loading...
loading...
« Strona główna

2021.11.21 - NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Królestwo Chrystusa nie jest z tego świata. Ono jest dalekie od wojen, nienawiści, egoizmu. Jezus przyszedł dać świadectwo prawdzie, królować w naszych sercach, abyśmy codzienność wypełniali miłością, pokojem, sprawiedliwością i prawdą. On chce, abyśmy przeżywali Jego królowanie przez dar z siebie samych wobec innych, przez ofiarność. Abyśmy żyli wiarą, nadzieją i miłością, abyśmy żyli Jego Ewangelią. Czy pamiętamy o tym, podejmując ważne życiowe decyzje? Czy Chrystus króluje w naszym życiu?

REKOLEKCJE - ODDANIE33

W naszej parafii trwają rekolekcje ODDANIE33. Uroczysty akt oddania będzie miał miejsce 8 grudnia w czasie Mszy św. o godzinie 17.00.

Rozważania rekolekcyjne można prowadzić w oparciu o:

 • książkę dostępną w kiosku parafialnym.
 • płytę dostępną w kiosku parafialnym.
 • w kościele wspólne rozważania w dni powszednie o 17.30 w niedzielę o 10.00 lub 13.00
 • łączenie się z kościołem przez kamerę Live lub telewizję Chopin
 • rozważania dostępne są w internecie. 

na naszym parafialnym kanale YouTube ( Parafia WNMP Władysławowo)

Adres kanału parafii

https://www.youtube.com/channel/UCeQOX41rXeD7eEhatWEcnWg

Adres playlisty REKOLEKCJE ODDANIA 33  :   https://www.youtube.com/playlist?list=PL2Smye44eIBQ3n7Vhqrc96rWF8emjT1Ns

 

ADWENT

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, który ma nas przygotować na przyjście Chrystusa. Msza święta roratnia, czyli Msza święta o Najświętszej Maryi Pannie w naszym kościele odprawiana będzie codziennie (za wyjątkiem niedziel) o godz. 6.00. Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Wszystkie odważne dzieci zapraszamy także na godz. 6.00. Na roraty przychodzimy z lampionami lub świecami.

 

OPŁATKI

W tradycji od wieków opłatki wigilijne roznoszone były do domów przez organistów oraz osoby mu pomagające. Parafianie oczekiwali ich jako zwiastunów zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj opłatki można nabyć w wielu miejscach. Stały się one zwykłym towarem kupowanym okazjonalnie. Tradycja ta, uświęcona przez pokolenia, podtrzymywana jest już w niewielu parafiach. A szkoda!

Dobrze, że Władysławowo pielęgnuje
się tradycje. W naszej parafii nasz organista
 p. Marek w najbliższym tygodniu, a siostry
w następnych tygodniach rozpoczną roznoszenie opłatków. Przyjmijmy
ich serdecznie. Ci których niezastaną w domu, niech zaopatrzą się w opłatek w kiosku parafialnym.

Przyjmując ten opłatek, a potem łamiąc się nim przy wigilijnym stole, wyrażamy naszą łączność z tym Kościołem i z całą Wspólnotą Parafialną noszącą imię Wniebowzięcia NMP.

 

RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH

21, 28 listopada o g.15.00 – Różaniec na cmentarzu komunalnym.

POŚWIĘCENIE OŁTARZA I FIGURY MATKI BOŻEJ

            Zgodnie ze starożytną tradycją, wspólnota Kościoła lokalnego uroczyście poświęca wybudowany kościół, który staje się centrum życia duchowego parafii.

Kościół to wspólnota wiernych zgromadzona w imię Jezusa Chrystusa, Lud święty, zbudowany z żywych kamieni, którymi są poszczególni wyznawcy Trójseryjnego Boga. Kościół to także budynek, w którym gromadzi się wspólnota chrześcijańska aby słuchać słowa Bożego, razem się modlić, przystępować do sakramentów oraz sprawować Eucharystię.

            17 września 1961 r. ks. biskup Kazimierz Kowalski, ówczesny ordynariusz diecezji chełmińskiej dokonał aktu konsekracji rozbudowanej świątyni. W tym roku nasza parafia przeżywa Jubileusz 60-lecia tamtego wydarzenia. W ciągu ostatnich 60 lat wiele w naszej parafii się zmieniło. W ostatnich latach przeprowadziliśmy również gruntowny remont naszego kościoła dlatego 8 grudnia o godz. 17.00 spotkamy się aby poświęcić nowy ołtarz który od początku istnienia kościoła zachowuje ten sam kształt.

            Ceremonie będziemy przeżywać pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Tadeusz Wojdy naszego nowego ordynariusza.

Ołtarz jest wyrazem wielkiej miłości i szacunku do Boga, a zarazem nieustannej troski o piękno naszej świątyni. Mamy świadomość, że jest on symbolem Chrystusa, który złożył samego siebie jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. Chcemy więc czerpać z niego to, co potrzebne do naszego życia i zbawienia, a zarazem składać Bogu na nim nasze dary.

            Ołtarz został wykonany z granitu i marmuru oraz został ozdobiony bursztynami ofiarowanymi przez mieszkańców naszej parafii. W mensie ołtarza  ukryto relikwie które zebrano ze wszystkich przedpoborowych ołtarzy które kiedyś były w bocznych kaplicach. Relikwie należą do grupy pierwszych rzymskich męczenników chrześcijańskich których imiona są nieznane. Jest to nawiązanie do starożytnej praktyki sprawowania Eucharystii na grobach świętych męczenników.

            Na zakończenie liturgii ks. Arcybiskup dokona poświęcenia figury Wniebowzięcia Królowej Wychodźstwa i Polskiego Morza. Po tym akcie w uroczystym obrzędzie wszyscy którzy uczestniczyli w rekolekcjach ODDANIA 33 będą mogli oddać się Chrystusowi przez przyczynę Jego Matki.

 

FILMU HISTORYCZNO – DOKUMENTALNY O NASEJ PARAFII

Rozpoczęły się pierwsze zdjęcia do filmu historyczno-dokumentalnego o naszej parafii która w tym roku obchodzi 60 lecie konsekracji kościoła. Film ma być niezwykle cenną pamiątkę której celem jest zachowanie od zapomnienia dla następnych pokoleń pięknej historii naszej parafii. Zachęcamy do współtworzenia tego dzieła filmowego dzieląc się materiałami jeśli ktoś takie posiada (zdjęcia, filmy, pamiątki).

Zachęcam wszystkich którzy posiadają jakieś wspomnienia o charakterze historycznym o kontakt z ks. proboszczem.  Czekamy na wsparcie.

 

WYPOMINKI

Kartki z imionami zmarłych prosimy składać do skrzynki przy wyjściu z kościoła. Proszę pamiętać o rozróżnieniu na wypominki listopadowe i roczne. (Kartki na wypominki roczne zostały wyłożone z tyłu kościoła).

 • Wypominki listopadowe odczytujemy przez cały listopad w dni powszednie o g. 16.30.
 • Roczne wypominki odczytujemy w każdą niedzielę o g. 9.00.

Za zmarłych modlimy się modlitwą różańcową. Prosimy o czytelne wypisywanie imion

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

 • 5 grudnia o godz. 11.45 - Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św.
 • 19 grudnia o godz. 15.00 - Msza św. połączona z obrzędem poświęcenia i przekazania przez rodziców dzieciom medalików. (łańcuszki i medaliki indywidualnie zakupują rodzice);

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Zbiórka dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza odbywa się w każdą sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy także kandydatów na nowych ministrantów

CHÓR PARAFIALNY

Chór parafialny zaprasza wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiety na próby we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej

 

KANDYDACI BIERZMOWANIA

Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas I szkół średnich odbywają się we wtorki o godz. 19.00.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

 • BIURO CARITAS czynne od poniedziałku do piątku od godz. 9.00.00 do 13.00.
 • PRACOWNIA MIŁOSIERDZIA „Św. O. Pio” czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 09.00 do 13.00 (wejście od ul. Świerkowej).
 • ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGIEGO.

            Dziękujemy serdecznie za liczne dary, które otrzymaliśmy od Państwa w związku ze zbiórką zorganizowaną z okazji Światowego Dnia        Ubogich. Dzięki Państwa pomocy mogliśmy obdarować już pierwszych potrzebujących. Wszystkich darczyńcow ogarniamy codzienną             modlitwą. Bóg zapłać. 

 • TUTKI MIŁOSIERDZIA

            W niedzielę, 28 listopada, w kościele pod chórem będą wyłożone Tutki miłosierdzia.Do torby można włożyć artykuły spożywcze z długim     terminem ważności. Torby można zwracać do 15 grudnia do siedziby Caritas, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 13.00

 

PRACE PRZY KAPLICY POGRZEBOWEJ

Ofiary można składać na konto parafii: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:† Barbara Skoczek, 1943 r., ul. Gdańska; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

KAPLICA JPII - Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do godz. 16.50

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM - Katecheza 26 listopada o godz. 19.00 w salce na plebanii.

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA - czynne od wtorku do soboty od 15.00 do 18.00; w niedzielę od 9.30 do 15.00.

 

BIURO PARAFIALNE

W najbliższym tygodniu trwają rekolekcje kapłańskie załatwiamy tylko najpilniejsze sprawy takie jak pogrzeb czy wyjazdy do chorego.

Sprawy kierować do proboszcza tel. 507025872

 

Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, Który objawia nam tajemnicę Miłości zawierzamy wszystkich Drogich Parafian, Gości, Solenizantów i Jubilatów tygodnia życząc wszystkim obfitości Bożej łaski

 

 

Władysławowo, 21.11.2021                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr

 

                                                                                                                                                                                            proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00, 17:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14.00, 18:00

 

 

Inicjatywy