loading...
loading...
« Strona główna

2022.06.19 - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Pytanie Jezusa domaga się bardzo osobistej odpowiedzi od każdego z nas. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie odpowiedzieć szczerze. Odpowiadając na pytanie, kim jest dla nas Jezus, często zaczynamy kluczyć. Mówimy, że jest wybitnym mędrcem i mówcą, głosicielem wyjątkowo pięknej filozofii, że był dobry i życzliwy dla ludzi, wpłynął na losy świata i historię wielu osób. Wszystko to prawda, ale jest to odpowiedź niewystarczająca. Jedynie Piotr odpowiedział wprost i wyczerpująco: Jesteś Chrystusem Bożym. Jeśli dziś nie znajdujemy w sobie wystarczającej wiary, by tak zawołać, jeśli nie zobaczyliśmy jeszcze w swoim życiu owoców zbawienia, wysłużonych przez Jezusa, możemy zawsze zdać się na Piotra – Piotra Apostoła i Piotra naszych czasów – który od wieków składa swoje wyznanie wiary. Naszą słabą wiarę, nawet naszą niewiarę, możemy zakorzenić w słowach, które wyznaje Kościół: Jesteś Chrystusem Bożym. Ty jesteś Zbawicielem świata.
 

MSZA ŚWIĘTA W INTENCJACH RYBAKÓW.

29 czerwca przypada uroczystość świętych Piotra i Pawła patronów rybaków. Tego dnia w naszym kościele odprawimy uroczystą Mszę św. w intencjach wszystkich związanych z morzem. Dobremu Bogu będziemy polecać wszystkie rybackie rodziny. Będziemy także modlić się w intencjach tych, którzy na morzu zginęli. Mszę świętą rozpoczniemy modlitwą przy figurze św. Piotra patrona rybaków którą przed rokiem umieściliśmy na ścianie starej części kościoła przy wejściu do zakrystii. Wszystkich rybaków proszę o zgromadzenie się w tym miejscu o g. 18.00. Zapraszamy poczty sztandarowe. Ze smutkiem pragniemy poinformować, iż także w tym roku nie z naszej winy nie udało się zorganizować Mszy św. w porcie.

 

KAPLICA POGRZEBOWA

19 czerwca o godzinie 10.15 (po Mszy o  g. 9.30) odbędzie się poświęcenie kaplicy pogrzebowej. Kaplice jeśli nic nie stanie na przeszkodzie poświęci  Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda w uroczystości będzie także uczestniczył ks. bp Wiesław Szlachetka.

 

PODZIĘKOWANIA

Przeżyliśmy Uroczystość Bożego Ciała połączoną z procesją Eucharystyczną. Bardzo Serdecznie dziękuję wszystkim za otwartość i zaangażowanie w to wydarzenie. W sposób szczególny dziękuję Radzie Parafialnej i wszystkim budującym ołtarze, zwłaszcza Żywemu Różańcowi, młodzieży, rodzicom dzieci komunijnych i samym dzieciom, oraz rybakom a w sposób szczególny  rodzinie Necel. Dziękuję Młodzieżowej Miejsko-Parafialnej Orkiestrze. Dziękuję lektorom, ministrantom oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki. To dzięki licznemu zaangażowaniu ta uroczystość  mogła przebiegać spokojnie radośnie i owocnie.

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

W piątek obchodzić będziemy Uroczystość . Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Dodatkowe Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i o godz. 9.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

FILM O PARFAFII

Bogata historia naszej parafii  stała się inspiracją do powstania pełnometrażowego filmu o naszej parafii.  Realizacji tego filmowego projektu podjął się  pan Paweł Neugebauer. Film nosi tytuł „Władysławowo w Bogu płynące”. Oficjalną premiera  miała miejsce w dniu 16 czerwca. Na początku wakacji film będzie dostępny na płytach.

 

KLERYCY WSD GDAŃSK

W przyszłą niedziele gościmy kleryków z Gdańskiego Seminarium.

Klerycy dzielić się przeżywaniem przez siebie radości z powołania. Ofiary z niedzieli są przeznaczone na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium w Gdańsku.

 

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Przez cały czerwiec zapraszamy na  nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa o godz. 17.30. W oktawie Bożego Ciała po mszy św. o godz.18.00.

Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

MSZA NA ZAKOŃCZENIE ROKU

W piątek 24 czerwca zapraszamy dzieci,  młodzież, ich rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8.00 z okazji zakończenia roku szkolnego. Zachęcam do skorzystania tego dnia z sakramentu pokuty.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w naukach przedmałżeńskich. Spotkania od poniedziałku do piątku w dniach 20-25 czerwca o g. 19.00. W naukach uczestniczą oboje narzeczeni.

 

IMIENINY KS. JAN

W piątek 24 czerwca wspominamy św. Jana Chrzciciela. Jest to zarazem dzień imienin ks. Jana. W intencji solenizanta modlić się będziemy w czasie Mszy św. o godz. 18.00

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Najbliższa katecheza chrzcielna w piątek 24 czerwca o godz. 19.00 w salce na plebanii.

 

LETNIE KONCERTY ORGANOWE I CHRZEŚCIAJŃSKIE KINO NA FALI

W związku z wieloma zapytaniami pragniemy poinformować, iż obydwie inicjatywy w tym roku się odbędą.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w naukach przedmałżeńskich. Spotkania od poniedziałku do piątku w dniach 20-25 czerwca o g. 19.00. W naukach uczestniczą oboje narzeczeni.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
  • Przy Caritas działa pracownia warsztatowa św. O. Pio. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
  • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku:
  • g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom, g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM - najbliższa katecheza chrzcielna w piątek  24 czerwca o godz. 19.00 w salce na plebanii

 

KAPLICA JPII - Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do godz. 18.00; godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA - czynne od wtorku do soboty od 15.00 do 18.00; w niedzielę od 9.30 do 15.00.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA - W piątek o godz. 18.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY - w każdą środę o godz. o godz. 17.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

WYPOMINKI ROCZNE - Wypominki odczytujemy w niedziele o godz. 9.00

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH

Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:†Aleksandra Rewolińska, ur. 1935, zam. ul. Brzozowa; †Janina Bocian, ur. 1955, ul. Żeromskiego

                        Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

Wszystkim Parafianom, Gościom,  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest pełne dobroci i miłości

Władysławowo, 19.06.2022

                                                                                                                                                           Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00, 9:00, 19:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14:00, 18:00, 19:30, 21:00

 

 

Inicjatywy