loading...
loading...
« Strona główna

II Niedziela Adwentu - Ogłoszenia Duszpasterskie

Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić.

 

Intencje Różańca Świętego na Grudzień:

Papieska: Módlmy się, aby organizacje wolontariackie znalazły osoby pragnące zaangażować się w działanie dla wspólnego dobra i szukały nowych sposobów międzynarodowej współpracy.

Parafialna:  Módłmy się za nasz PZ Caritas i ich podopiecznych, by nie zabrakło ludzi, którzy będą ich wspierać.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

1. Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka.

 

2. W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

3. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie o godz. 6:00.

Dzieci zapraszamy w środę na godz. 16:15 i w piątek na godz. 6:00 i na wspólne śniadanko.

9 grudnia,  dzieci przygotowujące się do I komunii św. otrzymają tzw.: Cudowne Medaliki NMP.

 

4. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

5. Zaś w czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Błogosławiony Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. Tego dnia wspominamy objawienia z 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech,  kiedy to Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia,  w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.Zapraszamy na msze św. do kościoła  8 grudnia  (czwartek) o godz. 12.00

W tym dniu w naszej parafii świąteczne Msze Święte o godz. 6:00, 12:00 17:00.  

 

6. Zgodnie z tradycją przedświąteczną p. Marek nasz organista roznosi opłatki. W tym roku Siostry nie będą roznosić opłatków po osiedlu. Proszą o zrozumienie, stan zdrowotny nie pozwala im przyjąć tego dodatkowego zajęcia.  Można się w nie zaopatrzyć także w naszym kiosku parafialnym, który jest czynny od wtorku do soboty  od 15:00do 18:00 i w niedziele od 8:50 do 15:00 i po mszy św. o godz. 18:00.

 

7. Zapraszamy dzieci i młodzież na wyjazd w ferie zimowe do Czorsztyna od 22  do 28 stycznia ( drugi tydzień ferii). W programie m.in. jazda na nartach,(Białka Tatrzańska),  msza św. integracja. Zapisy i wszelkie dodatkowe informacje u ks. Roberta O. Tel 510 444 898

 

8. W ten weekend w sklepach sieci Lidl, Biedronka oraz Livio odbyła się zbiórka żywności, w ramach ogólnopolskiej  akcji  Caritas: "Tak, pomagam". Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Dzięki zebranej żywności wspomożemy przed świętami potrzebujących z naszej parafii. Dziękujemy również wolontariuszom biorącym udział w zbiórce. Wszystkich Państwa ogarniamy codzienna modlitwa! Ogromne Bóg zapłać. 

Z tyłu kościoła będą wyłożone TUTKI MIŁOSIERDZIA. Ta coroczna akcja polega na wypełnieniu zabranej tutki produktami spożywczymi z długim terminem ważności lub kosmetykami. Produkty te zostaną przekazane osobom potrzebującym z naszej parafii. Przygotowane tutki można dostarczyć do 9 grudnia do siedziby Caritas (wejście od ul. Świerkowej) od poniedziałku do piątku w godzinach  9 - 13, natomiast we wtorek i środę : w godzinach 16 - 18. 

W kiosku parafialnym można nabyć świece, których ofiary ze sprzedaży przeznaczone są na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do wsparcia dzieła Caritas.

W tym tygodniu patronują nam:

Wtorek, 6 grudnia – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troskliwością o ich sprawy materialne (wspomnienie dowolne).

Środa, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktora Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);

Piątek, 9 grudnia – św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest; jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe (wspomnienie dowolne).

 

 

W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca: + Balbina Zarzycka, ur. 1950, ul. Cetniewska, Anna Stankowska ur. 1948 r. ul. 1000-lecia, + Grzegorz Wejer ur. 1979,  zam Puck.  Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

 

Zaproszenie:

Dnia 11.12.2022 r. przy budynku przedszkola na ul. Drogowców odbędzie się jarmark przedszkolny. W programie loteria fantowa, występy dzieci,  gorące przekąski i wiele innych atrakcji.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

 

 

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:00 (Roraty),  6:30, 7:00, 9:00; 18:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14:00, 18:00,

 

 

Inicjatywy