loading...
loading...
« Strona główna

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiaj w  Niedzielę Dobrego Pasterza, 21 kwietnia i na Tydzień Modlitw o Powołania (21-27.04)
- wraz z naszymi Klerykami wprowadzamy akcję SAKRAMENT ZA POWOŁANIE.
Chodzi o prośbę skierowaną do nas, żebyśmy  ofiarowali Sakrament w intencji powołanych do naszego Zgromadzenia księży  i braci Chrystusowców:- przyjętą Komunię św.- Spowiedź św.
- uczestnictwo w Mszy św. Przynajmniej raz w miesiącu.
Dzisiaj diakon i kleryk, będą o tej akcji opowiadać z ambony i ROZDAWAĆ WIZYTÓWKI - przypominajki, dla tych którzy się podejmą takiej modlitwy.

    

 

We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. To nasze święto patronalne pierwszego kościoła we Władysławowie. Zapraszamy na msze św.  o godz. 16:30  dzieci.  Uczniowie ze szkoły podstawowej nr  2, przedstawią inscenizacje opowiadającą o życiu i śmierci św. Wojciecha. Do przygotowania tego przedstawienia posłużyła nam książka o św. Wojciechu, którą ukaże się pod koniec maja dzięki staraniom naszej parafii.  To przedstawienie rozpoczniemy  na kwadrans przed godziną 18:00. Po nim odprawimy uroczystą eucharystię odpustową. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. Proboszcz z Chłapowa. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej  parafii i umiłowanej ojczyzny.

 

 W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Na mszy św.  o godz. 18:00 będziemy się modlić w intencji naszego księdza Marka solenizanta.

 

Puckie hospicjum św. o. Pio dziękuje za możliwość przeprowadzenia zbiórki przy  naszej Parafii w dniu Finału Pól Nadziei na Pomorzu. „Jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazaną nam życzliwość́, wsparcie i hojność́ ze strony wszystkich Darczyńców. Cieszymy się, że kolejny rok możemy jednoczyć́ się̨, promując ideę opieki hospicyjnej, skierowanej w stronę̨ osób nieuleczalnie chorych i cierpiących.

Zapewniamy, że zebrana kwota w wysokości 6336,62 zł zostanie rozsądnie zagospodarowana na potrzeby codziennego funkcjonowania pomorskich Hospicjów.”

Wyjazd na Lednicę. Zapraszamy Młodych na Pola Lednickie. Już po raz dwudziesty ósmy, w tym roku słyszymy zawołanie na Pola Lednickie, by ponownie wybrać na nich Chrystusa. Tym razem to zawołanie szczególne, bowiem słyszymy „Wracaj do domu!”. Kto z nas nie usłyszał tego, choć raz w swoim życiu, wypowiadanego z troską przez rodziców?
Dziś, niczym w obrazie z przypowieści o Miłosiernym Ojcu, wypatrujemy Was z okien Domu, który od lat jednoczy. A ten Dom, to Lednica! W tym roku, tak jak w każdym domu, chcemy zaprosić Was do wspólnego stołu, by porozmawiać o Waszych relacjach z innymi, doświadczeniach i radościach. By wspólnie karmić się Chlebem i dziękować za to co dobre. A przede wszystkim by być RAZEM! Dom to nie budynek, to LUDZIE. Dlatego  organizatorzy wyczekują  Nas na Polach Lednickich 1 czerwca 2024.

Wyjazd z parkingu przy kościele o 4 rano. Powrót w niedzielę w  godzinach porannych. Koszt 200 zł (autokar, wejściówka, ubezpieczenie). Zapisy do 30 kwietnia u ks. Łukasza, z zaliczką 100 zł. 

 

Obóz letni dla dzieci i młodzieży. 24.06-1.07.2024 r.

 „Obóz odpowiedzialności i przetrwania” - 

 „z wody nad wodę”   do Międzyzdrojów. Koszt 800 zł. Zapisy do 19 maja, u ks. Łukasza z zaliczką 300 zł. Wszystkie szczegóły na parafialnym Facebooku.

 

Można jeszcze dołączyć do pielgrzymki „Rzymskie wakacje”. Informacje u księdza Proboszcza – 509 501 721.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

Modlitwą otaczamy również tych Parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności, jak i ich rodziny:

 

+ Włodzimierz Lekner ur. 1951, zam. ul. Parkowa , + Roman Karcz ur. 1953, zam. Męczenników Wlk. Wsi, + Jadwiga Miśdzioł ur. 1944, zam. ul. Piwna, + Ryszard Danielewicz ur. 1964, zam. ul. Słoneczna . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

 

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:00 (Roraty),  6:30, 7:00, 9:00; 18:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14:00, 18:00,

 

 

Inicjatywy