loading...
loading...
« Strona główna

IX Niedziela Zwykła - Ogłoszenia duszpasterskie - 2 czerwca 2024 r.

 Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia…

Dzisiejsza niedziela w naszej o Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. Dlatego wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na Świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

PODZIĘKOWANIA

Przeżyliśmy Uroczystość Bożego Ciała połączoną z procesją Eucharystyczną. Bardzo Serdecznie dziękuję wszystkim za otwartość i zaangażowanie w to wydarzenie. W sposób szczególny dziękuję Radzie Parafialnej i wszystkim budującym ołtarze, zwłaszcza Żywemu Różańcowi, młodzieży,  członkom Kościoła Domowego, rodzicom dzieci komunijnych i naszym siostrom zakonnym. Dziękuję Młodzieżowej Miejsko-Parafialnej Orkiestrze i Parafialnemu chórowi „Stella Maris.” Dziękuję lektorom, ministrantom oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki   i chłopcom z dzwonkami.  Bóg zapłać wszystkim niosącym feretrony i sztandary. Policji za zabezpieczenie przejścia procesji. To dzięki licznemu zaangażowaniu ta uroczystość  mogła przebiegać spokojnie radośnie i owocnie.

Dziękuje serdecznie wszystkim gromadzącym się w maju na modlitwie maryjnej przy naszych kapliczkach i krzyżach, a także przy naszej grocie Matki Bożej Pięknej Miłości. Dziękuje za wytrwałość i świadectwo wiary.

 

MODLITWA POŚWIĘCONA CZCI SERCU BOŻEMU

Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorem wspólnie odprawiamy nabożeństwa ze śpiewem Litanii do Serca Bożego.

Trwamy w tak zwanej „oktawie” uroczystości Bożego Ciała. Przed wieczorną  Eucharystią   nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a na zakończenie odbywa się procesja wokół kościoła.   Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji eucharystycznych. Dziękujemy tym wszystkim którzy angażują się w tworzenie procesji niosąc feretrony i  baldachim.

W czwartek po procesji i nabożeństwie poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek.

 

W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nasze wieczorne nabożeństwo będzie miało wymiar szczególny. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia.

O godz.  18.00 Msza święta o błogosławieństwo Boże dla członków Straży Honorowej NSPJ. Po mszy św. zapraszamy na spotkanie do Sali na plebanii. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Po mszy św. wieczornej zapraszamy wraz ze wspólnotą  „Jemu Chwała” na modlitwę uwielbienia, a o godz. 21:30 na adoracje w duchu Medjugorie. Tradycyjnie przez cała noc jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.  

W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 9:00.

 

SPOTKANIE PIELGRZYMÓW DO RZYMU

Wszystkich pielgrzymów udających się do Włoszech zapraszamy już na ostatnie spotkanie w czwartek 6 czerwca na godz. 19:00 do sali św. Wojciecha w Domu Parafialnym.

 

FESTYN     PARAFIALNY

Idąc śladem lat ubiegłych pragniemy zorganizować festyn parafialny w niedzielę czerwca tj. 16 czerwca. Zapraszamy chętnych do pomocy. Poszukujemy darczyńców na fanty do loterii „Władek”.  Może je przynosić na plebanie lub do zakrystii. Liczymy na fanty do głównego losowania. Potrzebujemy też przedmiotów do licytacji.

 

PRACE REMONTOWE W KAPLICY POGRZEBOWEJ

Od tygodnia trwają prace w naszej kaplicy pogrzebowej, które polegają na zdrapanie luźnych farb, i gładzi, ozonowanie pomieszczenia, zakonserwowanie,  impregnacja środkiem grzybobójczym, gruntowanie ścian i malowanie. Koszt tych prac to 19 000 zł. To już drugi etap prac naprawczych w kaplicy. Przypomnę,  że najpierw zrobiliśmy wentylacje grawitacyjną w kaplicy. Wcześniejsze nagromadzenie na ścianach zagrzybienia na wskutek dużej wilgoci bardzo utrudniało korzystanie z kaplicy.

 

Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia.

W tym tygodniu swoje urodziny obchodzi

ks. Łukasz W czwartek na wieczornej mszy św. otoczmy go naszą modlitwą.

 

 Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu:

 

+ Janusz Gorzeński ur. 1944 r . zam. ul. Os. 1000 lecia. Wieczny Odpoczynek racz mu dać Panie.

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:00 (Roraty),  6:30, 7:00, 9:00; 18:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14:00, 18:00,

 

 

Inicjatywy