dodano: 2021-08-15 09:13:10 edycja: 2021-08-15 09:24:27 autor: 41 odsłon: 10969

2021.08.15 - WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Co to oznacza? To znaczy uwielbiać Boga słowem i życiem tak jak Maryja. Każde nasze spotkanie z Bogiem, każdą naszą modlitwę zaczynajmy więc od uwielbienia Boga w Jego dziełach. Uwielbiajmy Go za Jego obecność. Dziękujmy za to, czego doświadczamy, za Jego niepojętą miłość, którą nas obdarza, za dobro. Z miłością przyjmijmy Jego plan na nasze życie, zaufajmy Mu, żyjmy blisko Niego. Niech napełnia nas swoją mocą, abyśmy mogli pokonać nasze trudności w życiu codziennym. I z radością służmy bliźniemu. A wszystko na chwałę Boga.

POMOC POSZKODOWANYM W POŻARZE

W środę popołudniu (11.08) na Szotlandzie doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W wyniku tego zdarzenia jedna z rodzin z naszej parafii straciła swój dobytek. W niedzielę 22 sierpnia zostanie przed kościołem przeprowadzona zbiórka na pomoc poszkodowanym.

NORDOWI KASZËBI TRZIMAJA Z BÒGÃ

W tym roku nasza Parafia obchodzi 60 rocznicę konsekracji kościoła. Z tej okazji została wydana książka ze znaczącym tytułem: „Nordowi Kaszëbi trzimaja z Bògã” Książka do nabycia w kiosku parafialnym. Kiosk czynny od godz. 9.00 do 20.00.

POSŁUGA W NASZYM KOŚCIELE

Przez całą niedzielę  gościmy O. Oblatów z Poznania głoszących Słowo Boże

PRZY KOŚCIELE ZAPRASZAMY  W WSZYSTKICH TURYSTÓW W NASTĘPUJĄCE MIEJSCA:

Sala Pamięci Świętego Jana Pawła II. Jest to miejsce, w którym utrwalamy w naszej pamięci sylwetkę niezwykłego Świętego - Wielkiego Polaka. Mieści się ona w Domu Parafialnym.  Wejście przez kiosk parafialny. Obok kościoła znajduje się także ławeczka Świętego Jana Pawła II.

ZMIANY PERSONALNE W PARAFII

W dniu 22 sierpnia w czasie Mszy św. o godz. 9.30 nasza wspólnota parafialna pożegna dotychczasowego księdza wikarego Witalija Melnyka SChr. który decyzją przełożonych naszego zgromadzenia podejmie obowiązki duszpasterskie we Francji. Będzie to także Msza św. pożegnalna s. Moniki Jurewicz oraz Anity Gawędy.  W czasie tej uroczystej Mszy świętej powitamy ks. Roberta Dominę oraz siostry Justynę  Rafalską  i  Łucję  Młynarczyk. Podejmą oni posługę w naszej wspólnocie.

MODLITWA WIELBIENIA

Zapraszamy na modlitwę wielbienia. Modlitwę prowadzić będzie wspólnota „Jemu chwała” z Władysławowa. Modlitewne spotkanie będzie miało miejsce: 18.08 o godz. 19.30.

LETNIE KONCERTY ORGANOWE

Zapraszamy do udziału, w 48 Międzynarodowym Festiwalu Letnich Koncertów Organowych

19 sierpień Recital mistrzowski

Krzysztof Karcz - organy (Bielsko-Biała)

Koncerty odbywają się w kościele we Władysławowie, o g. 20.00, wejście darmowe.

CHRZEŚCIJAŃSKIE KINO NA FALI

Wakacyjnemu wypoczynkowi w naszym mieście  towarzyszy trafnie dobrany film.

Repertuar na najbliższy czas:

15.08 - Overcomer

19.08 - Bella i Sebastian 2

16.08 - Bella i Sebastian

20.08 - Mój przyjaciel Hachiko

17.08 - Polegaj na mnie

21.08 - Podróż na sto stóp

18.08 - Źródło nadziei

Seanse filmowe codziennie o godz. 20.00 w auli św. Wojciecha w domu parafialnym, wejście darmowe.

INTENCJE MSZALNE

Od 1 września można zamawiać intencje mszalne na cały przyszły rok. Przy zamawianiu intencji proszę pamiętać także o tym, iż inni parafianie, też chcą zamówić intencje za swoich zmarłych i w ważnych dla swojej rodziny sprawach.

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

Przypominamy,  iż dzieci z klas III szkoły podstawowej do I Komunii św. przystąpią w  drugą sobotę i niedzielę maja 2021 roku. Zapisy dzieci na przygotowanie do I komunii św. będą trwały cały wrzesień. Forma zapisu zostanie podana.

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA

Kandydaci do bierzmowania z klas I liceum zapisują się na przygotowanie do tego sakramentu przez cały wrzesień br. w biurze parafialnym. Na wyżej wymienione spotkanie w biurze kandydaci przychodzą z indeksem z VIII klasy gimnazjum.

PRACE PRZY NASZYM KOŚCIELE

Rozpoczęliśmy przebudowę kaplicy pogrzebowej. Ofiary na ten cel  można składać na konto parafii, wrzucać w kopertach do skrzynki z tyłu kościoła, składać na tacę. Numer  konta: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA- czynne w dni powszednie od 9.00 do 20.00

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA - w piątki o godz. 18.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY - w każdą środę o godz. o godz. 18.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

PORADNICTWO RODZINNE

Z poradnictwem proszę się kontaktować telefonicznie lub  umawiając się na termin w biurze parafialnym.

WYPOMINKI ROCZNE - Wypominki odczytujemy w niedziele o godz. 9.00

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH

Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

BIURO PARAFIALNE

poniedziałek, środa, piątek ; godz. 9:30-11:00; 16.00-17.00

Podczas każdej Mszy św. oraz w dni powszednie od godz. 17.00 do 19.00.

Do wieczności z naszej parafii odeszła:

† Elżbieta Lisakowska, ur. 1938, ul. Abrahama, Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

Bardzo serdecznie witamy gości spędzających w naszym mieście czas urlopu i wakacji, życzymy wszystkim dużo słońca i Bożego wypoczynku.

Władysławowo, 15.08.2021                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

15 sierpnia 2021r. 15 sierpnia 2021r. 41 10969