loading...
loading...
« Strona główna

2021.03.07 - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Świątynia, a nie targowisko
Świątynia oznacza miejsce spotkania człowieka z Bogiem. Powinna być wolna od wszelkich ludzkich interesów. Jezus wskazuje w ten sposób, jak ważna jest czystość wiary. Tymczasem dramatem współczesnego człowieka jest to, że bardzo często czyni targowiskiem własne serce i sumienie. Człowiek gubi się, żyjąc jedynie własnymi interesami. Gubi się, kiedy w jego życiu wszystko staje się ważniejsze od Boga. Jezus pokazuje nam również, że On sam jest nową świątynią. Prowadzi nas w ten sposób do tajemnicy zmartwychwstania. Dlatego praca nad własnym sumieniem jest ciągłą drogą paschalną, drogą do nawrócenia i życia.

Księża posługujący w naszej parafii oprócz księdza Jana który został dwukrotnie zaszczepiony zostali poddani kwarantannie.

Dzięki życzliwości ks. Tomasza doktoranta KUL oraz Ojcom Oblatom z Poznania nasza parafia przez najbliższe dni funkcjonować

będzie normalnie. Wszelkie sprawy biurowe proszę załatwiać telefonicznie z księdzem proboszczem tel. 507 025 872.

Księża czują się dobrze.

 

KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z USTANOWIENIEM NOWEGO ARCYBISKUPA GDAŃSKIEGO

Ojciec Święty Franciszek ustanowił nowego Arcybiskupa Metropolitę Gdańskiego. Ogłoszenie tego faktu miało miejsce przed kilkoma dniami, tj. 2 marca 2021 roku. Pasterzem archidiecezji gdańskiej został dotychczasowy arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda.

Nowy Arcybiskup Gdański ma 64 lata (urodzony w 1957 roku). Pochodzi z ziemi kieleckiej. Należy do stowarzyszenia Księży Pallotynów. Jest doktorem teologii. Przez dwadzieścia lat pracował w Rzymie, w papieskim urzędzie ds. misji, który nosi nazwę: Kongregacja Ewangelizacji Narodów. Przez ostatnie cztery lata był arcybiskupem białostockim.

 

REKOLEKCJE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Rekolekcje dla dzieci klas 0-VI,  22-24 marca (poniedziałek-środa)

W czasie pandemii, kiedy dzieci mają utrudniony kontakt nie tylko z rówieśnikami, ale również mają trudności z uczestniczeniem w życiu Kościoła, bardzo ważne jest spotkanie z Panem Bogiem w rekolekcjach wielkopostnych. Rekolekcje telewizyjno-internetowe dla dzieci poprowadzi ks. Adam Węgrzyn SDB. Konwencja nauk rekolekcyjnych dla dzieci zostanie utrzymana w stylistyce programu „Ziarno”.

W naukach dla dzieci które chodzą do szkoły jak i tych które zostają w domu można uczestniczyć o godz. 9:30 na kanale TVP3 oraz w intrenecie.

Rekolekcje wielkopostne dla klas VII i VIII oraz dla młodzieży szkół ponadpodstawowych 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 12:30, TVP3 oraz w intrenecie. Trudne sprawy dorastania, brak kontaktu z przyjaciółmi, często samotność i brak wsparcia – to tematy, które stały się szczególnie ważne dla młodzieży w okresie pandemii. Młody człowiek często nie wie, gdzie szukać wsparcia. Dlatego Redakcja katolicka przygotowuje rekolekcje właśnie dla młodzieży. Cykl trzech spotkań wielkopostnych, opartych na czytaniach z Pisma Świętego, poprowadzi o. Lech Dorobczyński OFM.

 

TEGOROCZNE REKOLEKCJE

Tegoroczne rekolekcje parafialne rozpoczniemy 28 marca. Rekolekcje wygłosi  ks.    Grzegorz    Kurzaj    ze   zgromadzenia Księży Sercanów, ceniony kaznodzieja i rekolekcjonista. 

 

DROGA KRZYŻOWA

Droga Krzyżowa w naszym kościele odbywa się w każdy piątek:

dla dorosłych - godz. 9.00, 15.00 i 17.30;

dla dzieci - godz. 16.30;

Droga Krzyżowa dla wspólnoty Wiara i  Światło  w każdą sobotę o godz. 15.00

 

NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI

Nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.

 

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w naszym kościele w piątek, o godz. 19.00.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu w zakrystii. Żywy różaniec to grupa dwudziestu osób zobowiązujących się do odmawiania jednej tajemnicy (10 różańca) codziennie.

 

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

W związku z trwającą epidemią koronawirusa z przykrością informujemy, że nasza tegoroczna EDK odbędzie się w terminach indywidualnie wybranych przez poszczególnych uczestników i na innych, niż dotychczasowe zasadach. Czyli w szczególności:

- bez rejestracji uczestników,
- bez możliwości zakupu pakietów na starcie,
- bez wspólnej mszy świętej przed wyjściem,
- bez otwartych kościołów i poczęstunków po drodze,
- bez śniadania i możliwości odpoczynku na mecie.

Uczestnicy EDK będą zatem wyruszać na trasę samodzielnie, w wybranym przez siebie dniu i o dogodnej, wieczornej godzinie, a ekstremalność EDK - co warto podkreślić - będzie wyjątkowa...

Pakiety można nabyć w internetowym sklepie EDK: https://sklep.edk.org.pl/.../32-pakiet-uczestnika-edk.html
Rozważania dostępne są na stronie: https://edk.org.pl/rozwazania
Przewodnikiem na trasie może być też aplikacja EDK: https://edk.org.pl/aplikacja

 

WIARA I ŚWIATO 

Najbliższa Msza św. wspólnotowa w niedzielę 14 marca o godz. 16.00.

 

 

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

Bardzo przepraszam, ale jestem zmuszony odwołać internetową katechezę dla rodziców dzieci przygotowujących się do

I Komunii. O nowym terminie poinformuję sms -em.

28 marca o godz. 16.00 - Msza św. połączona z obrzędem zawierzenia dzieci Bożemu Miłosierdziu. (Nieobecnych na Mszy św. zapraszam do udziału online.)

 

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA

Najbliższa obowiązkowa katecheza online dla młodzieży kl. I szkoły średniej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania 16 marca o godz. 18.00. W marcu będzie miała miejsce Msza święta w ramach przygotowania do bierzmowania 21 marca o godz. 16.00.

 

PRACE PRZY NASZYM KOŚCIELE

Planujemy rozpocząć przebudowę kaplicy pogrzebowej. Po zaplanowanych remontach kaplica powiększyłaby się trzy razy, potrzebujemy także nowej chłodni. Obecnie jesteśmy na etapie robienia projektu gdyż okazuje się, że w kaplicy trzeba będzie wymienić zarówno strop jak i dach.  Zwracam się zatem z prośbą, aby te ofiary które chcieli państwo przeznaczyć na kościół w ramach kolędy przekazać na remont kaplicy z której przecież wszyscy korzystamy. Ofiary można składać na konto parafii, wrzucać w kopertach do skrzynki z tyłu kościoła, składać na tacę, bądź bezpośrednio przekazywać Proboszczowi. Ofiary można przekazywać na konto parafii:

38 83480003 0000 0000 5467 0001

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom minionego tygodnia. Dzięki waszemu wsparciu pozyskaliśmy kolejne ofiary na przebudowę.

 

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE „ABC PRZEDSZKOLAKA”

Niepubliczne Przedszkole „Abc Przedszkolaka” zaprasza dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Nabór na rok szkolny 2021/2022 rozpoczynamy w marcu. Oferujemy (oprócz zajęć zgodnych z podstawą) wile zajęć dodatkowych. Adres przedszkola Władysławowo, ul. Droga Chłapowska 16;  tel. 500 726 863

 

ZMARLI

Do wieczności odeszła:

†Waleria Cielica, ur. 1952, ul. Rietza; pogrzeb: poniedziałek (08.03) godz. 11.00

†Janusz Załęcki, ur. 1961, ul. Stoczniowców; pogrzeb: wtorek (09.03) godz. 14.00

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM - W lutym nie ma katechez

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA: czynne od wtorku do soboty od 16.00 do 18.00; w niedzielę od 9.30 do 15.00.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA-  w piątki o godz. 18.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY - w każdą środę o godz. o godz. 17.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

PORADNICTWO RODZINNE - Z poradnictwem proszę się kontaktować telefonicznie lub  umawiając się na termin w biurze parafialnym.

 

WYPOMINKI - Roczne wypominki w czasie pandemii odczytujemy w każdy  wtorek o g. 17.30.

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH- Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

 

BIURO PARAFIALNE: poniedziałek, środa, piątek

godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

UWAGA!!!

Spowiadamy w konfesjonałach. Obok konfesjonałów znajduje się jednorazowa folia którą należy założyć na kratki konfesjonału. Po spowiedzi folię proszę wyrzucić do kosza. Proszę pomóc w tym osobom starszym i dzieciom.

 

MSZE W NASZYM KOŚCIELE

Msze św. niedzielne i świąteczne aż do odwołania odprawiamy w następujących godzinach: 6.30, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 i 18.00. W dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 18.00

 

 

Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz gościom życzymy obfitości Bożych darów i dobrego przeżywania tajemnic Wielkiego Postu

 

 

 

 

Władysławowo, 07.03.2021                                                                                                                   Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00,  18:00
Niedziela i święta TYMCZASOWO- CZAS EPIDEMI!!

godz. 6:30, 8:00, 9:00, 10:00, 11.00, 12:00, 13:00, 14.00, 15:00, 18:00

 

Inicjatywy