loading...
loading...
« Strona główna

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 26 listopada 2023 r

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Jest to święto patronalne zgromadzenia księży i braci Chrystusowców i Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla.  Po drugiej wojnie światowej administrację sprawują księża Towarzystwa Chrystusowego. Dziękujemy dzisiaj szczególnie za te lata duszpasterzowania w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wspólne dobro, która stało się naszym udziałem.

Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Modlitwa za zmarłych

W tym ostatnim tygodniu listopada w naszym kościele podczas modlitwy o godz.17:30 polecamy naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy dzisiaj na godz. 15:00 na cmentarz, na modlitwę różańcową w intencji naszych zmarłych.

CZWARTEK PRZED PIERWSZYM PIĄTKIEM MIESIĄCA

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, ale także czwartek przed pierwszym piątkiem. Msza św. o godz. 9.00. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta. Członków Straży Honorowej NSPJ zapraszamy na spotkanie formacyjne  w czwartek 30 LISTOPADA  na godz. 16:00 do salki na plebanii. Po nim o godz. 17:00 „Godzina Święta” w kościele.

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (01.12)

O godz. 9.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i  Koronka do Miłosierdzia Bożego Okazja do skorzystania ze spowiedzi od godz. 17:00. Msza św. Wynagradzająca NSPJ za nasze grzechy.

MODLITWA UWIELBIENIA Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się 1 grudnia  po Mszy św.  godz. 18.00. Następnie  Godzina adoracji Najśw.  Sakramentu w duchu Medjugorie o godz. 21:30. Później całonocna adoracja Najśw. Sakramentu.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (02.12) i ŻYWY RÓŻANIEC - Zapraszamy na Różaniec i Mszę Św. Wypełniajmy prośbę Matki Najświętszej i ofiarujmy nasz świat Niepokalanemu Sercu. To w tym znaku zwyciężymy. Msza św. o godz. 9.00 wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec i wystawienie Najśw. Sakramentu po Mszy św., 15 minutowe  rozważanie jednej z tajemnic różańca Świętego. Uroczyste błogosławieństwo poprzedzone wspólną modlitwą członków Żywego Różańca.

Intencje różańcowe  na Grudzień:

Intencja Papieska

Za osoby niepełnosprawne – Módlmy się, aby osoby niepełnosprawne znalazły się w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje oferowały programy, które zwiększą ich aktywność.

Intencja Parafialna:  O dobre przeżycie adwentu i dobrą spowiedź przedświąteczną dla całej naszej wspólnoty parafialnej, a w sposób szczególny dla dzieci i młodzieży.

Adwent

Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

DUSZPASTERSTWO MŁODYCH  

* Zapraszamy na spotkania do bierzmowania uczniów szkół średnich w niedzielę 26.11.2023 r. po wieczornej Mszy św. do Domu Parafialnego. W tym tygodniu również spotkania w grupach obecność obowiązkowa.

*  Zapraszamy na spotkanie do bierzmowania uczniów klas ósmych szkoły podstawowej w sobotę o godz. 18.00 do Domu Parafialnego.

* Zapraszamy na spotkanie młodzieżowego zespołu Caritas - Sobota godz. 10.30 w Domu Parafialnym.

*  W niedzielę 26 listopada i 3 grudnia Wspólnota Wiara i Światło po Mszach św. sprzedaje ozdoby świąteczne.

DUSZPASTERSTWO DZIECI

Zapraszamy wszystkie dzieci  8 grudnia w piątek na godz 19.00 do sali kinowej św. WOJCIECHA na seans bajki 

pt.   ,,KRONIKA ŚWIĄTECZNA,,. Koszt 0 zł + popcorn gratis dla każdego kino maniaka. 

Zabieramy tylko coś do picia dla siebie i dobry humor.

Czekamy na was. 

PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS

 Ciepły posiłek w jadłodajni Caritas wydawany jest od poniedziałku do piątku od 12:20 do 12:50. 

Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę rękawiczek (w dobrym stanie) oraz skarpetek (w ramach możliwości prosimy o nowe) na zimę dla ubogich i bezdomnych. Dary można dostarczać do siedziby Caritas od poniedziałku do piątku od 9 do 12:50 oraz we wtorki w godzinach 15:30 - 16:30.

 

OPŁATKI WIGILIJNE

Opłatki rozprowadza jak zawsze Pan Organista . Są też do nabycia w naszym kiosku parafialnym.

 

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM I JUBILATOM SKŁADAMY MOC BOŻYCH ŁASK NA KAŻDY DZIEŃ.

 

W MINIONYM TYGODNIU ZMARLI:

 + Marzena  Zielke zam. ul Geodetów 15,

(pogrzeb w środę o godz. 11:00) .

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ….

 

 

 

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:00 (Roraty),  6:30, 7:00, 9:00; 18:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14:00, 18:00,

 

 

Inicjatywy