loading...
loading...
« Strona główna

2022.05.08 - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Słowa dzisiejszej Ewangelii mają bardzo konkretny kontekst. Jezus wypowiedział je w portyku Salomona, w świątyni jerozolimskiej, w bardzo szczególnym czasie, a mianowicie podczas święta poświęcenia świątyni. Był to moment, w którym otaczający Go Żydzi bardzo wyraźnie zażądali, aby ujawnił prawdę o sobie, aby wyznał, że jest Mesjaszem. W odpowiedzi usłyszeli te niezwykłe słowa, w których mieli odkryć, że powołanie mesjańskie oznacza dla Jezusa wejście w żywą relację z każdym z nas: Moje owce są Mi posłuszne. Ja je znam. Wyraźnie widać tu dynamikę dialogu, dwustronną relację, zaangażowanie. Pasterz zna owce, a one są Mu posłuszne. Jest to relacja miłości, wzajemnej na siebie wrażliwości, relacja wzajemnego zaufania. Dla Jezusa misja mesjańska oznacza zapewnienie każdemu człowiekowi owego bezpieczeństwa, które jest tożsamością chrześcijanina.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Dzisiaj i wczoraj przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej 84 dzieci z naszej parafii. Jako wspólnota parafialna, jesteśmy teraz zobowiązani do modlitwy za dzieci komunijne.  Prośmy aby  Pan Bóg nieustannie przebywał w ich sercach. W sobotę 14 maja dzieci udają się na pielgrzymkę do Swarzewa. W czwartek natomiast spotkanie dla dzieci o g. 18.30. Tego dnia będzie miało miejsce uroczyste Uwielbienia Jezusa za dar I Komunii św.

 

ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.

Msza św. rocznicowa dla dzieci z kl. IV szkoły podstawowej które w zeszłym roku przystąpiły po raz pierwszy do komunii św. odbędzie się 15 maja o godz. 12.30. Spowiedź dla tych dzieci w piątek, 13 maja o godz. 17.00. Po spowiedzi o godz. 17.00 będzie miała miejsce w kościele krótka próba dla dzieci.

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Nabożeństwa majowe – we wszystkie dni maja o godz. 17.30; dla dzieci – wtorki i czwartki  o godz. 16.45;

Czuwanie majówkowe dla młodzieży przy ognisku w soboty o godz. 19.00.

Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii Loretańskiej w domach.

 

APELE MARYJNE

Zachęcamy aby w maju spotykać się przy krzyżach i figurach na odmawianiu litanii i na apelach Maryjnych o godz. 21.00. W tym tygodniu księża odwiedzą modlących się:

08.05 (niedziela) - ul. B. Kaszubskich

09.05 (poniedziałek) - ul. Żytnia

10.05 (wtorek) - ul. Obr. Helu

11.05 (środa) - ul. Cetniewska

12.05 (czwartek) - nieszpory maryjne

13.05 (piątek) - ul. Nadmorska

14.05(sobota) - ul Rybacka

Prosimy o informacje gdzie w tym roku będą państwo spotykać się na modlitwie. Prośba dotyczy przede wszystkim miejsc kultu znajdujących się na podwórkach.

 

ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.

Msza św. rocznicowa dla dzieci z kl. IV szkoły podstawowej które w minionym roku przystąpiły po raz pierwszy do komunii św. odbędzie się 15 maja o godz. 12.30. Spowiedź dla dzieci i ich najbliższych w piątek 13 maja o g. 17.00

 

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Rozpoczynamy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Nabożeństwo Fatimskie ma charakter ekspiacyjny i obejmują głównie wspólne odmawianie różańca. Jest to odpowiedź na dwa wezwania Maryi: do modlitwy oraz do czynienia pokuty za grzeszników.

            Najbliższe nabożeństwo rozpocznie się w

czwartek 12 maja

godz. 17.15 - I część różańca

godz. 21.00 -  Nieszpory Maryjne i procesja.

piątek 13 maja

godz.   9.00 - II część różańca,

godz. 15.00 - Koronka do BM i III część różańca

godz. 17.15 - IV część różańca, Msza św. i procesja światła

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w naukach przedmałżeńskich. Spotkania od poniedziałku do piątku w dniach 20-25 czerwca o g. 19.00.

 

PIELGRZYMKA DO SWARZEWA

Wszystkich mieszkańców Władysławowa zapraszamy na wspólną Pieszą Parafialną Pielgrzymkę  do Swarzewa, pod hasłem "Wracajmy do źródła…"

Pielgrzymka będzie miała miejsce 14 maja. Z kościoła wyruszymy o godz. 10.00. Msza św. w Swarzewie o godz. 12.00.

Po Mszy św. wspólne grillowanie nad zatoką. O kiełbasę na ognisko i chleb zatroszczy się Rada Parafialna. Prosimy zabrać ze sobą picie.

 

PRACE PRZY NASZYM KOŚCIELE

Do połowy maja chcemy zakończyć prace przy kaplicy pogrzebowej.

Ostaniem etapem jest wyposażenie wnętrza kaplicy w ławki. Przyznam, że mocno liczymy na to, że wiele ławek będzie sponsorowane przez naszych parafian. Ławek takich jak te  w kościele w kaplicy będzie 16.

Koszt jednej ławki to 3300 zł.

Ofiary na  ławki można przekazywać na konto parafii:  38 83480003 0000 0000 5467 0001

Serdecznie dziękujemy wszystkim składającym ofiary na ten cel.

 

ŚWIĘCENIA PREZBITERATU

25 maja w Archikatedrze Poznańskiej diakoni Towarzystwa Chrystusowego przyjmą święcenia kapłańskie. Każdy neoprezbiter odprawi 15 zbiorowych Mszy św. w intencjach, które można przesłać na adres zamieszczony na folderach wyłożonych na stoliku pod chórem, bądź do 23 maja złożyć w zakrystii lub biurze parafialnym.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
  • Przy Caritas działa pracownia warsztatowa św. O. Pio. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
  • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku:
  • g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom
  • g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odszedł: † Mieczysław Dampc, ur. 1949, Łąkowa /Msza pogrzebowa 09.05 g.10.00/

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

WIARA I ŚWIATŁO: Msza dla wspólnoty „Wiara i Światło” 15 maja o godz. 15.00.

 

WYJAZD NA LEDNICĘ

W dniu 4 czerwca 2022 na polach lednickich odbywa się XXVI czuwanie młodzieży Lednica 2000. Nasz parafia organizuje wyjazd na to spotkanie. Koszt wyjazdu ok 230 zł. Ilość miejsc ograniczona. Młodzież niepełnoletnia musi przedstawić pisemną zgodę rodziców. Zapisy z wpłatą całości kwoty u ks. Bogumiła Wyjazd z parkingu kościelnego zaplanowany jest na godz. 4.00

 

KAPLICA JPII: Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do godz. 18.00

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA: czynne od wtorku do soboty od 15.00 do 18.00; w niedzielę od 9.30 do 15.00.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA: w piątek o godz. 18.45.

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY: w każdą środę o godz. o godz. 17.45

 

WYPOMINKI ROCZNE: Wypominki odczytujemy w niedziele o godz. 9.00

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH

Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

 

BIURO PARAFIALNE: poniedziałek, środa, piątek - godz. 9:30-11:00; 16.00-17.00

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Maryi, której w tym miesiącu w sposób szczególny cześć oddajemy.

 

Władysławowo, 08.05.2022

                                                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00, 9:00, 19:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14:00, 18:00, 19:30, 21:00

 

 

Inicjatywy