loading...
loading...
« Strona główna

Pierwotny tytuł kościoła we Władysławowie.

Tytuł kościoła we Władysławowie brzmi: NMP Wniebowziętej Królowej Wychodźstwa Polskiego i św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. Taki tytuł jest zawarty w dekrecie erekcyjnym popsanym przez bp Kazimierza Kowalskiego.

Niejako korespodencyjnie został wypracowany  tytuł został przedstawiony wiernym w kompozycji metalowej zawieszonej na wewnętrznej ścianie nad prezbiterium. Początkowo wisiał tam napis: Królowa Wychodżstwa Polskiego patronującej polskiej emigracji. Ten napis został zdjęty, pozostała sama kompozycja metalowa przedstawiająca Matkę Bożą  przeprowadzającą poprzez emigracyjne szlaki kilkuletniego Jezusa. Ta metaloplastyka powstała jako odwzorowanie  dzieła malarskiego Zofii Stryjeńskiej, której oryginał znajduje się w Domu Prowincjalnym Księzy Chrystusowców we Francji w Aulnay- sous- bois  pod Paryżem.

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:00 (Roraty),  6:30, 7:00, 9:00; 18:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14:00, 18:00,

 

 

Inicjatywy