loading...
loading...
« Strona główna

I Niedziela Adwentu - 3 grudnia 22023 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

MSZE ŚW. RORATNIE

W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 6:00. O godz. 5:40 rozpoczniemy nasze roratnie spotkanie śpiewem Godzinek ku czci NMP.  Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

Dzieci zapraszamy w środy na godz. 16:30 i w piątek na godz. 6:00, a po mszy zapraszamy na wspólne śniadanko. W środę  na roratach poświęcenie lampionów. Prosimy, aby dzieci na roraty przynosili karteczki ze swoim nazwiskiem. Będziemy losować osobę, która do swojego domu zabierze figurkę św. Wojciecha.

MODLITWA ZA ZMARŁYCH - WYPOMINKI ROCZNE

Od 2 STYCZNIA 2024 R. rozpoczniemy całoroczne nabożeństwo za naszych zmarłych. Przyjmujemy kolejne wypominki roczne za naszych zmarłych, które będziemy odczytywać i modlić się w ich intencji na specjalnym nabożeństwie za zmarłych we wtorek po mszy św. Każdego wtorku będzie też odprawiona msza św. w intencji zmarłych wypisanych na  rocznych kratach wypominkowych. Karty z wypisanymi imionami przyjmuje w biurze parafialnym. Kartki do zabrania  są wyłożone na półce pod chórem.  

 

DUSZPASTERSTWO MŁODYCH

Z przyjemnością pragniemy zaprosić młodzież oraz kandydatów do bierzmowania na roraty, które odbywać się będą o godzinie 6:00 rano. Po nabożeństwie serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników do domu parafialnego na wspólne śniadanie. Jest to doskonała okazja do integracji oraz budowania więzi w duchowej atmosferze, dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

 

Ponadto, pragniemy zaprosić młodzież szkoły podstawowej i średniej na spotkania Młodzieżowego Caritas, które będą odbywać się w soboty o godzinie 10:30 w Domu Parafialnym. Podczas tych spotkań będziemy mieli okazję angażować się w różnorodne działania charytatywne oraz rozwijać naszą wrażliwość społeczną. Zapewniamy, że będzie to doskonała okazja do pomocy bliźnim oraz poszerzenia swoich horyzontów.

 

Na koniec, serdecznie zapraszamy również Rodziców kandydatów do bierzmowania szkół średnich na specjalne spotkanie i katechezę, które odbędzie się 17 grudnia w niedzielę po wieczornej Mszy św. Podczas tego wydarzenia będziemy mieli okazję do wspólnej refleksji i modlitwy, a także do poznania się nawzajem i wspólnego budowania wspólnoty parafialnej.

 

Mamy nadzieję, że te wydarzenia będą doskonałą okazją do wzbogacenia naszej wiary oraz do nawiązania nowych relacji z innymi członkami naszej wspólnoty. Zapraszamy serdecznie!

PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS

 Dziękujemy za duży odzew na zbiórkę wypalonych świec, które wykorzystamy na warsztatach w Pracowni św. o. Pio. 

 

 - Z tyłu kościoła wyłożone są "Tytki charytatywne", które można wypełnić produktami spożywczymi z długim terminem ważności i/lub kosmetykami (żele pod  prysznic, szampony, dezodoranty), jednorazowymi maszynkami do golenia, itp. 

Wypełnione tytki można dostarczyć do siedziby Caritas od poniedziałku do piątku od 9:15 do 12:50 oraz we wtorek od 15:30 do 16:30.

 

 - W piątek i sobotę 8 i 9 grudnia w wybranych sklepach na terenie miasta będziemy też przeprowadzać cykliczną akcje zbiórki żywności "Tak, pomagam". 

 

Dary zebrane z obu tych akcji przeznaczone będą na wsparcie osób potrzebujących oraz bezdomnych z terenu naszej parafii. Wszystkim darczyńcom już teraz serdecznie dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą, pomoc i zapewniamy o naszej codziennej modlitwie. 

 

 - W kiosku parafialnym są już do nabycia świece Caritas, których dochód, jak co roku, jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Koszt świec: małe 10 zł, duże 20 zł. Serdecznie zapraszamy.

 

AKCJA SIANKO NA  STÓŁ OD LSO

Za tydzień po każdej Mszy świętej LSO  będzie rozprowadzała sianko, które będzie można  użyć do ozdobienia  stołu wigilijnego  na stół wigilijny. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tym pięknym zwyczaju.  Z góry dziękujemy za udział i wsparcie.

Zapraszamy wszystkie dzieci  8 grudnia w piątek na godz 19.00 do sali kinowej św. WOJCIECHA na seans bajki  pt.   ,,KRONIKA ŚWIĄTECZNA” Koszt 0 zł + popcorn gratis dla każdego kino maniaka. 

OPŁATKI WIGILIJNE

Opłatki rozprowadza jak zawsze Pan Organista . Są też do nabycia w naszym kiosku parafialnym.

CIASTO I POMOC

  Od  godz 8.00 dziś poMszy św.  będą  rozprowadzane pyszne ciasta przygotowane przez rodziców. Cały dochód przekazany będzie na rehabilitację chorej Pani  Kamili. 

Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę. Udało się już nam zapłacić ostatnia fakturę za położoną tapicerkę na ławkach w kościele i zamontować dodatkowo także tapicerkę na ławki na chórze.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

 

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:00 (Roraty),  6:30, 7:00, 9:00; 18:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14:00, 18:00,

 

 

Inicjatywy