loading...
loading...
« Strona główna

X Niedziela zwykła - 9 czerwca 2024 r - Ogłoszenia duszpasterskie

Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata.

 

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego wieczoru o godz.17:30 wspólnie śpiewamy Litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Rozpoczynamy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Nabożeństwo Fatimskie ma charakter ekspiacyjny i obejmują głównie wspólne odmawianie różańca. Jest to odpowiedź na dwa wezwania Maryi: do modlitwy oraz do czynienia pokuty za grzeszników.

 

 

Najbliższe nabożeństwo rozpocznie się w:

 

ŚRODA 12 CZERWCA

godz. 17.15 - I część różańca; godz. 21.00 -  Nieszpory Maryjne i procesja. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

CZWARTEK   13 CZERWCA

godz.   9.30 - II część różańca,;  godz. 15.00 - Koronka do BM i III część różańca - godz. 17.15 - IV część różańca, Msza św. i procesja światła. W tym dniu także prosimy o zabranie świec.

FESTYN   PARAFIALNY

W przyszła niedzielę 16 czerwca zapraszamy wszystkich na festyn: „Poznaj moją parafię”. Zapraszamy chętnych do pomocy. Poszukujemy darczyńców na fanty do loterii „Władek”.  Można  je przynosić na plebanię lub do zakrystii. Liczymy na fanty do głównego losowania. Potrzebujemy też przedmiotów do licytacji.

 

PRACE REMONTOWE W KAPLICY POGRZEBOWEJ

 

Zakończyliśmy prace remontowe w kaplicy pogrzebowej, które trwały dwa tygodnie. Prace te  polegały  na zdrapaniu luźnych farb i gładzi, ozonowanie pomieszczenia, zakonserwowanie,  impregnacja środkiem grzybobójczym, gruntowanie ścian i malowanie. Zrobiliśmy dodatkowo 4 odwierty, w dwóch oknach bulejach założyliśmy kratki od rekuperacji. Teraz mamy pobór świeżego powietrza  do wyciągu mechanicznego, który robiliśmy w październiku. Do prac wykorzystaliśmy materiały firmy KEIM, farby mineralne o zaletach: FARBY MINERALNE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI O WIELU ZALETACH:

– trwałe: maksymalna odporność na działanie warunków atmosferycznych
– estetyczne: doskonały wygląd
– paroprzepuszczalne: zrównoważona gospodarka wilgotnościowa
– czyste: niska tendencja do zabrudzeń
– mineralne: naturalne surowce
– bezpieczne: niepalne
– ekonomiczne: wnętrza trwałe na lata
– ekologiczne: zdrowe wnętrza i przyjazne dla środowiska materiały

  Koszt tych  wszystkich prac to 19 000 zł. To już drugi etap prac naprawczych w kaplicy. Przypomnę,  że najpierw zrobiliśmy wentylacje grawitacyjną w kaplicy. Wcześniejsze nagromadzenie na ścianach zagrzybienia na wskutek dużej wilgoci bardzo utrudniało korzystanie z kaplicy.

 

OGŁOSZENIE  CARITAS

Caritas przyjmie komplet dwóch kul ortopedycznyh dla starszej osoby niepełnosprawnej. Dar można dostarczyć od poniedziałku do piątku od 9 do 13 do siedziby Caritas (wejście od ul. Świerkowej).

 

 Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności. Zmarłym w ostatnich dniach Parafianom chciejmy wypraszać dar życia wiecznego: + Maria Głowienka ur. 1941, zam. ul. Rybacka, + Bogumiła Thom ur. 1936, zam. ul. Żytnia, + Marek Doroszkiewicz ur. 1969, zam. Młyńska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,    

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:00 (Roraty),  6:30, 7:00, 9:00; 18:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14:00, 18:00,

 

 

Inicjatywy