loading...
loading...
« Strona główna

2021.09.19 - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

„Jeśli ktoś chce być pierwszy, niech będzie ostatni ze wszystkich i sługą wszystkich!”. Wszyscy mamy skłonność do wywyższania się, wielu szuka wielkości, prestiżu. Nawet uczniowie chcą odnieść sukces przy Mistrzu. Tymczasem stanie po stronie Boga to przede wszystkim służba. Jezus dowodzi swej wielkości, uniżając się i jako sługa staje na ostatnim miejscu. Co więcej, zostaje wydany w ręce ludzi. Jest sługą do końca, aż po krzyż. Aby móc służyć, trzeba naprawdę kochać. To miłość do innych, opieka nad słabymi czyni z nas ludzi wielkich.

Przez całą dzisiejszą niedzielę  świadectwo swojego życia w przyjaźni z Bogiem głosi nasza parafianka p. Małgorzata Kiedrowska, świecka misjonarka z Republiki Środkowoafrykańskiej. Tego dnia można składać ofiary na misje przez nią prowadzoną.

 

POŚWIĘCENIE OŁTARZA I FIGURY MATKI BOŻEJ

W miniony piątek tj. 17 września przypadała 60 rocznica konsekracji naszego kościoła. Nasze uroczystości jubileuszowe będziemy obchodzić 8 grudnia o godzinie 17.00.  Tego dnia będzie także miała miejsce konsekracja Ołtarza mszalnego, poświęcenie odnowionego prezbiterium oraz poświęcenie figury Matki Bożej. Figura którą umieścimy w bocznej kaplicy nosić będzie tytuł „Wniebowzięcia Królowej Wychodźstwa i Polskiego Morza”. Tytuł ten odwołuje się do miejsca w którym się znajdujemy (Morze Bałtyckie) oraz do pierwszego tytułu kościoła który został jej nadany po rozbudowie (Wniebowzięcia Królowej Wychodźstwa Polskiego. Ceremonie będziemy przeżywać pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Tadeusz Wojdy naszego nowego ordynariusza. W najbliższym czasie podamy plan duchowego przygotowania do tego wydarzenia.

 

KAPLICA W DOMU PARAFIALNYM

Po wakacyjnej przerwie powracamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy pw. Św. Jana Pawła II w domu parafialnym. Adoracja w dni powszednie od godz. 12.00 do wieczornej Mszy świętej. Adoracja to modlitwa ciszy. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy.

 

OFIAROMAT

W naszym Kościele w pobliżu wejścia do świątyni został ustawiony ofiaromat zwany też datkomatem czy e-tacą. Dzięki niemu można w naszym kościele składać ofiarę, używając karty płatniczej bądź telefonu.

 

JASNOGÓRSKA NOC CZUWANIA

W nocy 15/16 października w Częstochowie odbędzie się̨ czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy. Koszt: 130 zł.. Zapisy z wpłatą w zakrystii i w biurze parafialnym..

 

DZIEŃ WIECZYSTEJ ADORACJI W INTENCJACH KOŚCIOŁA

W środę 22 wrzenia w naszej parafii przypada dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Po Mszy św. o godz. 7.00 rano wystawiony zostanie Najświętszy Sakrament i adoracja będzie trwała do wieczornej Mszy św.

Grafik adoracji:

  8.00- 10.00 – Hallerowo;       10.00- 12.00 – Cetniewo;       12.00- 14.00 – Żwirowa         14.00- 16.00 – Szotland;        16.00- 18.00 – Śródmieście

 

 

RÓŻANIEC DO GRANIC PARAFII

Zainspirowani "Różańcem do granic" w sobotę 02 października pragniemy kolejny raz zaproponować akcję "Różaniec do granic parafii", która swoim zasięgiem obejmie mieszkańców całej naszej parafii. Różaniec będzie odmawiany całą sobotę od mszy porannej do wieczornej z mieszkańcami poszczególnych ulic naszej parafii. Podobnie jak w zeszłym roku za różaniec będą odpowiedzialne poszczególne Róże Żywego Różańca. Będziemy się modlić w intencji ojczyzny, o zachowanie młodego pokolenia w wierze ojców, o uchronienie przed demoralizacją i sekularyzacją. Dzieci i młodzież są obecnie pod wielką presją. Proponuje się im model wygodnego życia szczególnie w sferze płci i podważa się naturalny podział ról kobiety i mężczyzny. Będziemy prosić Matkę Najświętszą o dar odrodzenia Polski a Polska zaczyna się w naszych rodzinach, parafiach, wioskach i miastach. Będziemy także prosić o ustanie epidemii

Róże Żywego Różańca modlić się będą w naszym kościele nieustanną modlitwą różańcową z mieszkańcami  poszczególnych ulic parafii św. Wniebowzięcia NMP we Władysławowie – według następującego porządku:

    Godz.

Ulica

Żywy Różaniec

Tajemnica

7:30

ul. Wyzwolenia, ul. Sucharskiego, ul. Steyera, ul. Unruga,  ul. Dąbka,

  I i II  Żeńska Róża

  radosna

8:00

ul. Kotwiczna, ul. Masztowa, ul. Róży Wiatrów, ul. Długa, ul. Słoneczna,

ul. Mickiewicza, ul. Na Stoku, ul. Reja

I   Męska Róża Różańca

   światła

 8:30

ul. Drogowców, ul. Świerkowa, ul. Żeromskiego, ul. Hryniewieckiego, 

ul. Kolejowa, ul. Dworcowa, ul. Orzeszkowej, ul.  Rietza

 II Męska Róża Różańca

   bolesna

9:00

ul. Starowiejska, ul. Szyperska, ul. Źródlana, ul. Myślisza, ul. Portowa,

ul. Średnia,  ul. Prusa, ul. Wyspiańskiego,  ul. Ks. Merkleina,

 III Męska Róża Różańca

chwalebna

10:00

ul. Dąbrowskiej, ul. Morska, ul. Przybyszewskiego,   ul. Droga Chłapowska

  III i IV Żeńska Róża

radosna

10:30

ul. Rzemieślnicza, ul. Żytnia, ul. Obrońców Helu, ul. Reymonta,  ul. Gdyńska

V  Żeńska Róża

światła

11:00

ul. Pokładowa, ul. Cetniewska, ul. Jachtowa,  ul. Parkowa,  ul. Harcerska

VI Żeńska Róża

bolesna

11:30

ul. Konopnickiej,  ul. Dettlaffa, ul. Kochanowskiego, ul. Kapitańska , ul. Skautów

VII Żeńska Róża

chwalebna

12:00

ul. Inżynierska, ul. Spokojna, ul. Golli, ul. Łąkowa, ul. Krasickiego, ul. 8 Marca

VIII Żeńska Róża

radosna

12:30

ul. Stadionowa, ul. Piwna, ul. Stolarska, ul. Męczenników Wielkiej Wsi,

X Żeńska Róża

światła

13:00

ul. Czwartaków,  ul. Zuchów , ul. Szarych Szeregówul. Zawiszy ul. Nawigacyjna

XI Żeńska Róża

bolesna

13:30

ul. Wewnętrzna ul. Kwiatowa, ul. Szkutników, ul. Necla, ul. Piłata, ul. Gdańska

XIII Żeńska Róża

chwalebna

14:00

ul. Morenowa,  ul. Stoczniowców,  ul. Ogrodowa, ul. Sterowa, ul. Trałowa

XIV Żeńska Róża

radosna

14:30

ul. Rybacka, ul. Brzozowa, ul. Skwer Abrahama, ul. Sportowa,

XVI Żeńska Róża

światła

15:00

ul. Siedleckiego, ul. Gen. Hallera,  ul. Władysława IV, ul. Niepodległości

XVII Żeńska Róża

bolesna

15:30

ul. Geodetów, ul. Bohaterów Kaszubskich, ul. Krótka, ul. J. Brzechwy

XVIII Żeńska Róża

chwalebna

16:00

ul. Abrahama, ul. Nadmorska, ul. Droga Swarzewska, ul. Burtowa

XIX Żeńska Róża

radosna

16:30

ul. 1000-lecia PP, ul. Błękitnej Armii, ul. Porazińskiej,  ul. Modrzewskiego

XX Żeńska Róża

światła

17:00

ul. Młyńska, ul. Towarowa, ul. Gawędy, ul. Ceynowy, ul. Fenikowskiego

XXII Żeńska Róża

bolesna

17:30

ul. Drzeżdżona, ul. J. Tuwima, ul. Komandorska, ul. Żwirowa, ul. Asnyka

 XXIV Żeńska Róża

chwalebna

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI

Zapraszamy wszystkie dzieci śpiewające i grające do tworzenia scholi "Dzieci Maryi".

Zapraszamy w soboty od godz.10:30-12:00 do Domu parafialnego.

 

PODWÓRKOWE KOŁO RÓŻAŃCOWE

Zapraszamy najmłodsze Dzieci, które swoje spotkania przeżywają we wtorki od godz. 16:00 do 17:00.  Jeśli chciałbyś, a nie masz odwagi to przyjdź i sam się przekonaj. Pan Bóg zaprasza Cię do przeżycia wielkiej przygody!!!

 

OAZA DZIECI BOŻYCH

Po wakacyjnej przerwie swoje spotkania wznawia „Oaza Dzieci Bożych” spotkanie odbędzie się we czwartek (07.10) o g. 16.00 w salce dzieci w Domu Parafialnym.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA

Kandydaci do bierzmowania z klas I liceum zapisują się na przygotowanie do tego sakramentu przez cały wrzesień br. w biurze parafialnym. Na spotkanie w biurze kandydaci przychodzą z indeksem z VIII klasy.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

Przypominamy,  iż dzieci z klas III szkoły podstawowej do w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii świętej. Komunia planowana jest w   sobotę i niedzielę  7 i 8 maja. Szczegóły ustalimy na spotkaniu. Dzieci na katechezie otrzymają formularze które należy wypełnić i dostarczyć na pierwsze spotkanie z rodzicami  w dniu 26 września godz. 11.45.

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Zbiórka dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w sobotę 25 września  o godz. 9.30. Zapraszamy także chętnych chłopców do wstąpienia w szeregi LSO

 

KURS EMAUS

Zapraszamy na Kurs Emaus, tych którzy przeżyli kurs Nowe Życie.

Kurs Emaus to szczególne rekolekcje pozwalające rozmiłować się w Słowie Bożym jako Osobie. To czas spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym, który chce swoją miłością i pokojem na nowo rozpalić często zniechęcone i rozczarowane ludzkie serca. To spotkanie dające możliwość pogłębienia relacji z Bogiem obecnym w Jego Słowie.

Kurs odbędzie się w naszej parafii w dniach 8-10 października 2021r – od piątku wieczora do niedzieli ok. godz. 14.00. Nie zapewniamy noclegów. Poprowadzi kurs - SNE Gdańsk oraz Jemu Chwała Władysławowo

Koszt 70 zł – ofiara rekolekcyjna – zapewniamy obiad i kolację w sobotę, poczęstunek w czasie przerw – zadatek 40 zł na konto:

38 83480003 0000 0000 5467 0001 z dopiskiem kurs Emaus, imię i nazwisko uczestnika. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy: 500 217 940 lub 601 660 408

 

PRACE PRZY KAPLICY POGRZEBOWEJ

Rozpoczęliśmy przebudowę kaplicy pogrzebowej. Ofiary na ten cel  można składać na konto parafii, wrzucać w kopertach na tacę.

Konto: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
  • PRACOWNIA MIŁOSIERDZIA „Św. O. Pio” czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 09.00 do 13.00 (wejście od ul. Świerkowej).

 

XVIII PIELGRZYMI PÓŁMARATON O MEMORIAŁ JANA PAWŁA II

JASTARNIA - WŁADYSŁAWOWO

Kategorie

  • XVII Pielgrzymi Półmaraton o Memoriał Jana Pawła II
  • 1/3 Maratonu Nordic Walking o Memoriał Jana Pawła II
  • Rajd rowerowy

Termin: 3 października 2020 r.,

Start w Jastarni o godz. 14:00.

Uroczyste otwarcie i start honorowy o godz. 13:30, start główny o godz. 14:00.
Meta: przy Kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Władysławowie.

Zapisy elektroniczne https://elektronicznezapisy.pl/event/6283/strona.html

 

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ

W związku ze zbliżającym się  30.09.2021 terminem zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań uprzejmie informuję, że w19 września w godzinach 10.00-16.00 Urząd Miejski we Władysławowie organizuje Mobilny Punkt Spisowy w Kawiarni Loderia na terenie Domu Parafialnego we Władysławowie.

 

KINO NA FALI ZAPRASZA NA KASZUBSKI FILM

Zapraszamy na pokaz filmu „Zgniélc” w reżyserii Beaty Hincke. Kaszubska komedia z dużą dawką humoru i zwrotów akcji.

Seans z aktorami z Gnieżdżewa, Strzelna, Domatówka i Chłapowa w roli głównej.

23 wrzesień (czwartek) g. 19.00 w auli św. Wojciecha.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

†Marianna Bernaś, ur.1940, ul. Róży Wiatrów

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Katecheza 24 września o godz. 19.00 w kaplicy św. JP w domu parafialnym.

 

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych

 

Władysławowo, 19.09.2021                                                                                                                      Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00, 18:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14.00, 18:00

 

 

Inicjatywy