loading...
loading...
« Strona główna

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju.

 

 

 

 

 

Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Zachęcamy, aby w  tych ostatnich dnia maja spotykać się przy krzyżach i figurach na odmawianiu litanii i na apelach Maryjnych o godz. 21.00. W tym tygodniu księża odwiedzą modlących się: (poniedziałek) - ul. Róża Wiatrów (wtorek) - ul. Rybacka  (środa) - ul. ul. B. Kaszubskich przy Krzyżu.

Spotykamy się także przy grocie Matki Bożej przy kościele o godz. 19:30.

ODWIEDZINY CHORYCH

W najbliższy piątek ks. Andrzej,  Ks. Robert odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 MODLITWA UWIELBIENIA

Zapraszamy na modlitwę „Adorację w Duchu Uwielbienia”, która odbędzie się w naszym kościele w piątek (02.06) po mszy św. godz. 18:00. Uwielbiać, to znaczy tyle samo, co ubóstwiać, mieć na pierwszym miejscu, mieć w wyobraźni, uczuciach, sercu. Uwielbiać to znaczy uznawać wartość, przedkładać ponad inne wartości, kochać nade wszystko.

W ten wieczór także godzinna  Adoracja Najśw. Sakramentu w duchu Medjugorie o godz. 21:30 . W tę noc trwa całonocna adoracja Najśw. Sakramentu.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA - W pierwszą sobotę Msza Święta o godz. 9:00, a po niej pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej i zmiana tajemnic różańcowych. W czasie mszy św. wprowadzenie do naszego kościoła obrazu Niepokalanego Serca NMP z Syrakuz z sanktuarium Matki Bożej płaczącej. Intencje dla Żywego Różańca na czerwiec:

Intencja Papieska: O zniesienia tortur – Módlmy się, by międzynarodowa wspólnota w konkretny sposób zaangażowała się w zniesienie tortur oraz zagwarantowała wsparcie dla ofiar i ich rodzin.

Intencja parafialna: Módlmy się łaskę powołań do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii.

PIELGRZYMKA DO SWARZEWA

Bardzo dziękujemy za piękne świadectwo wiary  uczestnikom wczorajszej  pieszej pielgrzymki do Swarzewa. Dziękujemy za udział we mszy św. chórowi parafialnemu i tym wszystkim, którzy pomagali przy poczęstunku w przystani.

PIELGRZYMKA DO WEJHEROWA

Pragniemy zaprosić do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium w Wejherowie, która odbędzie się 3-4. czerwca. Wyjście z przed kościoła o godz. 5.00, drogą nad zatoką idziemy do Swarzewa, a następny przystanek przy kościele świętej Faustyny w Pucku. Powrót z Wejherowa tradycyjnie autobusem o godz. 14.00. Wyjazd w niedzielę do Wejherowa z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Powrót pieszy z Wejherowa wieczorem.

FESTYN     PARAFIALNY

Idąc śladem lat ubiegłych pragniemy zorganizować festyn parafialny w drugą niedzielę miesiąca czerwca tj. 11 czerwca. Zapraszamy chętnych do pomocy. Spotkanie organizacyjne odbędzie się po mszy św. wieczornej w poniedziałek 29 maja  w Sali na plebanii.

RENOWACJA  NAGŁOŚNIENIA

W minionym tygodniu ukończyliśmy remont nagłośnienia w kościele i na zewnątrz. Prace wykonywała Firma RDUCH elektronika.  Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie prac przez złożenie ofiar. W minionym tygodniu wpłynęło 400 zł . Bóg zapłać ofiarodawcom.  

 

POMOC DLA SZYMONA

Dzisiaj mamy możliwość pomocy  przez przyłączenia się do  zbiórki na rzecz ciężko chorego naszego 43 letniego parafianina. Chłopak rok temu miał udar, jest sparaliżowany i ma wyciętą połowę czaszki. Rodzina zbiera na windę, ponieważ mieszka na 1 piętrze i nie ma jak go wydostać na rehabilitację. Akcje prowadzi wolontariat naszego Caritas.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

W czwartek 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w kościele  o g. 6.30, 8.00, 9.30. Na msze św. o godz.10:30 zapraszamy za Dom Rybaka .Dlaczego tak? Bo chcemy w tym dniu zamienić  się we wspaniałą świątynię dla Boga Żywego nasze ukochane miasto, którym związaliśmy nasze życie. Po  tej mszy św.  wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszego miasta. W centrum tego podniosłego świętowania jest On, Chrystus - ukryty w małym kawałku chleba: Słońce wszechświata, Początek i Koniec wszystkiego, Droga ludzkiego pielgrzymowania przez doczesność do wieczności.  Kolejna Msza św. bezpośrednio po zakończeniu procesji  w kościele oraz o godz. 18.00.

Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Zapraszamy dzieci komunijne w ich liturgicznych strojach. chłopców zwłaszcza tych którzy w tym roku przystąpili do I Komunii św. prosimy o przyniesienie małych dzwoneczków. Dzwoneczki oraz elementy dekoracyjne   do okien można nabyć w kiosku parafialnym.

Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w przygotowaniu ołtarzy do mieszkańców poszczególnych ulic oraz poszczególnych grup: ołtarz I – ul. Hallera,  ołtarz II – ul. Towarowa,  ołtarz III – ul. Błękitnej Armii   -Rybacy, ołtarz IV – przy kościele - Rodzice dzieci komunijnych.

W minionym tygodniu zmarli: + Stanisław Jaumień ur. 1957, ul. Droga Chłapowska, +Barbara Budnik ur. 1963, ul. 1000 lecia,

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości łask Bożych, a wszystkim błogosławionego tygodnia.

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:00 (Roraty),  6:30, 7:00, 9:00; 18:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14:00, 18:00,

 

 

Inicjatywy