loading...
loading...
« Strona główna

Jak pomagać duszom czyśćcowym?

Jak pomagać duszom czyśćcowym?

Czy rzeczywiście jest to możliwe, abyśmy mieli jakiś wpływ na rzeczywistość życia sięgającą poza bramy śmierci? A jeżeli tak to, w jaki sposób? Jakie modlitwy i dlaczego mogą przynosić ulgę zmarłym? Poszukiwanie odpowiedzi na powyższe pytania wydaje się być bardzo ważne i wciąż aktualne, gdyż śmierć osób bliskich jest albo będzie doświadczeniem każdego człowieka… każdego z nas.

 Z pomocą na te pytanie idą Słowa z 2Mch 12,46 „Święta i zbawienna jest myśl modlić się za umarłych, aby byli od grzechów rozwiązani.” Modlić się za umarłych to wzrastać w wierze, - i odwrotnie: im więcej wiary, tym więcej modlitwy za tych, którzy odeszli.

Stąd proponujemy od grudnia, a dokładnie od pierwszego wtorku grudnia, 6.12.22 r.,  modlitwy za naszych zmarłych, które nazywamy „Wypominkami  rocznymi”. W każdy wtorek,  wieczorna msza św. będzie odprawiana za naszych zmarłych, a po mszy św. odbędzie się specjalne nabożeństwo poświęcone naszym zmarłym wypisanych na kartkach „Wypominki roczne”. Wyłożone karty są oznaczone terminem odczytywania imion zmarłych. I tak są osobne karty na pierwszy tydzień, drugi tydzień, trzeci i czwarty tydzień miesiąca.  Do karty dołączamy ofiary pieniężne, za które już teraz wszystkim dziękujemy.

Celem naszego nabożeństwa jest pogłębienie  naszej   wiary oraz wzbudzenie pragnienia pomagania duszom czyśćcowym oraz zachęci nas do życia zgodnego z wolą Boga, który  stworzył nas dla nieba.

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:00 (Roraty),  17:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14:00, 18:00,

 

 

Inicjatywy