loading...
loading...
« Strona główna

2022.01.16 -II NIEDZIELA ZWYKŁA

Gdyby w Kanie Galilejskiej odbywało się wesele bogatych i zapobiegliwych ludzi, którym nigdy niczego nie zabrakło, Jezus nie mógłby uczynić swojego pierwszego cudu. Gdyby zabrakło tej jednej osoby o sercu czystym jak serce dziecka, gotowej poprosić o niemożliwe, Jezus nie uczyniłby cudu. Gdyby słudzy, zamiast natychmiastowego i całkowitego posłuszeństwa, odmówili napełnienia naczyń wodą albo wypełnili je tylko do połowy, Jezus miałby związane ręce. Ubóstwo pary młodej, czyste serce Matki Bożej i posłuszeństwo sług sprawiły, że cud w Kanie się wydarzył. Bóg miał szansę zadziałać.

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  21 lutego o godz. 19:00 w auli w domu parafialnym. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień. (Zapisy na pierwszym spotkaniu)

 

KOLĘDA 2022*

Żyjemy w dobie pandemii. Wirus choroby przenosi się i zaraża kolejne osoby podczas spotkań. Dlatego po raz drugi rezygnujemy z tradycyjnych wizyt i spotkań kolędowych. Kierujemy się bowiem  wskazaniami ks. Arcybiskupa oraz troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka, ale też troską o zdrowie księży.             

            Każdy z nas potrzebuje błogosławieństwa dlatego każdego dnia wieczorem według ustalonego programu będziemy spotykać się na Mszach świętych w kościele upraszając dla Was Bożego błogosławieństwa.

            Czym jest Boże błogosławieństwo?

Błogosławieństwo to dobro pochodzące od Boga. Błogosławienie to postawa Boga, który obdarza życiem i strzeże je. Bóg, Ojciec i Stwórca wszelkiego istnienia mówi: „Dobrze, że tu jesteś. To cudownie, że istniejesz” . Błogosławić oznacza modlić się o dobro, które pochodzi od Boga dla innej osoby, rzeczy lub procesu. Przeciwieństwem tego – czyli przekleństwem – jest próba zablokowania łaski Bożej lub trzymania jej z dala od ludzi, rzeczy czy procesów. W katechizmie czytamy: „Błogosławieństwo jest modlitwą, którą przyzywa się błogosławieństwa Bożego nad nami. Jedynie Bóg jest Tym, od którego pochodzi wszelkie błogosławieństwo. Błogosławieństwem jest Jego dobroć, Jego bliskość i Jego miłosierdzie. «Niech Pan cię błogosławi» – to najkrótsze życzenie błogosławieństwa”. Ponieważ biskupi lub kapłani reprezentują Chrystusa, sam Chrystus błogosławi przez nich. Wyraża się to zwłaszcza w błogosławieństwie eucharystycznym, Najświętszym Sakramentem ukrytym w monstrancji.

            Ofiary które z okazji kolędy złożyli państwo w minionym roku na remont kaplicy pogrzebowej wystarczyły na pierwszy etap przebudowy. Kaplica wymaga dalszych prac.

Także w tym roku mam odwagę zwrócić się z prośbą, aby te ofiary które chcieli państwo przeznaczyć na kościół w ramach kolędy przekazać na remont kaplicy z której przecież wszyscy korzystamy. Aby zobrazować wielkość inwestycji niech wystarczy informacja, iż w kaplicy będzie około 100 miejsc siedzących.  Ofiary można składać na konto parafii, wrzucać w kopertach do skrzynki z tyłu kościoła, składać na tacę, bądź bezpośrednio przekazywać proboszczowi. Wiem, że wiele osób chciałoby anonimowości przy składaniu ofiar, ale zwracam się z prośbą aby koperty podpisywać.

MSZE ŚWIĘTE ZE SPECJALNYM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM RODZIN

Zapraszamy parafian z poszczególnych ulic w dni powszednie o godzinie 17.00.  (Jeśli komuś nie pasuje zapraszamy w innym terminie.)

 

Poniedziałek - 17 stycznia 2022 r.

ul. Drzeżdżona, ul. Fenikowskiego,  ul. Piłata, ul. Necla, ul. Kwiatowa, ul. Stadionowa, ul. Wewnętrzna, ul. Dettlaffa, ul. 8 Marca

 

Wtorek - 18 stycznia 2022 r.

ul. Bohaterów Kaszubskich, ul. Gdańska, ul. Łąkowa, ul. Geodetów, ul. Inżynierska, ul. Kartografów, ul. Brzegowa, ul. Piaszczysta

 

Środa –19 stycznia 2022 r.

ul. Męczenników Wielkiej Wsi, ul. Średnia, ul. Ceynowy, ul. Piwna, ul. Stolarska, ul. Nadmorska

 

Czwartek - 20 stycznia 2022 r.

ul. Niepodległości, ul. Starowiejska, ul. Portowa, ul. Źródlana, ul. Władysława IV, ul. Szkutników, ul. Szyperska, ul. Ratowników Mor., ul. Myślisza

 

Piątek - 21 stycznia 2022 r.

ul. 1000-lecia PP, ul. Abrahama, ul. Rybacka, ul. Gen. Hallera, ul. Towarowa, ul. Siedleckiego

 

Sobota - 22 stycznia 2022 r.

ul. Obrońców Helu, ul. Skwer Abrahama, ul. Sportowa, ul. Brzozowa, ul. Błękitnej Armii, ul. Morska, ul. Kolejowa, ul. Hryniewieckiego, ul. Merkleina, ul. Dworcowa, ul. Świerkowa, ul. Spokojna

 

Serdecznie dziękujemy za ofiary kolędowe wszystkim ofiarodawcom minionego tygodnia. Dzięki waszemu wsparciu pozyskaliśmy kolejne ofiary na przebudowę kaplicy pogrzebowej.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 23 styczeń o godz. 15.00 - Msza św. połączona z obrzędem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. (przynosimy  świece chrzcielne);

 

CARITAS

  • Biuro Caritas czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 do 12.00.
  • Pracownia Warsztatowa  św. O. Pio. zamknięta do odwołania.
  • Wydawanie posiłków osobom potrzebującym od poniedziałku do piątku w godz.. 12.00 - 13.00.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA

Przypominamy młodzieży klas I szkół średnich  o konieczności uczestniczenia w katechezach mających przygotować ich do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Najbliższa katecheza 18 stycznia  o godz. 19.00.

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odszedł: Olgierd Kohnke, ur. 19170, Morenowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

KAPLICA JPII:  adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do godz. 16.50.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM: katecheza 21 stycznia o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA: czynne od wtorku do soboty od 15.00 do 18.00; w niedzielę od 9.30 do 15.00.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA: w piątki o godz. 17.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY: w każdą środę o godz. o godz. 16.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

PORADNICTWO RODZINNE: z poradnictwem proszę się kontaktować telefonicznie lub  umawiając się na termin w biurze parafialnym.

 

WYPOMINKI ROCZNE: wypominki odczytujemy w niedziele o godz. 9.00

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH: różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

 

BIURO PARAFIALNE : poniedziałek, środa, piątek; godz. 9:30-11:00; 16.00-17.00

 

SPOWIEDŹ: podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną w dni powszednie.

 

MSZE W NASZYM KOŚCIELE: Msze św. niedziele i święta:6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00. 

dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 17.00

 

NUMER KONTA PARAFII: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego kościoła udanego tygodnia

 

 

 

Władysławowo, 16.01.2022                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00, 18:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14.00, 18:00

 

 

Inicjatywy