loading...
loading...
« Strona główna

2022.05.22- VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiejsza Ewangelia ujawnia nam zupełnie nową perspektywę. Nowe, piękne i rewolucyjne powołanie człowieka: oto możemy stać się domem Boga. Miejscem, w którym zamieszka, Jego schronieniem. Ojciec mój umiłuje go. Przyjdziemy do niego i będziemy u niego mieszkać. Czy Bóg potrzebuje schronienia? Czy potrzebuje dachu nad głową? Takie wyobrażenie miałoby w sobie coś pogańskiego. Nie jest przecież wydany na łaskę żywiołów, nie jest jak statuy z drewna lub złota, które może zniszczyć deszcz i wiatr. Jest jednak bezdomny. Potrzebuje schronienia. Potrzebuje miłości. Jest wydany na łaskę człowieka – tak się uniżył, z miłości. Nieustannie prosi o miejsce w naszym życiu, o miejsce w naszym sercu, o miejsce w naszej duszy. Wszechmocny Bóg, który zdecydował się na bezdomność, jeśli nie udzielimy mu miejsca w sobie.

JUBILEUSZ 25 - LECIA KAPŁAŃSTWA KS. ANDRZEJA

Dostojny Jubilacie, Kapłanie nasz, księże Andrzeju!

Z całego serca życzymy Ci dużo zdrowia i sił w dalszym kapłańskim posługiwaniu.
Wszystko co robisz, czyń nadal z młodzieńczą pasją. Ciesz się światem i spotykanymi ludźmi, a Twoje serce niech przepełnia miłość, którą dzielisz się z potrzebującymi.
Pielęgnuj w sobie uśmiech, nie zatrać nigdy poczucia humoru. Staraj się słuchać bardziej Boga niż ludzi, a On pokaże Tobie Prawdę i obdarzy Swoim błogosławieństwem.
Z okazji jubileuszu święceń kapłańskich, życzymy Ci dużo Błogosławieństwa Bożego,
mocy Ducha św. i opieki Matki Bożej na każdy dzień oraz wielu łask Bożych za podjęty trud w budowaniu naszej wspólnoty parafialnej.

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Nabożeństwa majowe – we wszystkie dni maja o godz. 17.30; dla dzieci – wtorki i czwartki  o godz. 16.45; Czuwanie majówkowe dla młodzieży przy ognisku w soboty o godz. 19.00. Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii Loretańskiej w domach.

 

ŚWIĘCENIA PREZBITERATU

17 maja w Archikatedrze Poznańskiej diakoni Towarzystwa Chrystusowego przyjęli święcenia kapłańskie. Każdy neoprezbiter odprawi 15 zbiorowych Mszy św. w intencjach, które można przesłać na adres zamieszczony na folderach wyłożonych na stoliku pod chórem lub  złożyć w zakrystii albo w biurze parafialnym.

 

WSPOMNIENIE O PIERSWSZYM WŁADYSŁAWOWSKIM WIKARIUSZU

Ludwik Angryk urodził się 12 września 1912 r. w Bratuszewie (parafia Brzozie Lubawskie). Uczęszczał do gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim i Brodnicy. Maturę zdał w 1933 r., po której odbył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święceń diakonatu udzielił mu 26 marca 1939 r., biskup Stanisław Wojciech Okoniewski. Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 1939 r. z rąk biskupa Konstantego Dominika. Mszę prymicyjną odprawił 6 czerwca w Brzoziu Lubawskim. Pierwszą i jedyną jego placówką duszpasterską było Hallerowo. 11 września 1939 r. wraz z proboszczem Wojciechem Pronobisem ze Swarzewa i proboszczem Edmundem Fittkau z Pucka został aresztowany i wywieziony do Wejherowa. Po tygodniu zwolniony i ponownie aresztowany 6 listopada 1939 r., przetrzymywany w więzieniu w Wejherowie, skąd wywieziony został na miejsce straceń w Piaśnicy i bestialsko zamordowany. W chwili śmierci 11 listopada miał zaledwie 27 lat, a kapłanem był przez 5 miesięcy.

Staraniem  Stowarzyszenia Rozwoju Szotlandu 12 czerwca zostanie w naszym kościele odsłonięta pamiątkowa tablica jego pamięci. Tablica zostanie umieszczona obok tablic ks. Kazimierza Merklejna i ks. proboszcza Alojzego Piłata.

NOWY MŁODZIEŻOWY FERETRON

18 maja 2022 r. przypadała 102 rocznica urodzin naszego rodaka Karola Wojtyły, znanego całemu światu jako papież Jan Pawła II. W naszym kościele w czasie mszy św. o godzinie 18.00 został poświęcony nowy feretron.

Inicjatorem powstania nowego feretronu była młodzież naszej parafii, którzy upominali się, że „wszystko remontujemy, a o nich nie pamiętamy”. Dotychczasowy feretron nawet po renowacji nie będzie już nadawał się do używania w czasie procesji. Po przeprowadzeniu konserwacji na stałe umieścimy go w sali św. Jana Pawła II. Na feretronie w formie witraża widnieje postać św. Jana Pawła II. Niech ten Wielki Święty stanie się patronem naszej władysławowskiej młodzieży i  wyprasza dla nich wszystkich potrzebną opiekę i pomoc.

 

CZUWANIE PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO W NASZYM KOŚCIELE

Zbliża się dzień Zesłaniem Ducha Świętego. W rytmie roku liturgicznego jest to jedna z największych uroczystości. Przyjście Ducha Świętego napełnia Kościół nową mocą, daje siły do działania, pogłębienia wiary i rozwoju. Taką bowiem rolę w Bożym planie zbawienia odgrywa Zesłanie Ducha Świętego. Dlatego wspólnota „Jemu Chwała” serdecznie zaprasza wszystkich którzy pragną doświadczyć mocy Ducha Świętego na czuwanie modlitewne, które rozpoczniemy w piątek 3 czerwca o godz. 20.00. W tym roku wyjątkowo spotkanie dzień przed Wigilią.

 

APELE MARYJNE

Zachęcamy aby w maju spotykać się przy krzyżach i figurach na odmawianiu litanii i na apelach Maryjnych o godz. 21.00. W tym tygodniu księża odwiedzą modlących się:

22.05 (niedziela) - ul. B. Kaszubskich; 23.05 (poniedziałek) - ul. Obr. Helu; 24.05 (wtorek) - ul. Cetniewska; 25.05 (środa) - przy Porcie

26.05 (czwartek) - ul. Droga Chłapowska; 27.05 (piątek) - ul. Żytnia; 28.05(sobota) - ul. Średnia; 29.05 (niedziela) - ul Rybacka

 

WYJAZD NA LEDNICĘ

W dniu 4 czerwca 2022 na polach lednickich odbywa się XXVI czuwanie młodzieży Lednica 2000. Nasz parafia organizuje wyjazd na to spotkanie. Koszt wyjazdu ok 130 zł. Ilość miejsc ograniczona. Młodzież niepełnoletnia musi przedstawić pisemną zgodę rodziców. Zapisy z wpłatą całości kwoty u ks. Bogumiła Wyjazd z parkingu kościelnego zaplanowany jest na godz. 4.00

 

PIELGRZYMKA DO WEJHEROWA

Pragniemy zaprosić do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium w Wejherowie, która odbędzie się 11-12 czerwca. Wyjście z przed kościoła o godz. 5.00, drogą nad zatoką idziemy do Swarzewa, a następny przystanek przy kościele świętej Faustyny w Pucku. Powrót z Wejherowa tradycyjnie autobusem o godz. 14.00. Wyjazd w niedzielę do Wejherowa z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Powrót pieszy z Wejherowa wieczorem.

 

INFORMACJE Z PARAFIALNEGO KLUBU SPORTOWEGO „RYBAK”

Gracjan Pieper, wychowanek trenera Augustyna Hadas zajął 3 miejsce na mistrzostwach Europy w trójboju siłowym, które odbyły się w Pilznie-Czechy, 3 maja 2022, ustanawiając przy okazji 3 rekordy Polski juniorów do 16 lat: przysiad 210kg, martwy ciąg 215kg,  trójbój 575kg i wyrównany rekord w wyciskaniu leżąc 150kg. W poszczególnych bojach zajął następujące miejsca przysiady 3, wyciskanie leżąc 2 i martwy ciąg 3. Zdobył także brązowy medal dla reprezentacji Polski w punktacji drużynowej.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w naukach przedmałżeńskich. Spotkania od poniedziałku do piątku w dniach 20-25 czerwca o g. 19.00. Na nauki zapisujemy się w podczas pierwszego spotkania. W naukach uczestniczą oboje narzeczeni.

PRACE PRZY NASZYM KOŚCIELE

Kończymy prace przy kaplicy pogrzebowej. Ostaniem etapem jest wyposażenie wnętrza kaplicy w ławki. Przyznam, że mocno liczymy na to, że wiele ławek będzie sponsorowane przez naszych parafian. Ławek takich jak te  w kościele w kaplicy będzie 16.  Ofiary na  ławki można przekazywać na konto parafii:  38 83480003 0000 0000 5467 0001. Serdecznie dziękujemy wszystkim składającym ofiary na ten cel.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
  • Przy Caritas działa pracownia warsztatowa św. O. Pio. Czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
  • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku: g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom, g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odszedł: †Józef Kuchnowski, ur. 1936, ul. Rybacka; †Roman Nowicki, ur. 1956, ul. Hryniewieckiego; †Witold Kotowski, ur. 1970, ul. Żeromskiego ( pogrzeb: wtorek, godz. 10.00).  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM - najbliższa katecheza chrzcielna w piątek 10 i  24 czerwca o godz. 19.00 w salce na plebanii

 

KAPLICA JPII -  adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do godz. 18.00

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA -  czynne od wtorku do soboty od 15.00 do 18.00; w niedzielę od 9.30 do 15.00.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA- w piątek o godz. 18.45.

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY - w środę o godz. o godz. 17.45

 

WYPOMINKI ROCZNE -  w niedziele o g. 9.00

 

BIURO PARAFIALNE: czynne w poniedziałek, środa, piątek - godz. 9:30-11:00; 16.00-17.00

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Maryi, której w tym miesiącu w sposób szczególny cześć oddajemy.

 

 

Władysławowo, 22.05.2022                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00, 9:00, 19:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14:00, 18:00, 19:30, 21:00

 

 

Inicjatywy