŻOWA

Droga Krzyżowa w naszym kościele odbywa się w każdy piątek:

dla dorosłych - godz. 9.00, 15.00 i 17.30;

dla dzieci - godz. 16.30;

Droga Krzyżowa dla wspólnoty Wiara i  Światło  w każdą sobotę o godz. 15.00

 

NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI

Nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.

 

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w naszym kościele w piątek, o godz. 19.00.

 

OFIARY NA KWIATY DO BOŻEGO GROBU

Do skarbony pod chórem za ławkami można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu w zakrystii. Żywy różaniec to grupa dwudziestu osób zobowiązujących się do odmawiania jednej tajemnicy (10 różańca) codziennie.

 

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA

Najbliższa obowiązkowa katecheza online dla młodzieży kl. I szkoły średniej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania 16 marca o godz. 18.00.

W marcu będzie miała miejsce Msza święta w ramach przygotowania do bierzmowania 21 marca o godz. 16.00.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

28 marca o godz. 16.00 - Msza św. połączona z obrzędem zawierzenia dzieci Bożemu Miłosierdziu oraz krótką katechezą dla rodziców. (Nieobecnych na Mszy św. zapraszam do udziału online – YouTube „TTR - Władysławowo Wniebowzięcia NMP”)

 

CARITAS

  • Biuro Caritas czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 do 12.00.
  • Wydawanie posiłków osobom potrzebującym od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 - 13.00.
  • Caritas Władysławowo pragnie podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w przedświąteczną zbiórkę żywności „Tak. Pomagam!”, która odbyła się w sklepach na terenie naszej parafii . W najbliższy piątek i sobotę zbiórka będzie przeprowadzona jeszcze w jednym sklepie – zachęcamy do włączenia się. Zbiórki ze względu na zwiększającą się ilość zakażeń odbywają się bez wolontariuszy.
  • Dzisiaj po każdej Mszy Św. wolontariusze będą rozprowadzać Baranki Wielkanocne.

Baranki dostępne także w kiosku parafialnym. Ofiara za szt. 4 zł.

  • Skarbonki Wielkopostne, które zostały rozprowadzone w Środę Popielcową prosimy przynieść do Kościoła w Niedzielę Palmową i złożyć w koszu, który będzie znajdował się przy ołtarzu. Za wszelkie ofiary z serca dziękujemy.

WIARA I ŚWIATO 

Dzisiejsza wspólnotowa msza św. się nie dobędzie.

 

PRACE PRZY NASZYM KOŚCIELE

Planujemy rozpocząć przebudowę kaplicy pogrzebowej. Po zaplanowanych remontach kaplica powiększyłaby się trzy razy, potrzebujemy także nowej chłodni. Obecnie jesteśmy na etapie robienia projektu gdyż okazuje się, że w kaplicy trzeba będzie wymienić zarówno strop jak i dach.  Zwracam się zatem z prośbą, aby te ofiary które chcieli państwo przeznaczyć na kościół w ramach kolędy przekazać na remont kaplicy z której przecież wszyscy korzystamy. Ofiary można składać na konto parafii, wrzucać w kopertach do skrzynki z tyłu kościoła, składać na tacę, bądź bezpośrednio przekazywać Proboszczowi. Ofiary można przekazywać na konto parafii:

38 83480003 0000 0000 5467 0001

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom minionego tygodnia. Dzięki waszemu wsparciu pozyskaliśmy kolejne ofiary na przebudowę.

 

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE „ABC PRZEDSZKOLAKA”

Niepubliczne Przedszkole „Abc Przedszkolaka” zaprasza dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Nabór na rok szkolny 2021/2022 rozpoczynamy w marcu.

Oferujemy (oprócz zajęć zgodnych z podstawą) wile zajęć dodatkowych. Adres przedszkola Władysławowo, ul. Droga Chłapowska 16;  tel. 500 726 863

 

ZMARLI

Do wieczności odeszła:

†Stefa Ritz, ur. 1941, ul. Łąkowa

†Hildegarda Belger, ur.1932, ul.1000-lecia PP;          pogrzeb poniedziałek (15.03) g. 14.00

†Henryk Nowasad, ur.1939, ul.1000-lecia PP; termin pogrzebu do ustalenia

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM - W marcu nie ma katechez

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA

czynne od wtorku do soboty od 16.00 do 18.00; w niedzielę od 9.30 do 15.00.

W kiosku parafialnym można nabywać baranki i paschaliki Wielkanocne dochód zostanie przeznaczony na pomoc ubogim i potrzebującym z naszej parafii

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA-  w piątki o godz. 18.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY - w każdą środę o godz. o godz. 17.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

PORADNICTWO RODZINNE - Z poradnictwem proszę się kontaktować telefonicznie lub  umawiając się na termin w biurze parafialnym.

 

WYPOMINKI - Roczne wypominki w czasie pandemii odczytujemy w każdy  wtorek o g. 17.30.

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH- Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

 

BIURO PARAFIALNE: poniedziałek, środa, piątek

godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00

biuro czynne dopiero w piątek

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

UWAGA!!!

Spowiadamy w konfesjonałach. Obok konfesjonałów znajduje się jednorazowa folia którą należy założyć na kratki konfesjonału. Po spowiedzi folię proszę wyrzucić do kosza. Proszę pomóc w tym osobom starszym i dzieciom.

 

MSZE W NASZYM KOŚCIELE

Msze św. niedzielne i świąteczne aż do odwołania odprawiamy w następujących godzinach: 6.30, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 i 18.00. W dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 18.00

 

Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz gościom życzymy obfitości Bożych darów i dobrego przeżywania tajemnic Wielkiego Postu

 

 

 

 

Władysławowo, 14.03.2021                                                                                                                     Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00,  18:00
Niedziela i święta TYMCZASOWO- CZAS EPIDEMI!!

godz. 6:30, 8:00, 9:00, 10:00, 11.00, 12:00, 13:00, 14.00, 15:00, 18:00

 

Inicjatywy