loading...
loading...
« Strona główna

2021.11.14 - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kiedy słyszymy o różnych katastrofach i zbliżającym się końcu świata, ogarnia nas lęk i przerażenie. Dzisiejsza Ewangelia mówi o końcu świata i przyszłych wydarzeniach. Pierwsze przyjście Pana dziejów i historii dokonało się w pokorze i uniżeniu, przy drugim Pan objawi się w chwale. Nie wiemy, kiedy to nastąpi, dlatego Jezus prosi, byśmy byli w ciągłej gotowości. Bóg pragnie, aby nasze serca zawsze były otwarte. Pozostawił nam czas, by się nawrócić, wyznać grzechy i pojednać się z Nim, z innymi i ze sobą.

DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM

W  dzisiejszą niedzielę, 14 listopada obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który jest poświęcony sytuacji chrześcijan w Libanie. Przed kościołami w całej Polsce, również w naszej parafii, odbywa się zbiórka ofiar na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”

 

REKOLEKCJE - ODDANIE33

W naszej parafii trwają rekolekcje ODDANIE33. Uroczysty akt oddania będzie miał miejsce 8 grudnia w czasie Mszy św. o godzinie 17.00.

Rozważania rekolekcyjne można prowadzić w oparciu o:

 • książkę dostępną w kiosku parafialnym.
 • płytę dostępną w kiosku parafialnym.
 • w kościele wspólne rozważania w dni powszednie o 17.30 w niedzielę o 10.00 lub 13.00
 • łączenie się z kościołem przez kamerę Live lub telewizję Chopin
 • rozważania dostępne są w internecie. 

na naszym parafialnym kanale YouTube ( Parafia WNMP Władysławowo)

Adres kanału parafii https://www.youtube.com/channel/UCeQOX41rXeD7eEhatWEcnWg

Adres playlisty REKOLEKCJE ODDANIA 33  :   https://www.youtube.com/playlist?list=PL2Smye44eIBQ3n7Vhqrc96rWF8emjT1Ns

 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

W najbliższą niedzielę (21.11) Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  kończąca Rok Liturgiczny i zwiastująca nadejście Adwentu. Jest to równocześnie Święto Tytularne Towarzystwa Chrystusowego oraz Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. W czasie Mszy św.
o godz. 9.30 będziemy składać hołd uwielbienia Chrystusowi Królowi i dziękczynienie za posługę Księży Chrystusowców i Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla we Władysławowie.

 

POŚWIĘCENIE OŁTARZA I FIGURY MATKI BOŻEJ

W tym roku przypada 60 rocznica konsekracji naszego kościoła. Nasze uroczystości jubileuszowe będziemy obchodzić 8 grudnia
o godzinie 17.00. Tego dnia będzie także miała miejsce konsekracja Ołtarza mszalnego, poświęcenie odnowionego prezbiterium oraz poświęcenie figury Matki Bożej. Figura którą umieścimy w bocznej kaplicy nosić będzie tytuł „Wniebowzięcia Królowej Wychodźstwa i Polskiego Morza”. Tytuł ten odwołuje się do miejsca w którym się znajdujemy (Morze Bałtyckie) oraz do pierwszego tytułu kościoła który został jej nadany po rozbudowie (Wniebowzięcia Królowej Wychodźstwa Polskiego. Ceremonie będziemy przeżywać pod przewodnictwem
J. E. Księdza Arcybiskupa Tadeusz Wojdy naszego nowego ordynariusza. W najbliższym czasie podamy plan duchowego przygotowania do tego wydarzenia.

RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH

14, 21, 28 listopada o g.15.00 – Różaniec na cmentarzu komunalnym.

14.11 o g. 15.00 - Różaniec przy Pomniku upamiętniającym pomordowanych mieszkańców Szotlandu na ul. Męczenników Wielkiej Wsi.

21.11 o g. 15.00 - Różaniec za zmarłych na cmentarzu przy ul. Gdańskiej.

 

OPŁATKI

W tradycji od wieków opłatki wigilijne roznoszone były do domów przez organistów oraz osoby mu pomagające. Parafianie oczekiwali ich jako zwiastunów zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj opłatki można nabyć w wielu miejscach. Stały się one zwykłym towarem kupowanym okazjonalnie. Tradycja ta, uświęcona przez pokolenia, podtrzymywana jest już w niewielu parafiach. A szkoda!

Dobrze, że Władysławowo pielęgnuje się tradycje. W naszej parafii nasz organista p. Marek w najbliższym tygodniu, a siostry w następnych tygodniach rozpoczną roznoszenie opłatków. Przyjmijmy ich serdecznie. Ci których niezastaną w domu, niech zaopatrzą się w opłatek w kiosku parafialnym. Przyjmując ten opłatek, a potem łamiąc się nim przy wigilijnym stole, wyrażamy naszą łączność z tym Kościołem i z całą Wspólnotą Parafialną noszącą imię Wniebowzięcia NMP.

 

ODPUST ZA ZMARŁYCH W LISTOPADZIE - WARUNKI

W bieżącym roku, ze względu na pandemię Covid-19, możliwe jest uzyskanie odpustu zupełnego za zmarłych przez cały miesiąc listopad. Obowiązuję te same warunki co w zeszłym roku:

            1. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
            2. Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

            3. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi
wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład  pacierz, różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

 • 21 listopada o godz. 15.00 - Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa.
 • 5 grudnia o godz. 11.45 - Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św.
 • 19 grudnia o godz. 15.00 - Msza św. połączona z obrzędem poświęcenia i przekazania przez rodziców dzieciom medalików. (łańcuszki
   i medaliki indywidualnie zakupują rodzice);

 

CHÓR PARAFIALNY

Chór parafialny zaprasza wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiety na próby we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej

 

WYPOMINKI

Kartki z imionami zmarłych prosimy składać do skrzynki przy wyjściu z kościoła. Proszę pamiętać o rozróżnieniu na wypominki listopadowe i roczne. (Kartki na wypominki roczne zostały wyłożone na stoliku z tyłu kościoła).

 • Wypominki listopadowe odczytujemy przez cały miesiąc listopad w dni powszednie o g. 16.30.
 • Roczne wypominki odczytujemy w każdą niedzielę o g. 9.00.

Za zmarłych modlimy się modlitwą różańcową. Prosimy o czytelne wypisywanie imion

 

KANDYDACI BIERZMOWANIA

Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas I szkół średnich odbywają się we wtorki o godz. 19.00.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

 • Biuro Caritas czynne od poniedziałku do piątku od godz. 9.00.00 do 13.00.
 • PRACOWNIA MIŁOSIERDZIA „Św. O. Pio” czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 09.00 do 13.00 (wejście od ul. Świerkowej).

 

PRACE PRZY KAPLICY POGRZEBOWEJ

Ofiary można składać na konto parafii: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

† Maria Dawidowicz, 1938 r., ul. Gdańska

† Jan Pawłowski, 1929 r., ul. 1000-lecia P.P /pogrzeb. poniedziałek 15.11 godz. 11.00/

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM - Katecheza 26 listopada o godz. 19.00 w salce na plebanii.

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA - czynne we wrześniu od wtorku do soboty od 15.00 do 18.00; w niedzielę od 9.30 do 15.00.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA - W piątki o godz. 18.45.

Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY - w każdą środę o godz. o godz. 17.45

Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

Władysławowo, 14.11.2021                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie: godz. 6:30, 7:00, 17:00
Niedziela i święta:
godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11.00, 12:30, 14.00, 18:00

 

 

Inicjatywy