dodano: 2023-04-01 11:42:28 edycja: 2023-04-01 11:45:32 autor: 42 odsłon: 1776

Krzyż z Ziemi Świętej na figurze św. Michała Archanioła

Dzisiaj na figurze św. Michała Archanioła z Gargano w naszym kościele, zawiesiliśmy krzyż, bowiem kult św. Michał Archanioła związany jest z męka krzyżową i zmartwychwstaniem naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dlatego na figurze powinien znaleźć się krzyż. Przez jego umieszczenie nawiązaliśmy do trzeciego objawienia św. Michała Archanioła z Góry Gargano, w którym to Książę Wojsk Niebieskich polecił biskupowi udać się do groty, aby sprawować tam Eucharystię. Biskup w asyście innych kościelnych hierarchów odbył tę pielgrzymkę i gdy przybył na miejsce zobaczył przygotowany ołtarz do sprawowania Mszy św., a nad nim zawieszony krzyż, znak ostatecznego zwycięstwa w walce z szatanem. Krzyż który został dzisiaj poświęcony na mszy św. został zakupiony w Jerozolimie przy Bazylice Bożego Grobu. Jest to też nawiązanie do Ziemi Świętej do której wyruszali Krzyżowcy zaczynając od modlitwy w Sanktuarium św. Michała Archanioła w Gargano.

01 kwietnia 2023r. 01 kwietnia 2023r. 42 1776