loading...
loading...
« Strona główna

2021.12.25 - Boże Narodzenie

„Na początku było Słowo” – to wielka prawda o tym, że Bóg jest u początku wszystkiego. Prawda, która dotyczy istnienia każdego z nas. „Odwieczne Słowo stało się małe – tak małe, że zmieściło się w żłobie. Stało się dzieckiem, aby Słowo było dla nas uchwytne. W ten sposób Bóg uczy nas kochać maluczkich. Tak uczy nas kochać słabych” (Benedykt XVI). Na drogach naszego życia potrzebujemy Odwiecznego Słowa. Potrzebujemy Jego światła i miłości. Człowiek się gubi bez Bożego światła i prawdy. Bóg stał się dla nas darem. Ofiarował samego siebie, abyśmy nie byli sami. Ofiarował nam siebie, aby nas zbawić.

Kochani Parafianie!

Drodzy Goście!

            Syn Boży przyjmuje ludzkie ciało, aby nas zbawić, przywracać nadzieję tym, którzy ją utracili.

Życzymy Wam, aby Święta Bożego Narodzenia były czasem odnowy i umocnienia wiary, wzajemnej życzliwości i nadziei, która pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość!

Życzymy, aby Chrystus, który jest Światłością świata, obdarowywał  Was swoją łaską i błogosławieństwem. Niech umacnia w czynieniu dobra i pomaga w „wydobywaniu dobra spod wszelkich nawarstwień zła, które jest w świecie i w człowieku”. Życzymy Bożego pokoju w sercach, w rodzinach i we wszystkich ludzkich relacjach.

 

Pragnę  podziękować wszystkim, którzy swoją posługą i konkretnym działaniem włączyli się w przygotowanie tych świąt. Księżom dziękuję za ofiarną posługę w konfesjonale i głoszone Słowo Boże.  Dziękuję ks. Bogumiłowi za ogromną troskę w te dni  o dzieci, a także wzięcie na siebie budowy żywej szopki.  Bóg zapłać wszystkim świeckim w różny sposób uczestniczyli w przygotowaniach, czy to poprzez czuwanie adwentowe na roratach, czy pomagając przy dekoracjach. Pragnę zauważyć Radnych naszej parafii , panów ze wspólnoty „Jemu Chwała” oraz siostrę Małgorzatę to oni  w tym roku zadbali o dekoracje w naszym kościele. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w  tworzeniu Żywej Szopki zwłaszcza panom Czesławowi Kolek i Jackowi Potrykus. Dziękuję naszemu organiście panu Markowi.  Dziękuję władzom miasta, firmom Abruko i Konkol, właścicielom „Pomorzanki”, właścicielom tartaku MGJ w Leśniewie, członkom i wolontariuszom Parafialnego Zespołu Caritas z siostrą Justyną i panią Magdą na czele, Chórowi „Stella Maris”, Kościołowi Domowemu, Kole Gospodyń, Młodzieży, scholi młodzieżowej, scholi dziecięcej, wspólnocie Jemu Chwała, Tomkowi Rutha , Ochotniczej Straży Pożarnej,  Liturgicznej Służbie Ołtarza. Bardzo dziękuję

za wszelkie dobro.

 

MSZE ŚWIĘTE W DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT WEDŁUG PORZĄDKU NIEDZIELNEGO.

 

ODNOWIENIE  PRZYRZECZEŃ MAŁŻEŃSKICH

26 grudnia o godz. 12.30 odprawimy Mszę św. w intencji Rodzin naszej parafii w czasie której będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżeństwa szczęśliwe, by podziękowały Bogu za radość trwałego związku, zapraszamy małżeństwa zagrożone, by się oddały w opiekę Świętej Rodzinie, zapraszamy także osoby porzucone, ale wierne przysiędze małżeńskiej, by nabrały sił do bohaterskiego świadectwa życia.

ŻYWA SZOPKA

Zapraszamy do odwiedzania Żywej Szopki w dniach 25, 26 grudnia w godzinach od 9.00 do 19.00.

 

KOLĘDOWANIE I ŻYCZENIA PRZY SZOPCE

25 grudnia o godz.16.00 spotkamy się przy Żywej Szopce razem z władzami miasta, aby składać sobie świąteczne życzenia, modlić się o pokój i wspólnie kolędować.

 

ZAPRASZAMY NA KOLĘDOWANIE PRZY ŻYWEJ SZOPCE

            25 grudnia

12.00 – kolęduje zespół dziecięcy

13.30 – kolęduje „Jemu Chwała”

16.00 – kolęduje Koło Gospodyń

17.00 – kolęduje zespół młodzieżowy

            26 grudnia

  9.00 – kolęduje PulsBand 

10.30 – kolęduje chór „Stellla Maris”

12.00 – kolęduje zespół dziecięcy

13.30 – kolęduje Kościół Domowy

15.00 – kolęduje PulsBand 

 

BŁOGOSŁAWIENIE WINA

W poniedziałek 27 grudnia Kościół obchodzi wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo wina ku czci Św. Jana.  Wino dla uczestników liturgii zostało przygotowane.

 

NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNE

We piątek kończymy rok 2021. Chcemy dziękować Bogu za wszelkie dobro, jakie było naszym udziałem w minionym roku. Eucharystia dziękczynna połączona z nabożeństwem za Rok Bożej Opieki nad naszą wspólnotą parafialną z prośbą o Boże błogosławieństwo w roku przyszłym o godz. 17.00. Jest to  jedyna Msza św. sprawowana w naszym kościele tego wieczora

 

ODWIEDZINY CHORYCH

W styczniu odwiedzin chorych będą 8 stycznia

 

DYSPENSA

Na piątek 31.12.2019 roku została udzielona dyspensa od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

 

1 STYCZNIA

1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. odbywają się według porządku niedzielnego.

 

CARITAS PARAFIALNA

Biura Caritas, Jadłodajnia  św. o. Pio, Pracownia Miłosierdzia św. O. Pio, czynne od 3 stycznia. 

KOLĘDA 2022*

Czas po świętach Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas kolędy. Mamy świadomość, że żyjemy w dobie pandemii. Wirus choroby przenosi się bowiem i zaraża kolejne osoby podczas spotkań. Dlatego po raz drugi rezygnujemy z tradycyjnych wizyt i spotkań kolędowych. Kierujemy się bowiem  wskazaniami ks. Arcybiskupa oraz troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka, ale też troską o zdrowie księży.

            Ponieważ księża nie odwiedzą domów w ramach kolędy, dlatego pobłogosławienia mieszkania i warsztatu pracy będzie mogła uczynić osoba świecka. Liturgii domowej będzie mógł przewodniczyć ojciec, matka bądź ktoś z domowników. Wspólny obrzęd poświęcenia domów połączony z kolędowaniem drogą online będzie miał miejsce 6 stycznia (Uroczystość Trzech Króli) o godzinie 16.00. Tego dnia odprawimy nabożeństwo w kościele, a państwo łącząc się z nami przez internet będą mogli poświęcić swoje  miejsca zamieszkania i pracy. Teksty obrzędu wyłożymy na stoliku przy wejściu do kościoła oraz na stronie internetowej parafii i Facebooku, prosimy także zaopatrzyć się w wodę święconą).

            Po 6 stycznia, będziemy każdego dnia wieczorem, zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na Mszę św. aby razem z nimi prosić o Boże błogosławieństwo dla nich oraz ich rodzin, a także polecać Bogu zmarłych.

            Ofiary które państwo złożyli w obecnym roku na remont kaplicy pogrzebowej wystarczyły na pierwszy zewnętrzny etap przebudowy. Obecnie kaplica wymaga wykończenia wnętrza oraz zewnętrznego ocieplenia i elewacji.

            Także w tym roku mam odwagę zwrócić się z prośbą, aby te ofiary które chcieli państwo przeznaczyć na kościół w ramach kolędy przekazać na remont kaplicy z której przecież wszyscy korzystamy. Aby zobrazować wielkość inwestycji niech wystarczy informacja, iż w kaplicy będzie około 100 miejsc siedzących.  Ofiary można składać na konto parafii, wrzucać w kopertach do skrzynki z tyłu kościoła, składać na tacę, bądź bezpośrednio przekazywać proboszczowi. Wiem, że wiele osób chciałoby anonimowości przy składaniu ofiar, ale zwracam się z prośbą aby koperty podpisywać.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 9 stycznia o godz. 11.45 - Spotkanie dla dzieci i rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkanie w auli Domu      parafialnego.
  • 23 styczeń o godz. 15.00 - Msza św. połączona z obrzędem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. (przynosimy ze sobą świece);

 

WYJAZD NA ZIMOWISKO

Zbieramy zapisy na zimowisko do Czorsztyna dla dzieci i młodzieży w dniach od 20-26 lutego 2022. Pierwszeństwo mają dzieci i młodzież z grup parafialnych. Informacje u ks. Bogumiła.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

W niedzielę 2 stycznia o godz. 14.00 Msza Święta w intencji zmarłych członków Żywego Różańca, a o godz. 15.00 zmiana tajemnic.

Intencje na styczeń:

intencja papieska: Aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w        których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.

intencja parafialna: Aby Bóg dał nowe powołania z naszej wspólnoty parafialnej.  Aby bezproblemowo przebiegały dalsze prace inwestycyjne        przy kaplicy pogrzebowej.

 

BEZPŁATNY PROGRAM PROFILAKTYKI CUKRZYCY TYPU 2.

Starosta Pucki zaprasza mieszkańców powiatu do skorzystania z bezpłatnego programu profilaktyki cukrzycy typu 2.

Aby wziąć udział w programie należy wypełnić krótką ankietę na stronie www.niecukrzymy.pl celem kwalifikacji na BEZPŁATNE badanie przesiewowe.  Osoby z wykrytym stanem przed cukrzycowym zostaną objęte bezpłatnym programem zdrowotnym, obejmującym badania, konsultacje ze specjalistami, warsztaty grupowe i konsultacje indywidualne z fizjoterapeutą, dietetykiem i diabetologiem.

Więcej informacji na stronie www.niecukrzymy.pl

 

KAPLICA JPII:  adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do godz. 16.50. W święta i w „Nowy Rok” zamknięta.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM: katecheza 7 i 21 stycznia o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA: czynne od wtorku do soboty od 15.00 do 18.00; w niedzielę od 9.30 do 15.00.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

†Krystian Kowalski, ur. 1993, ul. Łąkowa;  †Irena Reglińska, ur. 1941,. ul. Abrahama; †Władysław Ferra, ur. 1936,. ul. Boh. Kaszubskich

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA: w piątki o godz. 17.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY: w każdą środę o godz. o godz. 16.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

PORADNICTWO RODZINNE: z poradnictwem proszę się kontaktować telefonicznie lub  umawiając się na termin w biurze parafialnym.

 

WYPOMINKI ROCZNE: wypominki odczytujemy w niedziele o godz. 9.00

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH

Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

 

BIURO PARAFIALNE

poniedziałek, środa, piątek; godz. 9:30-11:00; 16.00-17.00

 

SPOWIEDŹ: Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną w dni powszednie.

 

MSZE W NASZYM KOŚCIELE; Msze św. niedziele i święta:6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00. 

dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 17.00

 

NUMER KONTA PARAFII: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

Władysławowo, 25.12.2021                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00, 9:00, 19:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14:00, 18:00, 19:30, 21:00

 

 

Inicjatywy