loading...
loading...
« Strona główna

2021.02.28 - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Nasza duchowa góra Tabor

Na górze Tabor podczas przemienienia światło pokazuje uczniom, kim naprawdę jest Jezus. To ma być umocnienie dla uczniów przed „zgorszeniem krzyża”. Wszystko to, co ujrzeli, nie może być jednak przedmiotem jakichś spekulacji czy plotek. Dopiero śmierć i zmartwychwstanie Jezusa będą właściwym wyjaśnieniem tych wydarzeń. „Pracuj, trudź się, znoś także cierpienia i udręki, abyś przez czystość i piękno dobrych dzieł mógł osiągnąć w miłości to, co oznaczają jaśniejące szaty Pana” – mówił św. Augustyn. Tak naprawdę nasza duchowa obecność na górze Tabor jest przygotowaniem do trudu życia apostolskiego, do trudu dawania świadectwa.

TEGOROCZNE REKOLEKCJE

Tegoroczne rekolekcje parafialne rozpoczniemy 28 marca. Rekolekcje wygłosi  ks. Grzegorz Kurzaj  ze zgromadzenia Księży Sercanów, ceniony kaznodzieja i rekolekcjonista. 

 

REKOLEKCJE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Rekolekcje dla dzieci klas 0-VI,  22-24 marca (poniedziałek-środa)

W czasie pandemii, kiedy dzieci mają utrudniony kontakt nie tylko z rówieśnikami, ale również mają trudności z uczestniczeniem w życiu Kościoła, bardzo ważne jest spotkanie z Panem Bogiem w rekolekcjach wielkopostnych. Rekolekcje telewizyjno-internetowe dla dzieci poprowadzi ks. Adam Węgrzyn SDB. Konwencja nauk rekolekcyjnych dla dzieci zostanie utrzymana w stylistyce programu „Ziarno”.

W naukach dla dzieci które chodzą do szkoły jak i tych które zostają w domu można uczestniczyć o godz. 9:30 na kanale TVP3 oraz w intrenecie.

 

Rekolekcje wielkopostne dla klas VII i VIII oraz dla młodzieży szkół ponadpodstawowych 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 12:30, TVP3 oraz w intrenecie. Trudne sprawy dorastania, brak kontaktu z przyjaciółmi, często samotność i brak wsparcia – to tematy, które stały się szczególnie ważne dla młodzieży w okresie pandemii. Młody człowiek często nie wie, gdzie szukać wsparcia. Dlatego Redakcja katolicka przygotowuje rekolekcje właśnie dla młodzieży. Cykl trzech spotkań wielkopostnych, opartych na czytaniach z Pisma Świętego, poprowadzi o. Lech Dorobczyński OFM wraz z twórcami programu młodzieżowego „Studio Raban” – Pauliną Worożbit oraz Michałem „Paxem” Bukowskim.

 

DROGA KRZYŻOWA

Droga Krzyżowa w naszym kościele odbywa się w każdy piątek:

dla dorosłych - godz. 9.00, 15.00 i 17.30;

dla dzieci - godz. 16.30;

Droga Krzyżowa dla wspólnoty Wiara i  Światło  w każdą sobotę o godz. 15.00

 

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w naszym kościele w piątek, o godz. 19.00.

 

NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI

Nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

Msza św. o godz. 9.30 dla osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Najdroższej Krwi PJ po południu  o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i tzw. Godzina święta.

 

ODWIEDZINY CHORYCH

W najbliższy piątek kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

O godz. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ.

 

NOCNE CZUWANIE

Wspólnota „Jemu Chwała” pragnie zaproponować naszej wspólnocie parafialnej nocne czuwaniu przed Najśw. Sakramentem w intencjach wynagradzających Jezusowi wszelkie zniewagi jakich On doświadcza od ludzi. Początek czuwania w piątek 5 marca o godz. 20.00, a zakończenie w sobotę 5 marca o godz. 6.30. Czuwanie odbywać się będzie w kościele. Zapraszamy do uczestniczenia w adoracji przez YouTube na kanale: TTR - Władysławowo Wniebowzięcia NMP lub telewizję Chopin - kanał 42

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

Zapraszamy na Różaniec i Mszę Św. Wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec o godz. 9.00.

Msza św. o godz. 9.30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minutowa rozważanie nad jedną z tajemnic różańca świętego.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

7 marca o godz. 14.00 Msza święta dla członków Żywago Różańca. Bezpośrednio po Mszy św. (około 14.30)  rozpocznie się modlitwa różańcowa, połączona ze zmianą tajemnic.

Intencje na marzec:

Ewangelizacyjna: Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Parafialna:

-Aby nasza wspólnota parafialna dobrze przeżyła okres wielkiego postu

-Aby młodzież dobrze przygotowała się do sakramentu bierzmowania.

-O głębokie przeżycie I Spowiedzi i I Komunii św. dla dzieci z naszej parafii.

-Aby bez żadnych problemów udało się zrealizować prace remontowe przy kaplicy pogrzebowej.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu w zakrystii.

Żywy różaniec to grupa dwudziestu osób zobowiązujących się do odmawiania jednej tajemnicy (10 różańca) codziennie, czyli wszyscy razem odmawiają codziennie cały różaniec. Swoją chęć przynależenia do różańca zgłaszamy w zakrystii.

 

WIARA I ŚWIATO 

Najbliższa Msza św. wspólnotowa w niedzielę 14 marca o godz. 16.00.

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

07 marca o godz. 15.00 – katecheza dla rodziców dzieci  przygotowujących się do I Komunii. Katecheza tylko online na kanale YouTube: Parafia WNMP Władysławowo

28 marca o godz. 16.00 - Msza św. połączona z obrzędem zawierzenia dzieci Bożemu Miłosierdziu.

(Nieobecnych na Mszy św. zapraszam do udziału online.)

 

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA

Najbliższa obowiązkowa katecheza online dla młodzieży kl. I szkoły średniej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania 2 marca o godz. 18.00. W marcu będą miały miejsce dwie Msze święte w ramach przygotowania do bierzmowania 07 i 21 marca o godz. 16.00

 

CARITAS

  • Biuro Caritas czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 do 12.00.
  • Pracownia Warsztatowa  Św. O. Pio. zamknięta do odwołania.
  • Wydawanie posiłków osobom potrzebującym od poniedziałku do piątku w godz.. 12.00 - 13.00.

 

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

W związku z trwającą epidemią koronawirusa z przykrością informujemy, że nasza tegoroczna EDK odbędzie się w terminach indywidualnie wybranych przez poszczególnych uczestników i na innych, niż dotychczasowe zasadach. Czyli w szczególności:

- bez rejestracji uczestników,
- bez możliwości zakupu pakietów na starcie,
- bez wspólnej mszy świętej przed wyjściem,
- bez otwartych kościołów i poczęstunków po drodze,
- bez śniadania i możliwości odpoczynku na mecie.

Uczestnicy EDK będą zatem wyruszać na trasę samodzielnie, w wybranym przez siebie dniu i o dogodnej, wieczornej godzinie, a ekstremalność EDK - co warto podkreślić - będzie wyjątkowa...

Pakiety można nabyć w internetowym sklepie EDK: https://sklep.edk.org.pl/.../32-pakiet-uczestnika-edk.html
Rozważania dostępne są na stronie: https://edk.org.pl/rozwazania
Przewodnikiem na trasie może być też aplikacja EDK: https://edk.org.pl/aplikacja

 

PRACE PRZY NASZYM KOŚCIELE

Planujemy rozpocząć przebudowę kaplicy pogrzebowej. Po zaplanowanych remontach kaplica powiększyłaby się trzy razy, potrzebujemy także nowej chłodni. Obecnie jesteśmy na etapie robienia projektu gdyż okazuje się, że w kaplicy trzeba będzie wymienić zarówno strop jak i dach.  Zwracam się zatem z prośbą, aby te ofiary które chcieli państwo przeznaczyć na kościół w ramach kolędy przekazać na remont kaplicy z której przecież wszyscy korzystamy. Ofiary można składać na konto parafii, wrzucać w kopertach do skrzynki z tyłu kościoła, składać na tacę, bądź bezpośrednio przekazywać Proboszczowi. Ofiary można przekazywać na konto parafii: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom minionego tygodnia. Dzięki waszemu wsparciu pozyskaliśmy kolejne ofiary na przebudowę.

 

ZMARLI

Do wieczności odeszła:

†Janina Żurek, ur. 1932, ul. Łąkowa; pogrzeb: piątek (05.03) godz. 14.00; Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM - W lutym nie ma katechez

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA: czynne od wtorku do soboty od 16.00 do 18.00; w niedzielę od 9.30 do 15.00.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA-  w piątki o godz. 18.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY - w każdą środę o godz. o godz. 17.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

PORADNICTWO RODZINNE - Z poradnictwem proszę się kontaktować telefonicznie lub  umawiając się na termin w biurze parafialnym.

 

WYPOMINKI - Roczne wypominki w czasie pandemii odczytujemy w każdy  wtorek o g. 17.30.

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH- Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

 

BIURO PARAFIALNE: poniedziałek, środa, piątek

godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

UWAGA!!!

Spowiadamy w konfesjonałach. Obok konfesjonałów znajduje się jednorazowa folia którą należy założyć na kratki konfesjonału. Po spowiedzi folię proszę wyrzucić do kosza. Proszę pomóc w tym osobom starszym i dzieciom.

 

MSZE W NASZYM KOŚCIELE

Msze św. niedzielne i świąteczne aż do odwołania odprawiamy w następujących godzinach: 6.30, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 i 18.00. W dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 18.00

 

Wszystkim solenizantom, jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i dobrego przeżywania tajemnic Wielkiego Postu w tym roku tak mocno naznaczonego lękiem i obawami o przyszłość.

 

 

Władysławowo, 28.02.2021                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00,  18:00
Niedziela i święta TYMCZASOWO- CZAS EPIDEMI!!

godz. 6:30, 8:00, 9:00, 10:00, 11.00, 12:00, 13:00, 14.00, 15:00, 18:00

 

Inicjatywy